Вие мислите ли понякога за първата си любов
Преди години, когато бях на двадесет, се влюбих за първи път. Той не беше първото ми момче, но така разпали душата ми, че и до ден днешен не мога да го забравя. За съжаление връзката ни приключи, защото аз пожелах. Сто процента и аз съм имала вина, защото тогава бях доста експресивна, крайна, но той ми даваше и доста поводи. Бяхме като два остри камъка. Спомням си, че той не ме обичаше много. Ако някой ме обиждаше, той не ме защитаваше, а мълчеше настрани. Аз тогава не работех, бях и доста глупава, защото нямах опит в живота, никаква представа нямах, че е редно и аз да плащам сметката понякога, за което той се караше с мен, че не е банка и не може все той да ме черпи кафета, макар че се виждахме веднъж на седмица - две. Вместо да съм по - олегнала и да се стремя повече към него, аз просто мрънках, че той не ме обича и така се карахме. Накрая си посегнах на живота, а нашите се намесиха и приключи всичко. Той ме търси известно време, но нашите ми забраняваха да контактувам с него, но пред него излезе, че аз не го искам.

Години, години след това той все още е сам. Не е имал приятелка от тогава. По социалните мрежи виждам, че качва само снимки с приятели, работи и се интересува от развлечения. Освен ако просто не желае да показва пред света личнитя си отношения с жени, но все пак се вижда, че няма жена до него, която да е представил пред света.

Аз се омъжих и родих дете. Нашите настояха да бъда с един много интелигентен мъж, който за разлика от бившето ми гадже има образование и хубава работа, въпреки, че когато тръгнах с него той нямаше нищо и дори бяхме по квартири, но и това се оправи с времето. В началото и там се появи лека тръпка - както казваше майка ми "дъще, остави го онзи глупак, дай шанс на интелигентното момче, сърцето се учи да обича". Така и направих. Заобичах го. Но след всички грижи и трудности, а особено трудности с бебе /недоспиване, носене на ръце и пр. / някак се освестих и започнах да се терзая за онази отминала връзка, постоянно сънувам момчето, че случайно се засичаме и той не е безразличен. Може би умът ми си играе игри с мен - връща ме назад към някаква драма, която е оставила отпечатък в мен, връща ме към безгрижните ми години, когато не знаех какъв е света, когато нямах грижи...

С бившето ми гадже слушахме еднаква музика, обичахме сходни развлечения, докато с мъжа ми ме свързва предимно печалното чувство за хумор и виждания за света. Той слуша различна музика от мен, има коренно различни хобита и не обича да се появява на публични места /има малко комплекси/.

Понякога съм натоварена от живота си и ми се иска да умра, да избягам от всичко това. Сега с бебето по цял ден сме у дома, никъде не ходим, ако излезнем е само до близкия парк. Толкова закърнях, че ако някой ме заговори ще съм забравила как се общува. Нямам време да си оправя косата - най - лесно ми е като я измия да я оставя просто да съхне сама, защото бебето си иска своето и няма как да отделя време за себе си. Трудно успявам дори да се къпя редовно, за епилация да не говорим. Грим - никога, слаба съм, но тялото ми се промени след бременността, което е нормално, въпреки положените грижи... Всичко това ми идва в повече. Косата ми окапа от хормоните, вече е точно два косъма. И преди не бях голяма красавица, но сега с всички тези минуси ми иде да се гръмна.

Не се оплаквам по принцип. Но има моменти, в които просто ми избива и предпочитам да споделя, защото няма на кой друг.

Обърках ли живота си? Въпреки че със съпруга ми съм много добре, единствено ми липсва онази любовна тръпка... откакто родих нямам и желание физически да бъда с него. Зациклих и се вманиачих по разни неща свързани с домашен уют и поддържане на дома и готвене и само това правя по цял ден.
Объркана съм.

Коментари

1.   Човек винаги мисли,че това което няма е по-хубаво.Ако беше останала и създала семейство с първото ти гадже,щеше вече да ти е досаден и почти безразличен и щеше да въздишаш по сегашния ти съпруг мислейки "Ехх колко е умен,купил си е жилище и нова кола,а този моя за нищо не става"
Понякога просто трябва да се радваме на което ни е дала съдбата,особено ако сме живи и здрави и имаме прилични средства за живот

2.   Защо винаги се сещате, когато развалите всичко? Много хубаво слушала си "маминка", а сега трябва да се оплакваш пак на нея. Аз в твоята история съм от страната на момчето и мен ме зарязаха поради подобни тъпи причини, защото си мислите преди да ви налегне живота, че всичко което хвърчи се яде. Отговора на въпроса ти е да объркала си всичко. Не само живота ти, а най вероятно и неговия. Една стара баба на 76 години ми каза, ще те помни цял живот чедо, колкото и да не ми се вярва на мен явно е така ако съдим по твоята история. Всичко това нещо се получава, защото всеки търси лесния начин. Никой вече не иска да се потруди да заздрави връзката, да види от къде е проблема, защо е така. Да помислиш прав ли си, не си ли. Просто всички са станала толкова повърхностни и егоистични. Не й обръщал внимание, дай да ходя да се ч.. ам наляво и надясно, защото мъжа и се скъсва от работа, а тя миндила мисли как да се начеше. Същото важи и за мъжете, ако искате порно актриси оженете се за такива или някакви магистралки, но не и да изневерявате на жените който си гледат децата и къщата, трудят се наравно с вас и после се оплаквате, че не сте се е. али 6 пъти в седмицата ами 3. Пълно е с откачалки и мъжки и женски. От къде имате толкова време да ги мислите тия неща изобщо. Работа ли нямате, дечицата ли си пренебрегвате ужас. Народа стана пълен кенеф!

Venom 26 m

3.   Затова човек се събира с някой по любов. Сърцето *не* се учи да обича. Може да се привържеш към някой, може да свикнеш с него. Но без любов, много неща са различни и много нощи ще бъдат прекарани в мисли за хората, които са предизкивали истински чувства у нас, а не такива, които ние сме се мъчили да създаваме. Да, и тази любов може да не трае вечно, но разликата е огромна, когато я е имало и ако човек правилно се грижи за връзката си, може да я опази и развие в нещо трайно и прекрасно.

4.   Здравей. Аз съм на мнение, че една жена трябва да отделя време и на себе си. Никъде не прочетох таткото да се грижи за детето. Кажи му, ако го гледа за 2-3часа на ден нищо няма да му стане. Кажи на съпруга си да излизате. Млади хора сте, сега ви е времето. Събота и неделя разходете се, пийте едно кафе. Вечер, когато бебчо заспи си пуснете някой романтичен филм и чаша вино.
Намери нещо, което те разтоварва и обичаш да правиш. Излизай с приятелки, ходи на танци, фитнес (каквото обичаш). Както казах в началото една жена трябва да отделя време на себе си. И ние имаме нужда да се почувстваме красиви, да се поглезим! Късмет!

5.   За мен майка ти е била права... Вместо да се занимаваш с миналото гледай напред... Наммери си работа оттам ще имаш среда и няма да мислиш за глупости.

6.   Хайдеее, поредната дето не знае какво иска от живота си, искала бебе от един, ама го направила с друг, на единия искала парите, на другия любовта - вие мяра нямате ли, насита някаква, някакви ценности - само можете да искате ли, все да не ви достига, все да сте пренебрегнати и все мъжовете ви да са ви виновни.
Да, аз мисля доста често за първата си любов, за втората също, дори и за третата, ама ми е непонятно "Той не беше първото ми момче, но така разпали душата ми, че и до ден днешен не мога да го забравя. " - направила си му голям подарък, че си го освободила от себе си, защото любовта я свързвам с някаква чистота, а не с това да си спала с една плеяда мъже и да си си избирала като в супермаркет подходящия размер душа.

7.   Мисля от време на време за бившите, но просто така. Само за една от тях си мисля по-често. Явно и при мен е останало нещо неизживяно с нея.

8.   Майка ти те е прецакала, но и ти си прецакала нещата с отношението си. Хората особено когато "улегнат" т.е. загубят индивидуалността си и започнат да мислят като мнозинството често подхождат към любовта от гледната точка на сделка, но това в крайна сметка не им носи никакво щастие. Защо? Защото в арогантността си, те си мислят, че с ограничените си съждения могат да направят по-добър избор от този който самата им природа и устройство прави и им подсказва да направят. После естествено когато се изопачи естествения път и процес по който нещата трябва да се развият, нещата не стават по-добре а стават зле и неудовлетворителни и живота става трагедия.

9.   Авторка: Благодаря за смислените коментари. Но, хей, вие какво ме направихте, останалите! Влезнахте в темата ми да ръсите хейт отново. Аз съм нормална жена, а онова момче за да го оставя в миналото е имало сериозна причина. Няма как да ви стане ясно от пет написани реда. Просто ме наради и си спомням с тъга за тази развръзка.
Момчето ме мачкаше, зарязваше ме улиците сама и то вечерта в 11ч. Нарече ме селянка и мърла и каза, че не струвам и ме караше да плача. Затова го оставих. Плюс това си пишеше с други момичета зад гърба ми... Както и да е. Хубав ден, повече няма да влизам тук.

10.   Номер 1, прав/а си. Ако бях останала с него сега нямаше да имам нито образование, нито хубава работа, най - вероятно щях да съм съсипана от липса на мъжка обич и щях да съм родила поне 8 години по - рано и да съм съсипана от всичко... Прав/а си! Той беше грешен избор. Избрах правилния мъж. Просто имам болест - хашимото, когато хормона ми се вдигне изпадам в депресии. Вече се нормализирам лека полека и тези мисли изчезват.

11.   По начина по който си описала нещата нормално е да" хейтваме", ако беше добавила и тези неща картинката коренно се променя.