Искам да си тръгна
Здравейте, трябва ми помощави! Имам си приятел от 3години от 2 и половина живеем заедно, а от 1 работим при техните постоянно сме заедно, той е станал отвратителен само ми вика, държи ми сметка за всичко... а в същото време не съм излизала никога без него (само 1 път с приятелка за 1 час). Незнам дали го обичам, знам че искам да си тръгна, но немога, незнам как да го направя. Даже майка му ме насърчава да се разделяме ако не се чувствам щастлива. От известно време не спирам да се заглевдам по всички, което е уйасно. Много съм объркана...

Коментари

1.   Защо си объркана? Ясно ти е какво искаш, не виждам спънки да го осъществиш. Как се "тръгва" ли? Ами човешки му казваш "Край, до тук беше, късмет", стягаш си куфарите и заминаваш =)

bile

2.   малко трудно, защото работиш за семейството му и може би си зависима вече финансово.
Иначе - тръгването става по следния начин
1. Събираш си бельото и другите багажери в два куфара
2. викаш такси
3. настаняваш се в предварително намереното жилище

много бързо става, вярвай ми.
Може да оставиш едно писъмце, че си до тук и това беше.

3.   Не съм финансово зависима, защото те не ми плащат .... плащат си заемите накратко работя за да могат те да живеят , а аз не живея и незнам какво ме спира да си тръгна сякаш ме е страх да си променям живода да се връщам при семейството си...... все едно имам магия или незнам и аз какво като вързана съм. И малко тъпо ще прозвучи но съм красива... не съм разглезена , щом бачкам по цял ден вече една година.....

4.   ти си голяма будала, аз друга такава не познавам - махай се ВЕДНАГА. Каква магия те гони, не вярвай в такива глупости, това само те прави още по-гибсирана, защото си казваш - е, не зависи нищо от мен, имам магия, не мога и т. н. и си живееш в един гибсиран свят и си нещастна и жертва.
Съжалявам, но за мен си глупачка, щом работиш без пари, щом си с мъж, който не обичаш... жал ми е за теб - да имаш магия - това е собствената липса на воля и желание за промяна, никой няма вместо теб да действа

5.   ами след като не се 4уства6 добре с него си трагни за6тото 6те стане по ло6о .. може дори да запо4не и да те бие като си толкова лесна .. трагни си намери друг и си продалжи живота на пред . А ако тои наистина даржи на теб 6те те под1рси и 6те се промени :)

6.   Магията еи така я написах, в смисал че незнам какво ме спира, относно биенето посягал ми е.... и незнам преди бях толкова властна а сега съм мекушава и наистина много ТЪПА....сега даже съм на работа

7.   по това време си на работа? Къде те принуждават да работиш?

8.   7. - авторката работи във фирма на семейството на приятеля си и НИКОЙ НЕ Я ПРИНУЖДАВА. Авторке, никой не те е вързал, мила. Отивай да си събираш багажа и не чакай да дойде края на света - имаме ограничено време на земята, ти в момента го губиш с тези тъпаци.
Какво сега, в неделя 23 часа работиш без пари (хе хе), прибираш се при мъж, който не желаеш. Съжалявам, но не те съжалявам. Ти си един слабохарактерен човек и сама си си виновна - хайде, хващай се в ръце и действай, никой няма да събере куфарчетата за теб, никой няма да те убие, мила - не са луди да те лежат. Те те имат за по-малко от човек, спокойно.
Хич няма да им дреме като изчезнеш.
избирай, но не са те виновни, а ти самата, щом си се осъзнала вече...

9.   , няма що - неразбирателство, а и й посягал. И какво чакаш? Нерешителна си, свикнала си и си живееш по инерция, а животът си тече и в един момент ще съжаляваш за изгубените нерви и време. Така, че просто муказваш и се изнасяш.

10.   Благодаря на всички!!