Развод?
Привет на всички,
Прочетох доста от темите подобни на моя проблем, но друго си е да го споделя и да чуя мнения по него. На кратко, мъж на 35 години, женен от 10 години с дете на 8 годинки. Преди около 4 години в работата се появи "ТЯ", уникалната колежка, почти веднага се надушихме с нея, хлътнах като малко дете. Мога да кажа, че тя е най добрият ми приятел в живота, разбираме се само с поглед, споделям и всичките си проблеми, помагаме си, секс-а е повече от невероятен... тя е всичко което съм мечтал от една жена.... тя е секс, тя е женствена, тя е невероятна.... влюбен съм... обичам я.
Проблемите са няколко, тя също е женена с дете :) От скоро и двамата обмисляме да се разведем и да започнем НОВ живот. Признавам си, че ме е страх за подобна стъпка, но като се замисля, към жена ми толкова много съм охладнял, отвращава ме, дори не мога да правя секс с нея вече. Детето мисля, че ще преживее развода, в крайна сметка по добре да е щастливо, докато сме разведени, от колкото да страда, докато сме заедно с жената и не усеща любов в семейството.
Ще дам още подробности, ако пожелаете, по скоро ми е интересно, дали има други семейства, зародили се по подобен начин и дали все още сте заедно, съответно?

Коментари

1.   Има, как да няма! Пълно е с безхаберници!

2.   Знаеш че ще сгрешиш ако се разведеш и събереш с колежката. Тя след време ще се озове на мястото на жена ти, ще си отвратен и от нея и ще си срещнал нещо ново и различно на работата. По-добре поговори с жена си и си оправете брака, секса и там каквото ви куца, съветвам те да кажеш и на колежката да си оправи нещата в къщи. Не е проблем това че сте хлътнали, на всеки може да се случи да се влюби, това е прекрасно - изживейте си го, но не смейте да си разваляте семействата.

4.   Бих бил против, но в случая си прав, ако детето ти няма да е щастливо в такова семейство развеждай се и бъди щастлив с колежката, един живот живеем и трябва да си го правим така както сме си го представяли. Семейство без любов е като десерт със сол

5.   Лошо правите, бе хора...

6.   Така става, като не може един мъж да си държи оная работа в гащите.... особено на работното място.
Разведи се и се вземайте с любовта /стига и тя да се разведе, защото историята познава много случаи, в които Ромео се развежда и кукува сам, а Жулиета си остава при съпруга и ги върти и двамата/. Жена ти не заслужава това, което й причиняваш, нито детето ти. Да видим дали като заживеете заедно с любимата и ви налегнат битовите проблеми, тръпките и пеперудите няма бързо да изчезнат безследно

8.   Щом се обичате, взимайте се. Познавам и двата случая - развеждат се и са много щастливи заедно или развеждат се, не всичко е цветя и рози, почват битовизмите, любовницата става като жената и се разделят. Щом няма само секс, а я описваш и като най-добър приятел, може при вас да е първият случай. Детето не го мисли - естествено, че е по-добре да не му давате лош пример за семейство.

10.   Е това н витрината винаги е по лъскаво, по добра изработка по тихо и по равномерно работи. А това което имаш в къщи вече е използвано и одраскано, познато ти е до на орлите вътрешен и всеки детайл. Писнало ти е и разбира се новото е тъй притегателно. Колко елементарно е да разпознаеш подобен йарактер, подход към нещата които са важни в живота ни. Този сайт е голяма работа. Дори и коментари, истории, препоръки, да не отразяват идентично всяка подробност и детайл, основата на нещата е много здрава. През годините се мисли топ о по този начин. Тази колежка, тя дали споделя твоите впечатления.

11.   ТЯ изглежда по-умна , по-привлекателна, по-добра жена, не е като твоята. Явно тя е случила на свестен мъж... а не е като твоята.

12.   Аз искам само да те попитам, когато се ожени за настоящата ти жена, обичаше ли я? Тя беше ли поддържана, беше ли красива? Беше ли твоя приятелка? Сигурна съм, че е била. Но ежедневните грижи за съпруг и дете едва ли и оставят време да се конти и в къщи. Виждаш любовницата си за няколко часа, наконтена и поддържана. Че коя жена, когато отива на среща няма да се постарае максимално. И откъде си сигурен, че и в къщи е толкова докарана. Това може да си го позволи само жена с домашна помощница. Приятелка ти била. Как сте толкова лековерни. Една умна жена може така да замае мъжа, че и за спящата красавица да се представи. А ти след няколко години, ще си на същото положение, както сега, макар и в друг брак, с тази разлика, че ще гледаш детето на друг мъж, а твоето ще го възпитава новия съпруг на жена ти

13.   Авторе, очевидно детето не е приоритет в твоя живот. Ако то беше приоритет, ти щеше да намериш начин да решиш проблемите с жена си в името на неговото щастие и спокойствие. Детето има нужда от родителите си ВСЕКИ ДЕН, а не само от време на време, когато ще го виждаш след като се разведете. И рано или късно ще си даде сметка, че ти си избрал/обичал повече от него друг друг човек /твоята колежка/ и бъди сигурен, че може да те намрази. Казвам го от наблюдение на близки роднини, приятели, колеги, които се разведоха по подобни на твоите причини и видях какво стана с децата им. Не искам да разказвам какви бяха последиците за децата им в годините, но никак не бяха хубави. Не се развиха никак добре и новите връзки на родителите им. Не знам, но мисля, че има някаква карма, която в някакъв момент ни връща с лихвите за всичко недостойно и нечестно, което вършим.

14.   При теб според мен връщане към нормално семейство с жена ти няма как да се получи. По-добре се разведи, за да може и жена ти да открие нейния човек. Дори това трябваше да се случи още преди 4 години. Побързай.

15.   Ако не чувстваш любов към жена си РАЗВЕДИ СЕ!! Детето ще порасне ще поеме своя път! Моето мнение е, че късно си срещнал любовта.