Харесвам по-млади момчета само
Здравейте, аз съм момиче на почти 20 години. Моето не е проблем, но ми е любопитно защо се получава така винаги. Привличат ме по-малки от мен. 98-ма година съм родена, била съм с момчета 01 набор и то наскоро. 1-2 пъти границата е спадала и до 02 набор. Останалите също са били или 99, или 00 и т. н. В други случаи съм била и с 97 набор, 96, но само защото изглеждаше доста по-малък, отколкото е. Тоест аз не гледам само годините, а и излъчването. Някак си ме привлича чисто тийнейджърско излъчване, не знам как да го опиша точно. Повечето ми приятелки харесват мъже, по-големи от тях с по 7-8, понякога и 10, че и повече години. Аз съм опитвала с 5-6 години по-големи например, но такива изобщо не ме привличат. Говоря, че и чисто сексуално не ме привличат. Отвращават ме в 90 процента от случаите дори. Приятелките ми често се майтапят с мен заради това, въпреки че не ми пука. Просто ми стана любопитно от къде идва това нещо. Аз сериозна връзка не съм имала никога. Влюбвала съм се, в някои случаи е било взаимно, но се проваляха нещата от взаимна глупост. Аз като цяло и трудно допускам хората до себе си, мога да бъда студена на моменти, без да го усещам и това много наранява хората понякога.. не споделям много, без дори да го осъзнавам, въпреки че всеки, който ме опознае вижда, че реално съм жизнерадостна, щура и весела. Донякъде може би имам и страх от обвързване. От години имам силни чувства към едно момче, той е 8 месеца по-малък от мен, но вече сме на години, в които не смятам, че това е някаква разлика изобщо, знам, че и той има чувства, но и там е много сложно... защото като започна всичко бяхме и двамата пълни деца и до ден днешен не се изяснихме. А аз не мога да съм във връзка, в която не чувствам нищо към човека, това е убийство за мен. Това е момчето, към което съм имала най-силни чувства, към останалите по-скоро привличане, което минава бързо. С годините този човек като не можех да го имам, не исках никой друг и карах на краткотрайни и мимолетни връзки, момчетата бяха или на неговите години, или по-малки.. чудя се дали от него не си създадох някакъв идеал и затова да харесвам по-млади, но някак си чувствам, че не е просто това. Преди години се чудех защо никой не ми харесва истински, никой не ме привлича - докато не започнах да излизам с по-малки от мен.. тогава осъзнах, че имам и привличане, и всичко. Чудно ми е от къде идва, на всички им прави впечатление, не само на мен. Знам, че жените, които търсят много по-големи от тях търсят един вид нещо като баща и закрилник, и често такива жени не са получавали достатъчно внимание от бащите си. Други пък един вид искат да бъдат ръководени.. Моите родители са си заедно, нямат някаква пламенна любов между тях, по-скоро се уважават... не ходят заедно никъде почти обаче, това винаги ми е правело впечатление. Когато имат нужда ще си помогнат, но как да кажа.. усещам просто, че при тях е по-скоро някакво уважение, няма страст и т. н. Нямам братя и сестри. И двамата ми родители винаги са ми отделяли страшно много внимание. Свободолюбива съм, не ми пречи да отида никъде сама, пътувам си сама често и т. н. Занимавам се с изкуство. Не понасям някой да ме ограничава и да ме ръководи. Хора, които ме познават твърдят, че мога да бъда и властна. Понякога хората се шегуват с мен защо се занимавам с пикльовци, а не изляза с някой на 30 например, аз отговарям, че един ден може и да се случи... когато съм на 50, например. Аз нямам моето влечение за проблем, но ми е чудно от къде може да идва, защото почти не познавам момичета на моите години, които са така. Благодаря за вниманието!

Коментари

1.   Ами аз съм на 30 и мен също не ме привличат по - възрастни. Даже ме отблъскват. Но нито пък и драстично по - малки. Плюс-минус 2 години ми диапазона. Също съм едно дете, също съм свободолюбива и също се занимавам с изкуство, и пътувам.
Според мен си си нормална. И няма нужда толкова да се анализираш, та чак и тука тема да пускаш за това.. по - скоро приятелките ти трябва да се анализират и да си пуснат по една темичка в тази връзка. Не ги слушай толкова какво ти говорят - сама осъзнаваш, че имат нужда от баща, който да им е ръководител и тази им нужда надделява и ще надделява вероятно и напред в годините дори и над другите им нужди.. а ти си един вид свободна в това отношение. И тъй като мнозинството не са, то ти се явяваш различна спрямо него, а хората, които се различават от масата винаги биват третирани от нея... често с някакви подхвърляния.. в твоя случай като това, което си споменала 'се шегуват с мен защо се занимавам с пикльовци, а не изляза с някой на 30 например' и в тази връзка ще ти издам една тайна, която с времето сам всеки открива, но нека ти отсега да си знаеш: Пикльовци има на всяка възраст. :-) (това може да не им го казваш на твоите приятелки, че според мен нещо не го заслужават)

3.   Аз пък съм в двете крайности. Не харесвам момчета на моята възраст (на 20 съм). а по-големи от мен или по-малки. Наскоро излизах с мъж на 30, но нещата не се получиха. Привличаше ме само като външност и честно казано се разочаровах от характера му. Това настрана де. Случвало се е и то доста често да се заглеждам и по по-малки от мен момчета. Преди си мислех, че нещо с мен не е наред затова че предпочитам връзка с по-възрастен мъж, но сега като се замисля това с двете крайности е даже по-зле.

4.   Ми де да те знам, честно казано, то диагноза по интернет най-лесно се поставя, и най-често е напълно грешна. От една страна може да се каже, че това е ефебофилия, демек привличане към тийнейджъри, но от друга си прекалено млада за да си такава. Виж, ако си на 30-40 и все още предпочиташ тийнейджъри, тогава да.

Според мен обаче не се чувстваш достатъчно сигурна в себе си, може би още се определяш като личност и поради това търсиш по-невинно изглеждащи момчета.
Може би пък те е страх да не те използват, затова гледаш по-млади и по-неопитни във връзките. Някое хлапе на 16 надали може да те манипулира и контролира, по-скоро ще бъде обратното. Може би ти харесва ти да си доминиращата във взаимоотношенията.
В крайна сметка може да е всичко, или просто фаза от живота ти, която ще премине сама по себе си. На твое място бих се замислил по-сериозно по темата, ако си на примерно 25 вече но все още търсиш тийнове.

5.   Аз съм мъж на 27. При теб не е точно до възраст, а до доминация. Не го осъзнаваш, но търсиш мъж които да можеш да „контролираш“. Слагам го в кавички понеже не е точният термин, но не се сещам как по добре да го кажа. Ясно ми е че ти идваш от семейство в което много пъти си става свидетел на това как майка ти се противопоставя на баща ти, поправя го или му дава акъл независимо дали е права или не. Това до някъде ти е изградило представа за отношенията между половете и ти несъзнателно си търсиш момче което да изглежда като някои които е по слаб и да те слуша. Ти си човек които ще се опитва да се налага и дори и да му се каже, ще отиде и ще направи какво той си е наумил.

Вярвам ти че физически те привличат такива момчета. Любовта е химия, но тя се определя от психическото състоя на човека. В зависимост от това какво търсиш в партниора тялото ти ще произвежда и отделя различни хормони. Да не говорим и самото ти държание спрямо човека.

Самият аз имам такива близки познати жени и момичета, дори и бивши гаджета. При всичките е едно и също. Опитват се да ти дават съвети, които в повечето случай са грешни, правят си каквото искат и не се опитват да „играят отборно“. Това поведение ги довежда и до невъзможността да задържат половинките до себе си. Ще ти дам примерна ситуация. На теб ти се ходи на кино да гледаш определен филм. Приятелят ти не иска, без значение от причините. Ще пропуснеш ли филма(да не го гледаш изобщо на кино) или ще отидеш с приятелка. Според мен ще е второто. Примера е малко дебилен, но просто показва ти как мислиш. Ако беше първото и ти нямаше проблем да се лишиш от нещо или да направиш компромис не би търсила момчета които да са ти „подчинени“.

8.   Значи колкото и невероятно да звучи, не винаги в една връзка единия нарежда на и командва другия. Понякога хората просто се разбират и допълват. (имат сходни предпочитания за филми /примера ма н5/) Не съм съвсем съгласна с 5. Авторката не е казала, че има властна майка, а че родителите ѝ се разбират добре и са в споко отношения.

2 от най - близките ми приятелки, с които се знаем от малки и познавам над 20 години вече, са точно момичета с властни майки и винаги така подбират мъжете си, че тези мъже да им бъдат подчинени и послушни, както майките им са подчинили и командват бащите им. И е факт, че успяват да намират такива, ама предимно сред по - големите на години (ами то има 2 вида властни: интересчийки и кариеристки, те са от първите, та по - възрастните са им по - полезни в чисто битов план; а и пред обществото не искат да са с имидж на властни жени), но добре казан втори абзац на коментар5.

Свободолюбива не е равно на властна. Свободолюбивия човек е своенравен по принцип, и не се занимава да дава непоискани съвети, някак все гледа да не е толкова involved, докато властния е своенравен с цел и при всеки отдал се случай гледа да оглави положението/ситуацията, категорично не би могъл да 'вирее' без да е involved.. Докато свободолюбивия просто си тръгва, ако се започнат да се случват повечко разни 'положения' и 'ситуации'.
Разни хора бъркат тези понятия, понякога съвсем умишлено точно с цел да вменят вина на някой свободолюбив, но иначе доста чувствителен и мил по душа човек. Точно каквато мисля, че е тази авторка.

Номер4 е прав, че ѝ е рано да мисли толкова по темата, защото все пак ни е писала, че е почти на 20 - напрактика самата тя още е тийн.

9.   Здравей, мацке. Потърсих в нета и аз на същата тема, и ми излезе твоята история и макар, че не е нова тема - реших да пиша. След като я прочетох, си давам сметка каква прилика имаме с теб.
Но с едната разлика, че преди си падах по всички възрасти мъже (хаха), имаше момент, в който харесвах дори по - големи.. - но за кратко.
Но всъщност влечението ми към по - малки в дадени моменти в живота ми си е проличавало. Привлича ме повече дори от това да съм с наборите ми (1996г съм). И понеже в момента с едно момче, което е набор 2000г се харесваме, ми се струва, че това влечение не само ще си остане, ами ще стане и по - силно. Неописуемо е. Попринцип говоря.
Със сигурност има някаква психическа причина, но понеже тези неща са индивидуални, защо пък не да не си намериш човек за това. Да отделиш време за психолог, който ти допада о енергия, за да можеш да се отпуснеш пред него - ако още не си го направила - защо не!? Въпреки че изисква малко пари, но.