Дами - вашите любими лъжи? :)
Тъй като този сайт е анонимен и човек може да разкрие и не най-красивите си страни без да се притеснява от упрек на живо, призовавам дамите да споделят какви лъжи използват най-често в отношенията си с мъжете, по какъвто и да е повод - от това да изгонят някой досадник до отношенията с колеги или клиенти на работа. Дами, вие сте! Бъдете искрени за лъжите си :)

Коментари

1.   Уморена съм.

2.   Аз съм гадничка, не лъжа!
Уж всички истини, пък не ги понасяте. Но на мен не ми дреме, на принципа "право куме в очи" съм и си ми е ок.
Да, много хора не ме понасят заради това, други пък ме уважават точно за същото.
Което знам със сигурност е, че около мен не виреят хора които обичат да живеят в лъжа, лицемери, манипулатори, лъжци.
Мда... гадничка че да съм!

3.   Сигурно никой няма да ми повярва, но отдавна спрях да лъжа, за да не обидя някого. Ако някой ме покани на среща или иска да се запознаем, просто казвам, че не желая и нямам интерес. Кой ще се напъва да мисли и вади от 10 дерета вода, за да не засегне чувствата на (не)познат? Лично мен ме мързи... пък и ми се струва по-обидно и от това да го отрежеш директно. Пък от другата страна в 90% от случаите се усещат и става още по-кофти.

5.   Ами от куртоазия не бих казала на някой идиот като авторът на тази тема, че ме погнусява! Голям грях имам на душата си, не казвам истината в този случай, само си я мисля...

6.   "Не искам връзка" - в превод "Харесваш ми, но не достатъчно, за да поддържам сериозни /интимни отношения с теб, но не искам да те обидя".
"Объркана съм... трябва ми време"- "Първоначално те харесвах и изглеждах "влюбена", защото бях самотна, но не си човека за мен"
"Да.. и ти ми липсваш" - " Не ми липсваш, но имам време за губене и си приятна компания за момента"
"Притискаш ме, имам нужда от лично време за себе си" - "Не искам да се ангажирам с теб и да ти давам излишни надежди, но ми харесва да се виждаме два пъти в месеца, когато ми е скучно. "
" Нищо ми няма" - "Бясна съм, направи нещо! "
"Много си мил, нежен, но имаме несходство в характерите, не искам да те нараня" - " Прекалено си мекушав, скучен и не си държиш на позицията, не те намирам за надежден мъж и партньор, но за приятелка си супер, но не ти го казвам, защото ми е жал да те обидя, тъй като си чувствителен"
"Никога не съм се чувствала толкова щастлива с някого"- "Просто ти галя егото"
"Разбира се, че те обичам повече от бившия и той беше грешка, ти си по-умен, секса е уникален, просто мечта" -" Отново ти галя егото"
" Имам си приятел, съжалявам, иначе си много симпатичен"- "Сама съм, търся си мъж, но не ми допадаш. "
"Никой не ме е възбуждал така" - "его, его, его"
"Ти си различен от другите" - "просто те лаская, за да се чувстваш специален"
"Нямаме общи теми за разговор" - "Скучен си ми"
"Писал си ми? Преди два дена? Наистина? Извинявай, паднала ми е батерията/Не съм видяла/Телефона ми се развали/Не те игнорирам, честно" -" Игнорирам те, защото съм сърдита или просто не си ми интересен вече"

"

7.   Ако мъжът не ми харесва, а пък той показва някакъв интерес към мен и не ме оставя, го лъжа, че съм лесбийка. Връзват се, защото имам къса коса и момчешко държание.

8.   Най-честатите лъжи, които използвам пред приятеля ми са:
1) Аа нищо ми няма....
2) Добре съм... (не изобщо не съм добре, просто съм ти толкова ядосана, че искам да видя, дали ще питаш отново)
3) Не го направих нарочно
4) Не чух... (чух много добре, просто се правя на луда, за да видя дари ще излъжеш този път)
5) Даааа може да отидеш еди къде си... ще те чакам у нас... (зарежеш ли ме... бутам ти главата! )
6) Спи ми се, до утре(не ми се спи, просто темата, която иска да обсъждаме не ми е приятна)
7) Не, не съм ти ядосана... (БЯСНА СЪМ ТИ! )
А ето и нещата когато искам да разкарам някой, който ме дразни...
1) Аз ще се прибирам
2) Имам работа( нямам ама си ми неприятен и искам да се махна от теб)
3. След малко ще дойда.. (не няма, просто излъгах, за да не питаш защо си тръгвам)
4) (нещото което използвам пред хората, които НЕ понасям, но не е лъжа, а си е директна истина) Хайде да се махаме(ако има някой с мен), защото има много неприятни персони тук!

Надявам се да съм ти била полезна! :)

10.   Аз както и повечето жени никога не бихме казали бройката. На 44 съм нормално е да съм имала много мъже но ако си кажеш колко са веднага ти лепват етикет.

11.   "Все едно. " и "Както и да е. ", казани в ситуации, в които на всички е едно, че не е все едно и както и да е. :D Иначе не лъжа. Според някои съм наивно откровена. За мен важи правилото: "Право, куме, в очи! ".
ж

12.   Аз се държа различно. Някои ги лъжа, с други съм искрена. Зависи кой какви емоции е провокирал в мен...

Замислих се защо си пуснал тази тема.. може би защото си мазохист? В смисъл някоя като ти отказва нещо или направо те отхвърля, то какъв е смисъла да задълбаваш, след като по този начин сам се забиваш в супер негативизъм?

Съветвам те да оставиш колежките ти и служителките да си вършат спокойно работата, а не да им се буташ и досаждаш - все пак са на работа.

13.   По повод на коментар номер 10: ако не желая да отговоря на даден въпрос (какъвто и да е), просто не отговарям. Това е!
Номер 11

14.   До номер 10, а на мен би ли казала, тук е напълно анонимно, а дори и да ти лепна етикета ще е без значение?
Колко е нормално да си имала на 44, колко е много (за мен 44 е много, но за друг е нормално)?
Винаги ми е било интересно не колко, а как и защо, още по-интересни са ми били причините за раздялата?
Никой не е казал, че всичо трябва да се изсипе наведнъж, Шехерезада е знаела как да подхранва любопитството и за това е оцеляла - правилно дозираното споделяне е здравословно за връзката, "изсипването" на купчина информация може да доведе до разочарование, шикалкавенето не винаги помага - пораждат се съмнения, а надали има човек, който да иска да е лъган.
На автора на темата ще кажа, че една от най-големите женски лъжи, които съм чувал е "аз никога не лъжа", следващата в класацията е "най-много мразя да ме лъжат" - напротив, жените искат да са лъгани и за това се хващат и на най-нелепите лъжи. Да отварям ли темата за какво и как лъжат мъжете, че май ние сме по-изкусни лъжци.

15.   Абе не знам кой повече лъже н14, ама това с Шехерезада като спомена - знаела как да подхранва любопитството и затова оцеляла...
Та, ти за толкова страшен и специален ли се мислиш, за цар Шахриар, че разни жени чак пък да се стараят на тебе да ти подхранват любопитството (вместо ти да се стараеш).
Може майка ти да ти е създала това усещане, може по друга причина да е, но ще е добре да слезеш на земята.

И защо си допуснал да ти се вкара муха в главата, че всяка жена е приритала да се вкарва в сериозна връзка....
И защо си мислиш, че жени не правим секс само заради секса, както правят и мъже?
Май е време да излезеш от дълбокия прованс.
И какво пък ти е толкова интересно какво е била 'причината за раздялата', не мислиш ли, че с такива интереси си леееко като bored housewife, която гледа турски и индийски сериали?
За твърдението 'аз никога не лъжа' си прав - това е абсолютна лъжа, независимо дали се казва от жена или мъж.
Но пък за другото 'най-много мразя да ме лъжат' си в грешка, всеки мрази да го лъжат. Това, че наблюдаваш как разни хора са лъгани, е защото просто са наивни и лесно доверчиви, за което няма нужда да им се подиграваме, още по - малко пък злобим (което усещам в теб).

16.   Колегите и клиентите си не ги лъжа. А досадниците обикновено успявам да ги разкарам без дори да се налага да говоря. В редки случаи с една дума, казана с подходящ тон.

17.   хохо, номер 6 и 8, опасни сте.
Номер 6 това "Много си мил, нежен, но имаме несходство в характерите, не искам да те нараня" - "... не те намирам за надежден мъж и партньор, "

Ял съм го това... не чак с "много си мил", ама с намек за "неперспективен" :-) Взе си момата перспективния тогава /бе доста по-напред от мен, аз още пробивах/, демек не се омъжи по любов, ама по сметка и после сметката й излезе крива. А сега нейният човек направо го смазвам, даже няма и дума за описание на разликата. Видях я няколко пъти през последните 15 г. -общо взето каза, че си е провалила живота и е сбъркала, ама късно либе за китка.
Темата е за лъжите, ок, ама дами - мислете преди да лъжете!

19.   Напоследък е много модерно да казват "Имам сериозен приятел, но той сега е в друг град/държава/континент/планета"

20.   Най-често лъжа съпругът си, относно личните си покупки. Купувам си нещо скъпо и лъжа, че ми е подарък от приятелка, или от майка ми. Изобщо не знам защо го правя, не ми е правил забележки... Женска работа

22.   До номер 14 с много мъже съм била но разделени на годините в които правя секс се падат по малко повече от 3-ма на година така че от тая гледна точка са малко

23.   От номер 6

Номер 17, всяка жена има различни критерии за "надежден партньор", но със сигурност не се свежда всичко само до финансово състояние. Цитатът ми беше:

" Прекалено си МЕКУШАВ, СКУЧЕН и НЕ СИ държиш на позицията, не те намирам за надежден мъж и партньор, но за приятелка си супер, но не ти го казвам, защото ми е жал да те обидя, тъй като си ЧУВСТВИТЕЛЕН".

Не знам ти как направи връзката със "брак по сметка" и ако в твоя случай е било така.. смея да твърдя, че далеч по-често се случва мъже да бъдат отхвърлени, защото са мързеливи, глупави, срамежливи, неподдържани, неинициативни и вследствие на тези факти са и финансово зависими от родители или просто са неквалифицирани и с ниски доходи, не полагат никакво усилие за развитие (изключваме студенти и хора с периодични проблеми, които все пак се опитват). В такива случаи много мъже си мислят, че са ги оставили, защото нямали пари, а всъщност това е просто една от многото причини, а не корена на проблема.

Не ми се влиза особено в обяснителен режим, но да кажем, че съществуват и жени и мъже, които се женят по сметка, но всеки средно интелигентен човек преценява партньора си по сбор от качества и може да си направи сметката дали човека има потенциал без да взима под внимание финансовото му положение. Въпрос на приоритети.

П. С. "Темата е за лъжите, ок, ама дами - мислете преди да лъжете! "- Не само че мисля, а съм измислила/премислила и възможните развития на диалога, както и отговорите, които ще дам в зависимост от отговора/въпросите (и това се е случило три дена преди самия разговор), така че не се притеснявай.
П. С. 2. Моля, нека коментарът ми да не се приема като нападка.

24.   За да не повтарям горните признания за лъжите, част от които и аз използвам, ще изброя само тези, които не видях тук в арсенала на другите авторки. Да, ние жените, използваме кодове. Това не са точно лъжи, а дипломатично смекчаване на посланието.
1. "Купих го на направо без пари! "
Това ще рече: "Мъжо, след като не се сещаш да си вземеш ново сако и се влачиш с протрити лакти като клошар, ми се наложи да се разделя с една трета от заплатата си, но ако ти кажа, ще ми клъцнеш главата, защото нямаш представа от цените на дрехите".
2. "Приготвила съм лека и здравословна вечеря".
Разбирай: "Видяхме се с една приятелка и седнахме да пием кафе. Така че, сори, пич, но тази вечер ще си на задушени тиквички, понеже нямах време да приготвя мусаката".
3. "Имах ужасен ден, изпокарах се с шефовете, ядосах се на колегите, задават се съкрашения... "
В превод: "Хайде поне тази вечер да не говорим за смотания ти офис и колко си уморен, понеже и аз ходя на работа, ако не си забелязал".
4. "Майка ти е толкова мила жена. Представи си: решила е да ни гостува за Великден и дори е поканила леля ти, чичо ти и братовчедките ти с мъжете и децата им"
В отговор чувам: "Ужас! И ти прие? ! В никакъв случай! Утре се обаждам да й кажа, че ще пътуваме по празниците и съм искал да те изненадам, а пък в последния момент нещо уж ще се "провали" и ще си останем в къщи".
5. "Струва ми се, че съм в депресия, непрекъснато ми се плаче, нямам сили за нищо, ще ме гушнеш ли просто така - да се успокоя и да заспя? "
Разбирай: "Тази вечер не ми се прави секс".
6. "Моля те, не желая никакви подаръци за рождения ден. Ако пък чак толкова настояваш, вземи нещо символично, но оригинално".
Естествено, че искам подарък, но ако пак ми купи градинарска ножица, ще му прережа сънната артерия с нея.
7. "Нямам нужда от помощ в кухнята! Нищо не пипай, почивай си! "
Разбирай: "Излез, дръвнико, да окосиш тревата, а не идвай до хладилника за бира през половин час, защото ме дразниш и не вършиш нищо полезно".
8. "Ти беше душата на компанията снощи, но, миличък, може би не трябва чак толкова да обсебваш разговора друг път".
В превод: "Напи се като свиня и не даде на хората дума да си разменят помежду си, за да ти слушат глупостите как ще се кандидатираш за президент".
9. "Днес съм на едно кисело мляко и смятам да издържа така още минимум две седмици".
Искам да кажа: "Моля те, бе, човек, кажи ми, че не съм дебела, моооооля те! "
10. "Внимавай в картинката, защото ще те напусна, а за жена като мен на опашка ще се редят! "
Това е най-опасната лъжа, защото в същото време си мисля: "Прощавам ти всичко, любими, само не ме зарязвай, защото ще си умра като клета разведена самотница и хората ще ме съжаляват".

Мога да продължавам до безкрай, но това не са лъжи, макар в същността си да са наистина погрешни твърдения. Просто хората използваме често кодирани послания. Съпругът ми също лъже. Ако каже: "На Румен му се е запушила мивката, отивам да му помогна", аз отлично знам, че мивка и аз самата мога да отпуша за 10 минути и че идеята е до един през нощта двамата да къркат и да гледат футбол. Но казвам: "О, каква беда! Иди бързо да помогнеш на човека, аз така или иначе мисля рано да си лягам! " Ето още една лъжа.
Да обобщя. Лъжите много често са полезни. Ако в семейството винаги си казваме истината, то тази институция - бракът, отдавна да е изчезнала.

25.   Номер 24, страшно ме кефиш, искрено се надявам с тези си "лъжи" да живееш щастливо - това го казвам напълно сериозно.
Взимам си поука от точка 6 обаче - набутал съм се с толкова излишни разходи, че ме хваща яд на нездравословното ми мислене.
Пак напълно сериозно задавам въпроса си - кое да вземем за база, букет от 25 лв. парфюм от 50, златен пръстен за 200?
Очевидно съм бил голям тъпак защото освен гореизброените съм се набутал да подаря ножица за клони (около 120 лв.), хлебопекарна (около 150 лв.), дробилка за клони (около 180 лв.), бетонови пътеки до къщата (около 250 лв.) - за дребните неща няма какво да говоря, но когато подарявам глинен гювеч не ми се върти в мисълта, че ето сега трабява да ми направиш агнешки бут или капама.

26.   Абе ние трябва да отворим тук една тема "Какво искат жените за рождения си ден? ". Разводняваме разговора за лъжите, обаче ще ти отговоря, номер 25. Парфюм от 100 лева! Това е правилният избор, според "менюто", което си изложил. Иначе, за Нова година, например, можеш да блеснеш и с 20 лева. Започваш да снимаш дамата уж ей така за момента, а после в някое фотостудио ти правят календар с нейните снимки - различен кадър за всеки месец. Ама само тя, не общи снимки! И го окачваш на стената. Ще умре от кеф! И всичките й приятелки ще й завиждат. Разбираш ли, подаръкът трябва да крещи: ТИ си най-прекрасната, ТИ си върхът, ТИ си неустоима! А после си прави каквото искаш: пий си бира с аверите, хойкай си по мачове, няма значение, тя вече е доволна. Но ако ми подариш храсторез (въпреки, че имам нужда от такъв! ), дано да намериш храсти, в които да се скриеш, защото ще ти отмъстя по страшен начин. Гювечът изобщо не го и обсъждам.

27.   И защо е необходимо на жена да се подарява дробилка за клони, бетонови пътеки и глинен гювеч, може ли да попитам, номер 25?

28.   Ще се опитам да отговоря едновременно на 26 и 27 защото въпросите им са сходни и симпатични.
Първо да уточня, че приятелката ми е чешит, а аз два пъти по.
Да я карам по ред на номерата - пробвал съм се с парфюм, но тя не използва такава козметика, за десет години да се е фъснала 2-3 пъти т. е. парфюмът отпадна като вариант. Идеята с календара може да се реализира много лесно, тъкмо съм и подарил за рождения ден прожектор, който сам светва когато някой мине покрай него нощес, остава да свържа и фото-апарата с лампата - за една година ще имам набор от снимки през всички сезони, остава да ги сортирам и да ходя да принтирам. За цветята отдавна сме се разбрали, че са най-красиви когато са на корена си - виждал съм я как се натъжава, когато букетът повяхне и трябва да се изхвърли, не че не правя изключения понякога, но основно садим цветя в градината, по-точно тя сади, а от мен дупката като подарък.
Още малко уточнения, за да задоволя любопитството на 27 - не живеем заедно, тя има ангажимент към болни родители, а аз към възрастна майка. На мен ми е лесно, живея на центъра и всичко е асфалт и плочки, при нея не е така, къщата никога не е стигнала до ниво плочници, за да излезеш на улицата цапаш в калта 30-40 метра, а после отиваш на работа или разходка като кооператор връщащ се от нивата - бетонните пътеки бяха по-важни от една вечеря в скъп ресторант.
След като родителите и каталясаха градината остана на плещите на приятелката ми - ако не си въоръжен до зъби с техника няма как да скласаш, така се появи мото-култиватора, качествените инструменти, капковото и т. н.
Гювечът е съвсем друга работа, посудата в една стара къща също е стара и в общия случай негодна, а хубавата манджа става в хубава посуда - не бих казал, че сме кой знае какви кулинари, но обичаме да експериментираме, така се появи Банската капама, зелеви сарми с кълцано месо в гювеч, за агнешко, пилета, дробчета и "генерал със зеле, господин свински" няма да коментирам, за слоу кукинга също.
Надявам се да съм бил изчерпателен - такива подаръци си правим ние.
С 26 се разбрахме - няма да и подарявам храсторез дори и на колене да ми се моли в другата тема, а и в храстите няма да се крия - бягам доста бързо.
Сега ви предавам микрофона, а дали ще говорите за любимите си лъжи или за подаръците е въпрос на ваш избор - ще изслушам с удоволствие речите ви.

29.   Според мен н25 е някой 45-55г чичо.

30.   Момко или девойко 29, дай да не се обиждаме на "чичо" и "леля", защото, кака, на 45-55 години човек е в една прекрасна активна възраст, на която освен жизненост, вече има и акъл. И така се връщаме към темата за лъжите, защото и за тях се иска ум. Аз лъжа понякога за сложността на дадена задача. Забелязала съм, че мъжете преекспонират своята заетост. Прибира се и от вратата започва с темата колко е уморен, колко му е била тежка работата, колко подли твари са колегите му и т.н. А аз съм вършила същото днес, на мен също са ми скъсали нервите, но не само, че си трая, а и междувременно съм напазарувала, пуснала пералнята и сготвила, а той се просва като дроб на дивана и казва "Дай!". Затова лъжа за нещата, от които той не разбира, а те всичките са в кухнята. Ако съм сервирала елементарни пържоли с гъби и сметана, започвам надълго и нашироко да разказвам как точно се приготвя това ястие. Мъжът ми лапа и ме гледа с респект, понеже хал хабер си няма и си мисли, че съм едва ли не алхимик (думички като кимион, галета, пасиране, бланширане и т.н. на него са му все едно китайски език). След това просто му е неудобно да не измие поне чиниите, след като аз съм извършила такъв чутовен подвиг.