Малоумен пъзел, който обаче е важен за мен.
Здравейте,

Нямам ни най-малка представа откъде да я подхвана, затова ще съм хаотична. Първо ще помоля хората, които неодобряват хомосексуалните взаимоотношения, да приключат четенето дотук. След това ще благодаря на хората, които ще изчетат целия бълвоч и ще ме посъветват нещо. Изключително го оценявам.

Става въпрос за отношения с друга жена, както се подразбира. Да не изпадам в подробности, но сме млади.. няколко години след пълнолетие. Запознахме се преди 3 години. Беше странно, сякаш имах някаква връзка с нея без дори да я познавам. Това се случва в гей заведение - тоест кристално ясно е. Тогава имаше друга в живота ми, с която същата вечер се карах за пореден път по телефона. С Л. (Нека наречем момичето, чиято тема е посветена на нея) не обелих и приказка, обаче наистина усещах нещо адски странно. На следващия ден тя ми писа. Имаше си приятелка от месец, затова и нищо не предприех.. тя сама си е решила някок да приключи отношения с нея. Започнахме да излизаме.. и двете бяхме страшно сдухани. Тъй като е мааалко по-мъжкарана се очакваше тя да води, ама тц.. Както и да е, много се влюбих.. изглеждаше сякаш и тя. Много рано ни излязоха мръсните ризи обаче. Тъй като преди нея не съм обичала никога.. общо взето се наслаждавах на женското внимание (така да го кажем), четках си егото и още много в началото се случи една изцепка с друго момиче, с което Л. се понаплаши. От своя страна тя имаше сериозен проблем с амфетамини.. беше си зависима. Ако не всеки ден, то поне през ден, а като е навън - грам отиваше. Реших, че ще го боря това нещо, защото бях много влюбена. За нула време заживя при мен. Оттам се започнаха цирковете, защото тя имаше проблеми с майка си, които ми коставше цялата енергия да и оправя (чуваха се по няколко пъти на ден и само се крещеше.. успях с много усилия да и променя гледната точка и станаха като най-добри приятелки.. адски съм горда с това), отделно две от бившите ми решиха да ми се обясняват в любов (като и казвах всичко, разбира се), наркотиците, тя тъкмо завършваше, а аз работех и имахме финансови проблеми.. абе имаше за какво да се караме. Прекалено много ме ревнуваше, дори за работата ми. Покрай цялата ревност, наркотици и финансовото положение - започнаха жестоки кавги, при които неколкократно съм я молила да си събира багажа, а тя започваше да си блъска ръцете и главата в стената, да се реже и да ме заплашва. В тези моменти се чувствах като вързана - не ме оставяше да си тръгна и поради този капан, и стреса, че ще вземе да се самоубие.. просто и набивах шамарите. Регуларно се повтаряше един и същи сценарии.. караници, заплахи, побоища, наркотици, после ме обвиняваше, че съм отвратителен човек, защото и посягам и така дълго време. Успя да спре наркотиците. Тук някъде се случи нещо, което ме озадачава. Имам много изострена интуиция, а тя има една предишна неизживяна любов, дето ми бъркаше в здравето. И усетих нещо веднъж. Хванах я на вратата да я разпитвам и както се беше подпряла с телефона в ръка и ме убеждаваше, че съм луда, телефонът и звънна и същата бивша и пишеше. Взех и телефона. Всичко беше изтрито прилежно, обаче не и телефонните обаждания.. имаше сигурно 10 и то с часове. Даже се чудих кога е успяла да ги проведе. Тогава стана мазало. Изхаднах в криза, защото ме лъжеше и криеше, а аз и казвах за всички. Тя също изпадна в криза. Накрая си събрах нещата и отидох другаде. Странното беше, че не ме потърси да ми даде обяснение.. аз я потърсих я да чопля. И аз инициирах да чуя каквото искам и да се съберем. Та.. от 2 години и половина връзка - година и половина минаха под знака на екшъна, покрай мен все някакви бивши, тя не работеше или все си намираше малоумни работодатели, обсебвахме се толкова много, че накрая останахме без приятели, див секс и пеперуди в стомаха. Изведнъж цялото това нещо се пречупи в мен. Спря да ме привлича сексуално. Спряха се екшъните. Започнах да избирам да променям себе си по нея, вместо да я моля да се срещнем по средата. Тя продължаваше да ме ревнува и да ме задушава, аз се карах с нея само да ме остави да работя. Всичко стана много тихо. На няколко пъти тръгвах да правя секс с нея по задължение, ама то се усещаше и тя ме отбиваше. Така изкарахме година без секс. Тя отказваше да излизаме. Намери си някаква работа. Направо ми идеше да се гръмна от еднообразие. Тогава и изневерих, само за да разбера какво изпитвам към нея. И разбрах, че все още я обичам, та продължих да се налягам парцалите. Обаче започна да се случва нещо странно.. откакто започна новата работа беше много изморена първите 2 седмици. Буквално само спеше и работеше. Третата седмица - бам.. седи до нощите и си пише с някой. Започна да остава след работа. Аз точно тогава имах сериозен здравословен пробрем и буквално припадах, на нея не и пукаше. Веднъж не дойде да ме прегърне. Казах и, че се разделяме. (А.. 3 месеца преди това бях седнала и бях провела много сериозен и хладнокръвен разговор с нея, че не мога повече и е по-добре да се разделим.. тя привидно се съгласи.. обаче на другия ден се разплака и аз, мека Мара, се съгласих да се съберем). Та събра си нещата и изчезна. Писах и, защото се чувствах много зле.. и заради проблема, и паник атаки. Тя започна да се държи ужасно студено. Обясняваше ми как не иска да ме вижда, това е края, не иска нищо приятелско от мен. Започнах много да я тормозя, ама много.. гнус ме е от себе си. Пишех и по 20 пъти на ден и въртях едно и също. Не можех да повярвам. Убедих я да ми каже, че не ме обича като интимен партньор. Бях с температура, не ядях, припадах.. разни приятели ме влачиха по стълбите, абе върха на унижението. И и ги казвах тези неща, тя даже не ми отговаряше. В един момент и набарах отнякъде пароли за gmail, като оттам мога да и видя всички търсения в гугъл. Беше търсила някакви хотели. Лошо ми стана. Какви ли не глупости видях. Накрая разбрах, че тя е знаела, че съм в профила и, защото получава известие за одобрение на непознато устройство.. и си ме е въртяла. Много ме болеше, че направих даже глупостта да и кажа много отвратителни неща. После се съвзех, извиних и се и я блокирах. Имахме общо куче, занесох и го с молбата да го виждам понякога, защото тя живееше с тяхните, а аз сама, и щяха да се грижат по-добре за него. Срещнах друга. Там станаха хубави неща. Писах многократно на Л. да ми даде кучето за разходка - тя ме обвиняваше супер злобно и ми каза, че няма да стане. Разделих се с това момиче и си направих регистрация в един блог заради Л. Писах и там - тя само ме сийнваше, но същевременно поставше неща, които очевидно бяха за мен. Отказах се. 2 месеца не я търсих.. докато не поисках да си видя кучето и разбрах, че ме е блокирала навсякъде. Започнах да разпитвам и разбрах, че го е продала без мое знание. Обадих и се в истерия. Говорихме си нормално. После си писахме само за кучето. В един момент ме изкара извън равновесие, че не и пука за кучето и пак я блокирах. Наскоро се появи в един блог, който знае, че използвам. Реших, че просто има нужда от валидация и не и обърнах внимание. Обаче нещо стана и навързах една картинка. Тъй като Л отказва да комуникира нормално с мен, го прави по най-дитския начин - чрез постове в интернет. Правила го е и преди с най-добрата и приятелка. И реших да разгледам нещата по-обстойно. И какво излезе: откакто се разделихме си поства много драматични неща. После разбра за момичето след нея. Започнали са постове тип "когато разбираш, че хората без които не можуш да живееш - могат да живеят без теб". Това момиче е с публичен профил и си беше сложила песен тип "знам, че вечер като си легнеш до мен мислиш за бившата си" и Л си е дала надежди. Обаче 10 дни по-късно си качихме снимка. На следващия ден Л. е качила песен тип "вие сте прекрасна двойка и аз съм излишня" и на следващият ден ми е продала кучето. После стана това с нейния блог.. тя пак е започнала с простотии тип "много ми липсваш и те обичам".. та до преди седмица. За мен това са ужасно детински неща, големи жени сме. Обаче явно всеки мисли различно. Казах и, че съм си навързала пъзела и искам да поговорим лично. Дадох и място и час. Тя ме блокира. Писах и на друго място, че при всички положения ще я чакам там. Тя даже не го прочете. Естествено не дойде. Писах я да я помоля щом няма нищо към мен - да спре с тези налудничеви интернет простотии, защото явно ми внушава глупости и аз търся под вола теле. Осъзнах, че не само, че не го прочете това, ами го изтри непрочетено. Какво да мисля? Какво да правя? Не знам какво изпитвам към нея.. не съм я виждала от 8 месеца. Искам да я срещна, искам 5 минутин празен разговор.. защото ще си отговоря на много въпроси само ако я видя. А тя точно това избягва. Не знам какво да си мисля, имам нужда от помощта ви. Едно нещо знам от живота с нея и от най-добрата и приятелка.. че никога не се извинява. На мен за 2 години ми се е извинила веднъж. Същевременно не знам дали с тези интернет глупости се опитва да ми каже нещо по малоумен женско-детски начин, а същевременно ме игнорира. Не мога да го асимилирам този начин на мислене, защото ми е доста плосък. На мен ми изглежда сякаш просто си търси валидация при мен? Вече се чудя и дали някога изобщо ме е обичала?

Благодаря ви ако сте го изчели това цялото нещо. Ще се радвам ако ми помогнете. Усмихнат ден.

Коментари

1.   Понякого в живота просто трябва да се продължи напред. Между вас има твърде много болка, за да сте заедно и твърде много обич, за да сте просто приятели. Събери волята си и махни всички контакти, линкове, мейли, които са свързани с нея. От по-нататъшна връзка с нея няма да излезе нищо хубаво.

Дядо Торбалан

2.   Това нещо аз го изчетох до край, както се казва изгубих си половин час да ти чета простотийте. Ами, вие просто не сте добре психически. От там трябва да започнете, ако искате нещо конкретно да ви се случи. И после да си обяснявате любовните позиции. вие двете по отделно трябва да решите за себе си какво искате, ане някой страничен, па макар и любовница, да ви обснява какво става.

3.   Сложно сте го забъркали! Някаква женственост в цялата история нямаше ли поне мъничко! Изтрий го ог съзнанието си и продължавай напред! Успех.

4.   Защо изобщо искаш да "наредиш пъзела"? Цялото това нещо е токсично, нима за толкова време не си го разбрала? Докато четох, през цялото време имах чувството, че и двете сте много объркани, животът ви е без посока, а аз винаги следвам едно правило - да бъда с хора, които ме дърпат нагоре и градим нещо заедно. А не обратното. Според мен зарежи тази връзка (ако може да се нарече така). Не ти е донесла нищо добро до този момент, няма и да донесе, повярвай ми.

5.   Благодаря ви!