Жените палачи!
Здравейте.

Нямам история за споделяне... тоест имам, но всеки си има собствени проблеми и не мисля да ви товаря и с моите.

Друго обаче м исе върти в главата. Къде останаха нормалните жени? Женствени, мили, отдадени....
Мъж на 27 съм. Не съм грозен, никак даже. Е вярно скромните 167 см съм, но какво пък.
Имам стабилна работа, собствено жилище, кола. Не пия алкохол, не се занимавам с хазарт и наркотици. Не съм мързелив...

Но въпреки всичко съм сам. А върви та ги разбери тея жени. Първият мухльо който им джасне два шамара и се залепят за него. Може да интелигентен колкото термос или да е антихриста, но явно тях това не ги бърка.
Имам една позната тя в прав текст си ми го каза "Аз обичам олигофрени".
Аз ли имам някакви изкривени схващания незнам вече.

Какво стана с жените? Как от най-нежните създания се превърнаха в наши палачи?

Коментари

1.   Аз искам мъж като теб - отдаден на жените но уви.. гаджето ми в момента обръща повече внимание на приятелите си, отколкото на мен.. не само жени не останаха както казваш, а и стойностните мъже вече..

2.   Всъщност винаги сме ви били палачи, не само сега... На жена не се вярва и това е... А колкото до истинските женствени жени, откакто мъжете се превърнаха или в мутри или в лекета, от тогава и жените се превърнаха в имитаторки на чалга певици и порно звезди... без грам акъл в главата. Или както казва Пинк: къде отидоха интелигентните жени с амбиции: Танцуват голи до 50 цента.

Лола

П. П. или по терминалите на път за Европа... който отгов повече ти харесва.

4.   Не знам къде ги търсиш тези жени,но не съм съгласна с теб.Не
може да слагаш всички под един знаменател.Казваш че имаш всичко и пак си сам,задай си въпроса ЗАЩО.Не ни казваш
всичко.

5.   Като ви зная мъжете какво порно гледате май си ви възбуждат неженствени жени с пенис-колани, :Д

Както за предпочитанията на жените, така и за предпочитанията на мъжете може да се говори. Аз също се чудя на такива, които харесват, така наречените олигофрени. Доста често жените се оплакват от лошото държане на мъжете си, а нищо не правят и същевременно нормалните мъже за тях са мухльовци, едва ли не. По същия начин пък мъжете избират жените по външния вид и после се оплакват. Въпреки всичко, мисля, че има повече свестни жени, просто трябва да знаеш как да ги търсиш.

6.   4. не си прав и Лола - не си напълно права - и в България има доста читави дами, само че не се виждат, защото на преден план са фолк - силиконките - нормално, те продават и навсякъде е така (например Катценбергер в Германия) - има такива жени, но не са мнозинството.

Авторът има проблем със самочувствието (може би заради ръста си), а има едно нещо, което жените не понасяме - комплексарите. Само да надушим несигурност у един мъж и бягаме... искаме да се чувстваме сигурни, а това ни го дават само мъжете със самочувствие.
Не знам как на 27 имаш собствен апартамент, освен ако не е от родителите ти. Постигни първо сам нещо, после се хвали - жените гледаме и това.
И да, ръстът за съжаление ти е малък минус - аз съм над 175 см. висока и ето - отпадам от състезанието....
Но има много читави жени, а и Саркози показва, че ръстът не е е от такова значение - той е 164 висок, жена му е много по-висока... , виж го Берлотскони..
Най-вече зависи от нагласата ти и с такова отношене към жените, не се чудя и мая, че си сам...
Ти тях не може да промениш, гледай да работиш над себе си!
Жижу

7.   6, при автора не зная как е, но може и на по-малко години да събереш пари за апартамент, дори по-малък, зависи от работата.

8.   има ли значение - нали ни обвинявате редовно, че сме били „меркантилни„, сега тук - имам апартамент, що нямам жена - те са лоши, лоши, лоши.
Ами с таква нагласа...

И извинявай - каква е тази ЧЕСТНА работа, с която на 27 да имаш апартамент? Е, може да е на изплащане - Ок, но иначе?

Жижу

9.   Съгласен съм с коментар номер 7. Напълно е възможно момчето да си е купило само апартамента и колата. Пример за това съм аз - на 29 години съм и почти си изплатих апартамент ново строителство, а новата си кола вече я изплатих. И при това съвсем сам и то само от заплата. Бързо се издигнах в компанията и вече съм на ръководна позиция с подчинени, всичките са по-стари от мен. Така, че ако човек работи усърдно, всичко се постига.

10.   Браво на вас момчета, а аз не спирам да слушам всеки ден България каква тъпа страна била - ето, че може...
Но по темата. Приятели - просто се отпуснете, не екзекутираме никого - жените също сме хора!!!

Променете си просто отношението, начина на мислене. Усмихвайте се повече, бъдете позитивни като 9., готини и излъчвайте самочувствие. Колкото повече чакате „жената-палач„, толкова повече срещате такива жени. Вървете с широко отворени очи, нормалните жени са сред вас - но в търсене на жената-палач, просто не ги забелязвате!

Хайде, момчета - действайте!

Жижу

П.П. - гледайте да не парадирате, поне в началото, с имането си, защото има и „меркантилки„, които само това чакат! Бъдете просто себе си - а вие сте повече от колите и апартаментите си - браво, ако ги имате, дори да са наследени, но просто няма гаранция...госпожица Right e някъде там - чака ви, ама си отворете очите първо .... и вярвайте ми - тя ще ви обича заради вас самите!

11.   айде айде, кой знае и на теб кви са ти косурите, освен джобния размер:)))
я си някое мрънкало, я си много претенциозен, или с прекомерно самочувствие, дето вади очи...или критикуващ за всяко нещо...
няма идеални хора, всеки има лоши страни, а ти изтъкваш само добрите си. не вярвам да си толкова уникален и да няма толкова една свястна жена, дето да го оцени. аз и поне 6 мои приятелки сме свестни и готини пички, даже сред близкото ми обкръжение смея да твърдя, че няма прости п*тки(с извинение)... и едва ли сме единствени(имаме си своите недостатъци разбира се)

мисълта ми е, че и аз съм на мнението, че свестните жени не сме никак малко и съвсем не всички са прости селски пръчки, търсещи пари и тупаници от комплексирани мъже, както ти се опитваш да ни изкараш.

земи слез на земята, щото май имаш някви прекалени и невъзможни изисквания, драги

12.   В момента много жени вероятно се питат къде са стойностните мъже. Има ги и жените, и мъжете. Просто по- рядко се срещат. Дисекция на любовта трудно се прави. И аз съм се питала защо дадена жена търпи мъж, който я тормози. Май жените повече слушат сърцето, отколкото разума си и когато се влюбят, пренебрегват съществените проблеми във връзката. Освен това всяка жена има различни критерии за желания от нея мъж. Предимствата на мъжа според една ще са недостатъци за друга и обратно. Разбира се, изключвам побоищата и различните зависимости от думата "предимства" .
Пожелавам ти скоро да срещнеш подходяща жена и да се увериш, че има и жени, които не са "палачи.

13.   Всеки ден си задавам подобни въпроси, но свързани с мъжете и този също "Аз ли имам някакви изкривени схващания незнам вече. " пък и за живота като цяло, но не намирам логичен отговор, може би никога няма да намерим колега ;)))

14.   малеее, тук сме се събрали все перфектни хора - мъже и жени, чудя се защо сме сами!

15.   14 веднага мога да ти дам отговор, защото не искам, не искам, а и не мога да се обвържа в момента.Не мога да си позволя лукса на този етапот живота ми да се установя,а знаеш,че връзката от разстояние не е връзка. Освен това съм твърде цинична и скептична, що се отнася до любовта, мисля,че съм видяла малко повече от необходимото,че да запазя тая по детски чиста и невинна представа за нея :) Надявам се това ти е достатъчен отговор.

Лола

16.   Жижу, не разбрах, къде не съм права, след като никъде не съм казала,че свесните жени не съществуват и че чалгарките съществуват само у нас, иначе нщямаше да цитирам песничка на Пинк, не мислиш ли.

Лола

17.   Аз пък искам да ми дадеш няколко примера за "жена палач". Какво са направили за да ги осъждаш така /тези с който си бил/.

18.   Всеки в каквото вярва и каквото очаква - в такъв и свят живее! Лола, всеки вижда от света само онази част, която е способен да види, за която има очи и която резонира с неговата вътрешна същност. Ако вървиш по една улица със затворени очи и ги отваряш само когато преминаваш покрай някоя зееща, мазна и омирисана боклукчийска кофа, после ги затваряш и така - до следващата, тогава какво ще представлява за тебе тази улица? Боклучарник? А иначе улицата може да си е много хубава - с красиви градинки наоколо, и с деца по тях... Кофите може би заемат по-малко от 1% от дължината й.
Светът и хората около нас са само едно огледало. Но при различните хора огледалото показва различни неща, които може да са коренно противоположни, макар че в един и същи свят живеем.

19.   18 въпроса е, че не съм се разхождала само по една улица, а по цели земи, и съм си натрупала опита и виждането не само от 1% дължина, а от доста повече, а най-лошото е, че даже не се ограничава до един вид улици, ами и до алеи и магистрали. В хората са заложени животинските инстинкти и ако някой иска да си живее в розовата приказка с принца и принцесите, негов проблем...

Лола

20.   Според не 18 е абсолютно прав. Аз пък познавам само свестни мъже и съм щастливо обвързана с такъв. Някои ми казват, че съм била имала късмет, че добрите мъже били заети и т. н, но не е така. Боря се за него всеки ден, не е било късмет, а просто знаех какво искам и като го видях си го взех, вместо да затворя очи и да чакам да мина покрай поредната кофа за боклук.
Имам много приятели-мъже, познати просто -колеги, бивши съученици, хора, които просто по една или друга тема или повод са ми познати. Ако бях сама, съм сигурна, че сред тях можеше да намеря също добър партнъор. Но и не ми пречи по принцип да съм сама. Лошо ли е?
Не знам, имам приятелки, които са се разочаровали от мъжете - говорят колко били всички такива и онакива и все сами си стоят от години и се чудят, че е така.
18 - прав си, обаче в търсене на кофи за боклук, хората, за които го казваш, нямат как да те чуят и НЕ ИСКАТ да го направят, защото не отговаря това на вече изградениете им стереотипи.

21.   №20, поздравления! Щом светът за теб е хубаво място, а и хората около теб са свестни, то уверено мога да кажа, че си достатъчно осъзнат и духовно напреднал човек. Знам, че хората, които не са на това ниво няма да ме разбират, нито ще ми повярват, но това не е защото не искат да го направят, а понеже още не са дорасли (в духовен, а може би и житейски смисъл) за това. Едва когато човек изкачи значителна височина може да разбере колко в ниското е бил преди това - отдолу няма как да прецени нещата. Отдавна не деля хората на пол и възраст, националност, раса или религия, а единствено по степента им на духовно развитие. Съзнанията на конструктивните, съзидателните и позитивните хора са такива именно защото започват да трансцендират през материалното. Те започват да си дават сметка (къде съзнателно, къде - не), че светът е сцена или тренажор, на който могат да упражняват и развиват уменията си, а животът им е възможност за изява, освен това е такъв, какъвто сами успеят да си го направят. Останалите винаги се чувстват жертва на обстоятелствата, липсва им "късмет", вечно са недооценени, онеправдани и т.н.... и най-интересното е, че са си абсолютно прави за себе си - от своята гледна точка, според своите сили и възможности. Това в което се заблуждават обаче е, че тяхното състояние е единственото възможно, вярно и "реално", другите, които говорят нещо друго, според тях или са безумци, или се превземат. А най-забавно е, когато започнат да ги убеждават в собствената си правота... това е все едно едно дете да започне разпалено да те убеждава в своите наивни и дори гротески разбирания за нещата от живота (дядо Коледа, щъркелите и т.н.).
Та така - оставяме компетентите да ни убеждават в правотата си и в своята огромна опитност, а ние с теб се поздравяваме с "Lost and found" от албума "Nuages du Monde" на Delerium (feat. Jael).

22.   здрасти 21, аз съм 20. Много ми хареса песента на Делериум.

Иначе, не бях се замисляла. Преди 10-тина години бях заобиколена от хора, както ти ги описваш. И в коментарите на този сайт, и в историите познавам такива хора, с които отдавна някак си - къде целенасочено, къде поради обстоятелства не общувам.
Сестра ми е такъв човек, за жалост, и единствените ни конфликти са на тема - другите виновни, държавата виновна, обстоятелствата, този и онзи имали късмет - мани ги...
Аз съм християнка и вярвам в свободната воля на човека, вярвам, че човек винаги има избор, и дори станал жертва на обстоятелства или други хора, пак може сам да гради съдбата си.
Приятелят ми е много позитивен човек, не рядко животът го е удрял жестоко, за съжаление и сега е така - на път е да загуби всичко материално, но това не помрачава щастието ни - докато имаме себе си, имаме всичко, нали?
И другите ми познати и приятели са щедри и позитивни хора, в семейството ми иначе има доста от хората, които описваш, но майка например се излекува, когато изключи определени „приятелки„ от обкръжението си по мое настояване, когато се съсредоточи върху малките, основни неща от живота.
Същност на човек му трябва много малко, ако се откъсне от непрекъснатото си недоволство и действа, може да му се изсипва всичко, включително приятели и любим, наготово сякаш.
Някак си хората усещат тази ми нагласа и привличам такива... знам ли - но ако бях сама и не бях влюбена, познавам поне 5 момчета, които биха били добър партньор, но просто сега не мога да се влюбвам в някой друг, защото сърцето ми е заето. Но по принцип - аз не познавам нито жени, нито мъже „палачи„ - нито един, нито една!
Жижу

23.   Бих посъветвал автора да си потърси приятелка, която да е по-голяма от него - над 30 години. От личен опит съм забелязъл, че жените над 30 не са толкова меркантилни като поколение както сегашните ученички и тези, завършили училище до преди няколко години, които само търсят някой да им подобри живота.

24.   Аз пък съм останала с впечатлението, че мъжете обичат курви, така че явно съм с извратени схващания.

25.   23 и 24 - вземете и формулирайте въпросите си и да ги сложим при следващото преброяване - Например -
Вие сте родени след 1980
А. Аз съм по-меркантилна от набор 1979
В. Аз съм по-голяма к-ва
С. Определено съм и двете

и така ще можете да докажете твърдението си...

24 пък може да зададе на джентълмените въпроса, дали харесват повече к-ви и за себе си може да зачеркне - да, аз съм с извратени схващания...

значи, за да докажем горните твърдения, трябва да чакаме до следващото преброяване, а до тогава - живейте и оставете другите да го правят!

26.   Здравейте и от мен. Аз съм жена на 20г. Нямах търпението да изчета всички коментари(четох ги отгоре-отгоер), за това просто ще дам моето мнение по историята.
Жени - палачи? Самото заглавие ме стресна в първия момент... После за мислих, че има точно такива... Но има и много стойностни Личности. За това според мен автора не трябва да гледа на жената като на жена, другия пол, нежния пол, а като на личност!
Не мисля, че проблемът е в меркантилността на жените! Не всички са такива!
Не мисля, че проблемът е и в мъжете като цяло. Просто междуличностните отношения винаги са сложни.
Има и друг проблем, който е мноого широко изразен и аз го виждам почти постоянно. Това, че самото общество ни е изкривено до крайна степен е истина, но искам да кажа, че самата предства за жената е изкривена.
Виждала съм мъже на по 35-6 г. да се заглеждат и да искат момичета на по 16-17г. После да мрънкат, че те не им обръщат внимание и че няма жени.
Виждала съм мъже с прекрасни приятелки/съпруги, които го третират като кухненски роботи с приставка за секс!
Виждала съм също и такива дето се държат с жените като с нищожества и само ги използват.
А на другия полюс - жени, желаещи само парите, секса, удоволствието.
Мили мъже, проблемите са и в двата пола! Никой не ми е искал съвета, но аз ще го дам- гледайте себе си, своите качества, ценете се. Има много стойностни мъже, неоценени. Така също има и такива жени! Просто се успокойте... Винаги ще срешнете жена, която си заслужава и ще забравите за жените -палачи!
Х.

27.   Колега почвай да разваляш стабилни връзки или си запали 1 свещ и почвай да ги търсиш,защото те са като златото - Трябва да изпопаеш 1 тон за да откриеш истинското блестящо парче.А и ако намериш нещо,пък напиши няколко реда да знам къде да търся,че моето в момента е под всякаква критика..

28.   Значи готини мацки имало. Ние мъжете сме криви? :Д така го разбрах :). Даиде да си спретнеме една среща и да видим кои какъв е :Д?

Поздрави на всички и успех с намиране на принца в Кабриолета

Таз

29.   Остави кординати за комуникация с теб, ако желаеш.
ж24