Проблем с партньора ми
Здр, от известно време живея с моя партньор и в началото всичко беше наред, но започнаха да стават неща които направо ме дразнят и се караме заради тях все по често. Първо той иска само той да работи а аз да стоя вкъщи а аз съм социален и не съм свикнал да съм затворен. Той казва че му стига да държа чисто и да приготвям вечеря и повече не иска от мене но аз имам нужда от много други неща, наистина излизаме но само с него. Преди ходех да бягам в парка, ходех по барчета, но веднъж дойде много сърдит и ми взе ключовете без да ми обясни защо, само дето не ме наби! Не иска да ме чуе изобщо че не съм свикнал така и не ми харесва такъв живот, какво да направя за да го разбере и да ми дава просто повече свобода? Благодаря/

Коментари

1.   Ти не си държанка. Поговори с него като на човек, че и ти имаш нужда от лично време, а не да си седиш и вършиш домакинските задължения като по индийските сериали. Ако ли не, напусни го!

2.   Двама мъжете ли сте в случая, че не ми стана много ясно?

3.   Много ревнив мъж си имаш... По-зле ще става... Според мен... Или му кажи да се спре сериозно или се разделете.

4.   Боже, боже!
Ами, който плаща, той поръчва музиката. Така си се подредил с някой чичко или и аз не знам какъв. Не се дръж като женчо. На колко си години? Той те ревнува, това е всичко. Не иска да се задяваш с други, не ти вярва. Това май си е нещо в реда на нещата във вашите среди. Фъркането от цвят на цвят, имам предвид.

5.   Нищо не можеш да направиш. Такива хора не се променят, поне не в дългосрочен план. Едно е да имате дразги относно личностни качества, които се проявяват единствено при съвместното съжителство и съвсем друго да се карате за това, че ти искаш да работиш, да си сред хора и най-вече да потъпква личното ти пространство. За каква любов говорим в случая? ! То дори не е ревност, а някакво супер силно чувство за доминиране. Не те съветвам да търпиш, защото подобни случаи с времето само се влошават.

6.   Да го оставиш

8.   Авт съм, благодаря много за съветите, но не съм уточнил точно ситуацията.
Номер 2-Да.
Номер 4-Определено не е чичко, мъж на 24 години е, само 5 години по голям от мен. Ние се познаваме с него още от улицата, и той и аз сме имали приятелки момичета преди да се случи това между нас, но то просто се... случи, и той реши да заживеем заедно когато можем и да си бъдем двойка. Иначе не бих казал, че се държи зле, напротив много се радва като вижда че съм направил нещо за него, редовно правим секс, но тази ревност както каза номер 5 започва да прилича на чисто доминиране. Включително и в секса.
Когато го попитам а защо той излиза и пазарува и ходи на работа, а аз трябва да стоя затворен, той отговори-Аз мога, ти не!
Понякога става толкова различен от това което познавам в него, че ме плаши. Знам, че ме обича, доказва ми го непрекъснато, но започвам да се питам дали това е нормално, при положение че не съм му дал повод за ревност досега!??