Страх ме е да не разваля сама нещата!
Здравейте!
Момиче съм на 25г. От съвсем скоро излизам с един мъж и.... съм влюбена като ученичка, не мога да спя вечер и т. н. Той е първият, който се държи толкова внимателно с мен, толкова мило, и изобщо е уникален във всяко отношение. Това обаче ми се случва за първи път и аз наистина не знам как да действам, за да не скапя всичко!
Нека обясня как се развиха нещата - той клиент на фирмата, в която отскоро работя и имахме делови ангажименти заедно. Още от самото начало въпреки строо формалната среда нашата комуникация тръгна повече от забавно - с много смях и шеги, разговорите вървяха някак си леко. Той няколко пъти правеше намеци да излезем, аз обаче кокетно се измъквах и най - накрая приех. Преди да излезем за първи път си писахме и се чувахме няколко дни почти нон стоп, но без никакви намеци или нещо такова, просто приятни и смислени разговори. Излязохме и си прекарах страхотно, той се държа като истинки кавалер. Продължихме да се чуваме нон стоп, излязохме и втори път, накрая на вечерта се прегърнахме. Като цяло той ми показва по всякакъв начин, че се интересува от мен - звъни ми, ако ми трябва нещо идва веднага, интересува се как е минал деня ми, прави ми комплименти, от които ми става ясно, че ме харесва, ревнува ме (закачливо) и т. н. Всички досега са се опитвали на 2-3 среща да спят с мен, а той не проявява такова желание. Аз съм толкова очарована от начина му на мислене, че се притеснявам как да не скапя нещата. Инициативите за срещите досега са били негови, но като излезем примерно заедно решаваме какво ще правим. Неудобно ми е, че винаги плаща той - не съм свикнала. Колебая се да го извикам ли на вечеря у нас при положение, че дори не сме се целунали? Как мислите?

Коментари

1.   Според мен задръж. Не го кани у вас защото ще стигнете до секс. Задръж тая приятна тръпка и нервност още. На него също му е приятно. Не избързвай . Нали засега всичко е ок ?

2.   Изчакай с идването у Вас. Остави нещата да се развиват естествено.

3.   Извикай го

4.   У вас, мисля, че не е добра идея. Ще си помисли, че го каниш за секс.

5.   Извикай го у вас и му сготви нещо, може да се изненада приятно и нещата да отидат към по-сериозно. Годините си минават и не всеки ден се срещат такива мъже.

6.   Точно като го поканиш у вас можеш да скапеш нещата - щом той те търси и кани значи всичко е наред, остава само да уредиш въпроса с плащането на сметките, примерно още при уговарянето заявяваш, че ще излезете само ако ти платиш сметката този път - ако се инати винаги можеш да си измислиш повод да почерпиш. Всичко останало е ОК, с времето можете и да разнообразите срещите, примерно с еднодневна екскурзия или нещо друго, което на теб ти е приятно. Важното е да разбереш от какво се вълнува той и дали ще имате достатъчно допирни точки в бъдеще - за това обаче се иска време, иска се търпение, нужно е да го видиш в различни ситуации. Ако си родена с късмет съдбата сама ще ти предложи варианти, но не прибързвай с изводите и не си мисли, че ако не му пуснеш след 2-3 срещи ще се откаже от теб, а ако се откаже ще си сигурна, че не си е заслужавало да си с такъв индивид.

7.   Не се казва да го извикаш у вас, а да го поканиш! Като цяло изглеждаш доста наивна и ще видиш, че след първия път в който му пуснеш след това ще си му безинтересна. Всичките жени не се научихте, че такива измислени от вас "принцове" не съществуват, просто си избирате някой който според вас изглежда красив и има пари, а после мрънкате като ви бие шута и казвате, че нямало "свестни" мъже. А такива мъже дори не ги поглеждате, само защото пак според вас или не изглеждат добре, или са недостойни за височайшите ви особи!

8.   Аз не го разбирам този манталитет на дърпане и правене на трудна. Щом някой ти покаже внимание и добро отношение, има привличане и се разбирате колкото повече отлагате нещата толкова по-вероятно е нищо да не се случи, всичко да се върне в обичайното си скучно русло и пак да им огорчени и наранени. При тези неща има определен "прозорец" на възможност, пропуснеш ли го нещата са заминали. Аз не бих се притеснявал, че нещо ще объркаш а по-скоро, че ще изпуснеш възможността поради безсмислено протакане, умуване и подобни. Аз съм имал подобни случаи. Показвам внимание, карам жената да се чувства добре, правя жест, подавам ръка, но вместо тя да върне жеста, да направи и тя усилие, тя го играе трудна. Еми сори, но интереса ми бързо си заминава и нещата не отиват на никъде и после има огорчени. Нещата се получават когато са лесни, приятни, сближаването става лесно, бързо, без пречки и усилия както при вас досега. Когато почнат да се поставят граници, бариери, да се отлагат, когато баланса в отношенията се изопачи и изкриви, когато единия трябва да преследва а другия да се прави на преследван тогава всичко тръгва по една спирала надолу докато просто единия не реши, че просто не си струва усилията и че вместо да се занимава с драми и да получава оскърбления, защото отказа под каквато и да е форма е оскърбление е по-добре да се занимава с неща които му доставят удоволствие. Когато имаш възможност за нещо хубаво и добро гледай да я използваш, ако отлагаш ще я изгубиш и после ще съжаляваш и ще се обвиняваш, че си била такава страхливка.

9.   Ами аз не съм сдъгласен с номер 7. И в други теми го казах: аз лично не приемам за лека някоя жена, само защото ми е пуснала бързо. И един мъж ако има сериозни намерения, т.е. или ги има или ги няма, той няма да се отдръпне само защото му е пуснала след 2 ра 3 та или 4 та среща. И да го мотае, ако целта е само секс, пак след това ще си бие шута или ще я търси само за секс. Мъжете също са артисти.
Дано е свестен мъж и наистина си попаднала на човек.