Как да си върна доверието му!
Здравейте, пиша с молба за съвет! На 22 години съм
имам приятел от почти 1 година. Проблема идва от там, че още в началото
на връзката ни му изневерих... Всичко между нас беше добре и не му казах,
което беше следващата ми грешка. Стана така, че той разбра от друг човек
и започнаха караниците. Изгубих доверието му, не му казах всичко как и защо.
Нараних го страшно много. След това случайно се видях с дадения човек и
пак не казах на приятеля ми, защото ме беше страх, но той пак разбра от друг човек.
От същия от който разбра и преди. Тогава напълно изгубих доверието му.
Започна да се съмнява в абсолютно всичко и е логично след изневяра и
лъжи. Беше ме страх да му разкажа какво е станало, криех от него и нещата
се влушаваха. След много караници му разказах всичко как е станало.
Някак след това не говорехме чак толкова за това нещо(изневярата).
Осъзнах грешката си и не съм я допускала повече. ОТ началото на връзката ни
започнах с изневяра, после криене, гафове, но сме заедно. С моите грешки
го отблъсквам. Някак не мога да покажа наистина какво чувствам към него,
и на моменти се съмнява и в това, какви. Той е прекрасен
човек, добър, винаги ми е давал съвети, винаги е говорил
с мен, винаги ме подкрепя във всеки един момент, но заради моите
грешки се караме много. Искаме да живеем заедно, имаме планове за общото
ни бъдеще, но това че изгубих доверието му ни пречи страшно много.
Обичам го искам
да съм с него, няма друг. Забравих да кажа, че сме в различни градове
и се виждаме през 1-2 седмици, когато той доиде или аз отида при него.
ИСкам да сме заедно, обичам го и искам да си върна доверието му, за да
можем да продължим напред без караници и без съмнения. Моля Ви, дайте ми
съвет :( Благодаря Ви за отделеното време!

Коментари

1.   "обичам го, няма друг". ама "се видях с другия веднъж и си разтворих краката. и после още веднъж, ама съвсем случайно".

Ако наистина го обичаш толкова колкото казваш, най малкото бъди пряма с него. Поне вече си разбрала, че доверието е най важната основа за една по сериозна връзка, но явно не знаеш как на практика да я градиш. И правиш точно обратното.

Той явно много те обича щом е готов да прави толкова компромиси. След толкова години знаеш ли аз какво разбрах? компромиси не се правят. Не защото съм "бастун", или "негативен", а защото знам, че хората не се променят. И в редките случаи когато го правят, то не е за добро. И там където е текло, пак ще тече. В твоя случай значи, че очевидно лесничко си разтваряш краката и е въпрос на време кога ще се появи поредния "супер готин и неустоим пич".

Приятеля ти ще го разбере ама по трудния начин, след време.

2.   Никакво бъдеще не виждам с теб. Аз ако бях да съм те разкарал отдавна... Щом в началото още си тръгнала да изневеряваш смятай какво ще е, след като си омръзнете след време, ако живеете заедно. Никаква съобразителност.

3.   Колкото и грубо да звучи нямаш никакъв шанс - "мъжко д. пе веднъж се е. е". За да не съм голословен ще ти кажа, че това ми е минавало през главата. Опитах почти всичко за да си възвърна доверието в онази, която споделяше къщата ми, масата ми, леглото ми, но в същото време си мислеше за друг. Предполагам приятелят ти те търпи край себе си, подчертавам ТЪРПИ, но в същност мислено се е разделил с надеждата, че ще имате общо бъдеще. Далеч съм от мисълта, че те разиграва, просто сега събира останките от разбитото си достойство и при най-малкия сигнал за нещо по-добро или поне по-обещаващо ще ти намаже ските и ще те върне на майка ти.
Най-добрият вариант (според мен) е сама да си събереш багажа и да напуснеш живота му - ще запазиш и неговото и собственото си достойнство. Ако той е безумно тъп и упорит (като мен) ще те потърси и ще ти прости глупостите, а от там нататък как ти ще си изиграеш козовете е въпрос на малко разум. Сега си в позция партер и се приготви години да ти бъде натяквано - готова ли си да го изтърпиш???

4.   Единствево с времето можеш да му докажеш че може да ти има доверие