Завист или нещо друго.
Аз съм едно обикновено момче на 21 години и точно в това е проблемът. Имам един познат който в момента е доста известен рапър в България... няма да казвам кой, но повечето от вас, особено по-младите, сигурно го знаят. Има клипове с няколко милиона гледания в Youtube. Последния му клип беше на едно от първите места в най-гледани, но го скриха защото е 18+.
Проблемът е, че май му завиждам. Той е известен, обикаля различни градове където има участия, хората му се кефят и постоянно има яки мацки около него. А аз съм съвсем обикновен, ходя на работа като всеки друг, и май не се отличавам от сивата тълпа. На него му се случва непознати момичета да искат да се снимат с него, а на мен - никога. Кой не би искал да има неговия живот? Само, че аз го нямам. Преди време записах няколко песни, но беше много зле и се отказах. Нямам талант и не ставам за това. Пробвах с музика, танци, спорт, исках да съм готин и популярен, но не стана така както ми се искаше. Като бях 16-17-18-19 годишен излизах само с такива хора и исках да стана рапър, но не ми се получи. Наложи се да започна работа като всеки друг и сега съм поредния скучен смотаняк. Живея с чувството, че въпросните ми приятели са готини, успели, а аз съм никой. Не мога да се понасям като някакъв си обикновен човечец, ставащ сутринта в 7, за да отиде на работа и взимащ някаква заплата всеки месец. Професията ми се води престижна, но си остава досадна работа, друго е да си рапър и да си живееш живота.
Еми това е, поревах си малко, като женичка.

Коментари

1.   Ми... Извини ни смотаняците... Които не желаем да сме клоуни.... Нали знаеш че всичко е до време? Днес са топ утре няма да са нищо.... Не мисли, че славата е вечна и погледни над нещата като голям човек, който вече си... Теб който да те хареса ще е заради самия теб а не за да имат изгода.... Чак ми стана жалко, че младите хора могат да имат такива дребни мечти хаха... П. С. Жена съм към 30те... смея да кажа че имам добър живот пътувам много и имам здраво и любящо семейство.

2.   Марсо ли е? :D

3.   Ох разбирам те, но нищо не е точно такова каквото изглежда. Току виж се беше натъкнал на много минуси, ако имаше такъв живот. И защо да си смотаняк? Работиш, постигнал си нещо. Да не е малко? Най-важно е да си жив и здрав и да правиш нещо, което те радва всеки ден. Без винаги да чакаш да дойде петък, заплата и т. н. Спести и пътувай било то до близки, но спокойни и приятни места. Общувай колкото може повече, бъди ведър и ще търсят компанията ти. А и някой ден ще може да посвещаваш повече време на твоето момиче, отколкото ако трябваше все да си по участия. Ако е сериозна, щеше да ревнува от фенките :( Виждаш ли, че имало и добра страна да си себе си? ! Айде успех!

4.   Не всеки има талант и трябва да приемеш, че ти нямаш. А ако беше рапър и си имаше гадже Никога нямаше да можеш да си сигурен дали е с теб, заради самия теб, или защото си известен и да се показва във фейсбук.

5.   1, значи казваш "днес са топ, утре са нищо", ами може ли да питам ти кога си била топ или винаги си била нищо?