Да си "удобна"
Животът ме срещна с един човек, когото приемах за адски много. Не вярвах, че ще го кажа, но бяхме станали толкова близки, че се влюбих и то виртуално. Аз знаех, че той не си пише само с мен, че коментира снимки и разни коментари на други момичета, но винаги казваше, че те не значат нищо, че е сам и няма никоя до себе си. Тогава още учех, а той работеше и се бяхме разбрали когато имаме време, най-вече вечер да си пишем и разказваме, а понякога и да говорим как е преминал деня. Просто нямах търпение да идват вечерите, за да се чуем или пишем. В един момент забелязах, че започна да става различен на моменти с кеф ми пише, на другия ден дори не го интересуваше как съм, на следващия пак имал нужда от мен, после пак с кратки отговорчета "аха", "ок", "може". Разговорите ставаха все по-рядко и по-рядко. Ако не бях аз нямаше и да ми звъни. Сега бил зает, нямал сметка, минутите му свършили, бил някъде, имал гости и все оправдания, за да не говорим, а аз дори не го карах по телефона, защото в интернет почти всички приложения вече позволяват да се разговаря и то безплатно. Отношенията станаха само чат. И дори чатът не беше всеки ден, веднъж седмично явно за него му стигаше, а аз не исках да го притеснявам, защото вярвах на лъжите, че е много зает и изморен. Все пак не бях работила дотогава и му влизах в положение. Мина цял месец, през който той грам не се интересуваше от мен, пишеше на други под снимките, слагаше статуси на стената, че е влюбен, че нз си кво. И след като видях тези неща, реших да му честитя за новото гадже, или пък знам ли стара нова приятелка. Той прочети съобщението и не ми отговори, явно го беше и изтрил от неговите съобщения. След някой друг ден бях премахната от приятелите му. Тъман бях започнала да го забравям, беше минало цяло лято, в което изобщо не знаех с коя е, къде, какво прави, а и не ме интересуваше толкова и в един ден той започна да ме сръчква и да ми пише какво ново с мен. Тогава го бях питала като си има приятелка защо търси други, защо ме е премахнал от приятели и какво очаква от мен? Той започна да се вайка, че са били за кратък флирт, всичко приключило, не ме бил махал, явно е станало няква грешка и нз си кво. И аз пак от наивност реших да му повярвам, чатът потръгна, пишеше ми всеки ден. Мина седмица и той започна пак да слага по профила си статуси и снимки за самотен, за влюбен, че с колкото и жени да е, тя е единствена. Пак го бях попитала, за кого се отнасят тези неща и той отрече, че ги слагал просто така, че не били за никого. Но спря да ми пише и аз реших да не му пиша вече първа и да оставя нещата така, както са. Няколко дни след това той пак сложи статус, че жената е богатство, трябва да се цени, че бил щастлив и капакът на всичко беше статус в пет шест реда с текст обичам те написано много пъти. Разбрах, че са се събрали със същото момиче и ми стана много кофти, защото пак му се вързах. Виждах само статуси и техни снимки какви са щастливи, как я боготвори едва ли не и колко много с ее обичат. Мина почти година лятото на 2016г., той явно пак нещо беше прещракал и реши да ми пише отново сякаш не го интересува как е постъпил с мене и, че е адски подло да потърси някоя, която е залъгвал преди, просто си написа едното здр как си и какво ново като всеки път. Започна да се вайка, че е сам и че жените били вече такива, че разочаровали. Дори беше споменал, че е готов вече сериозно да дойде да се запознаем. Но чата си остана единичен, защото като реших да му пиша на другия ден, той пак реагира доста странно, с по една две думи. И затова го блокирах от всякъде напълно вече. Лошото е, че този човек има няква енергия, която е заразна, че после с когото и да излизаш, говориш, пишиш и не може да се забрави. А и като се влюбиш по този начин, това е по-истински дори от истинска връзка, защото човек се влюбва чрез душата, а не визуално както правеше той. Виждах на какви пиши, изкуствени лица, устни, големи гърди и прекалено направени. Другите момичета за него бяха само удобство за губене на време. От тогава нататък през определен период от време получавам писания от разни фейк профили и просто знам, че е той. Молбата ми към Вас е да получа съвети как се забравя такова душевно обичаме. Какво е необходимо да се направи, за да го изтръгна отвсякъде? Ще се радвам на повече мнения.

Коментари

1.   Крайно време е да излезеш от чата и да започнеш да живееш в реалността. Сигурна съм, че ще срещнеш подходящия за теб, заради когото набързо ще забравиш този виртуален образ, в който мислиш, че си влюбена. Стига, жалко е. Успех!

2.   Блокирай го този за постоянно. От такива идиоти, освен да ти крадат от времето и енергията, друго не може да очакваш. Разкарай го завинаги.

3.   Tц, Тц, и тук Епопея на забравените, да ме прощава поетът.
Първо, трябва да загрееш, че момчетата/мъжете ги интересува предимно секса, а не дремането на телефон, скайп или нещо друго. Добре, отначало си си мислела, че ще излезе нещо. Но много скоро е трябвало да загрееш, че човекът си гони нещо, дето му е по-близо.
Просто, го остави на мира, няма интерес. Не е нужно да го забравяш, няма да изпадаш в амнезия, нали. Спри да си го навиваш на пръста и ще го преболедуваш скоро. Нормално е сега ти е тегаво, но всичко отминава с времето. Разбери, че ти си имала грешна преценка, не ти е бил длъжен с нищо, макар че леко те е баламосвал. Но само лека. със същия успех и ти можеше да се загаджиш с някой междувременно и да спреш да се занимаваш него.

4.   Това не е любов.
Просто е увлечение.
И ще отмине с времето, повярвай ми.
Просто не мисли за него и си гледай живота.
Да не те интересува изобщо с коя е и какво прави ;)
Плиткоумен нарцис е този тип и не те заслужава.

5.   Здрасти, няма смисъл да се обвиняваме. Единия писал, пък после не писал, тя пък го харесвала и го чакала, той пък не бил толкова отдаден и т. н. Доколкото виждам, човека е имал интерес към теб, но колкото повече време минава без да става нищо съществено толкова повече интереса изчезва како вода в пустиня. Очевидно е, че има интерес към теб иначе не би си загубил толкова време и не би ти отделял толкова внимание. Надявам се осъзнаваш, че времето което е изгубил с теб е безвъзвратно изгубено и повече не мъже да се върне? Той ти е отделил най-ценното нещо - време и внимание. Време и внимание което ти е дал и което е посветил на теб с очакване нещо да се случи, нещата да имат развитие. Време и внимание което е загубил и което е можел да инвестира на много други места. Не мисля, че имаш право да се оплакваш и да се чувстваш едва ли не ограбена. Просто идва време, и аз съм така когато отделяш време и внимание на една жена, не искаш от нея нищо, не я притискаш, защото знаеш, че тя има нужда от време (поне с такива впечатления съм останал), но ако нещата в един момент нямат развитие и тя не направи следващата крачка на теб ти писва приемаш, че си загубил време, емоции и фокус а всичко това си можел да насочиш в много други продуктивни посоки, интереса ти изчезва и почваш да пишеш все по-рядко и по-рядко. Трудно ти е да се накараш да и пишеш, защото просто нещата са замръзнали в едно безсмислено общуване, бърборене, споделяне което е започнало да става изтъркано и банално и не се придвижват напред и ти просто зарязваш цялата история и продължаваш напред. След време може да ти се прииска да и пишеш пак, да почнат да ти липсват разговорите, но пак ако няма развитие отново бързо ти омръзва. Знам, че при жените привързването става по-бавно, влюбването постепенно, но ако се съобразяваш само със собствените си чувства на мъжа му омръзва и зарязва цялата история. Сори, това е положението. Никой не е виновен, просто различна психология. Той се е съобразявал с твоята дълго време, но ти не си се съобразила с неговата и накрая е загубил интерес. Мъжете искат физическа близост, искат да се усещат желани, искат да чувстват еротично напрежение. Няма ли го това нещо интереса се изпарява. Ако се интересуваше само от собствените си желания, щеше да ти постави въпроса веднага, но знае, че няма да го приемеш добре, затова дълго се е съобразявал с теб, ти обаче си пропуснала момента да се съобразиш с него и нещата са се разпаднали. Следващия път го имай в предвид.

6.   Типичен нарцисист (представя се в идеална светлина, манипулира те, няма друг като него... ) обикновено такива хора са толкова добри в това да те манипулират и полират за своите цели и духват, за да се натъжиш, да им се молиш, по този начин те се хранят с твоята енергия- емоционален вампир. Помпи си егото с теб, защото си добра, мила и доверчива, за такива типажи хора като теб са идеални за целите им. Този човек е много опасен, защото се храни от твоите емоции, манипулира те и накрая така ще те ошлайфа, че верно няма да го забравиш, когато духне... и той пак от нищото ще се появи с лъжи и манипулации и колелото се върти. Спри тази негова игра СЕГА, блокирай го и не се изкушавай НИКОГА да му пишеш! Моля те, послушай съвета ми!

7.   От авторката:
Към 1: аз отдавна съм излязла от чата, явно той не е щом ми пише от време на време от фейк профили
Към 2:
Блокирала съм го много отдавна отвсякъде. Изглежда той чрез фалшиви имена ме намира и ме познава по име и външен вид
Към 3:
Да знам, че е търсил секс, наясно съм. Ама това да се ебава не само с мен, ами и с други не е нормално
Към 4:
Ще отмине предполагам, но много ми пречи с хората, с които си общувам и не успявам да приема примерно за харесване
Към 5:
Значи само той е губил време и внимание към мен, така ли? Аз не съм. Да ясно е, че си търси секс, жена, която да е близо до него, ама да има жена и да залъгва и други е това не е нормално. После реве що е сам и изоставен
Към 6:
Аз отдавна съм го блокирала, но той явно ми знае наизуст фб и ме намира чрез фейк профили и все от време на време получавам здр как си от различни имена. И знам, че е той. Така е той е точно "перфектния" сладкодумен със самочувствие, което изглежда сам гледа да си изпъква, за да печели точки и е голям комплексар, но човек не знае в кого ще се влюби.

8.   Здравей :)
Няма да се обяснявам много, но ще ти кажа едно-това, мила е просто едно увлечение! Имах същата подобна случка преди година и искам да ти кажа, винаги се връщат след като с едната не се е получила, връщат се жадни за внимание. Просто той знае, че винаги като някоя не му върже може да дойде при теб и да те използва малко преди пак да хукне на някъде. Бъди спокойна такива хора в живота не ти трябват! Ясно е, че този човек не търси нищо сериозно освен внимание ласки и секс предполагам? Не позволявай да те завлече, защото ще те остави като нищо при следващата. Моят съвет е да си гледаш живота и стой далеч от токсични хора като него :) Успех!

9.   Здравей :)
Няма да се обяснявам много, но ще ти кажа едно-това, мила е просто едно увлечение! Имах същата подобна случка преди година и искам да ти кажа, винаги се връщат след като с едната не се е получила, връщат се жадни за внимание. Просто той знае, че винаги като някоя не му върже може да дойде при теб и да те използва малко преди пак да хукне на някъде. Бъди спокойна такива хора в живота не ти трябват! Ясно е, че този човек не търси нищо сериозно освен внимание ласки и секс предполагам? Не позволявай да те завлече, защото ще те остави като нищо при следващата. Моят съвет е да си гледаш живота и стой далеч от токсични хора като него :) Успех!

10.   Ти си направила всичко, което зависи от теб - прекъснала си всякаква комуникация с него, не започваш и нова с фалшивите му профили. Останалото ще то направи времето. Трябва повече време да измине, за да се излекуват сърцето и душата ти.

В подобна на твоята ситуация съм - разликата е, че при мен е реално, не виртуално. И не само един път. Историята се повтаря при мен. Един от тези бивши все още ме търси и точно така се жалва, че бил самотен и изоставен. Откакто ми минаха чувствата към него, само му отговарям "Успех ти пожелавам в любовта и в живота". И дотук. Сега ме боли от друг такъв като него, който ме използваше не само емоционално, но и материално.

Явно си като мен - обичлива, нежна, добричка и лесно се привързваш. Пожелавам ти скоро да срещнеш момче, достойно за любовта и сърцето ти.

~Една жена на 30

11.   Към номер 9 от авторката:
Аз отдавна не се занимавам с него. Знам, че такива като него търсят бройки и съжаления, щом са скъсали с гаджетата си. Но все пак е много гадно да знаят, че някоя ги харесва и да я захвърлят. Но егоисти колкото искаме в света

12.   Към номер 10.
Много ти благодаря за хубавите думи. Да по-емоционална съм за разлика от мн други момичета. Дано си права и да ми мине всичко спрямо него. Успех и на теб, дано не ти се случват разочарования!

13.   Прескочих всички коментари, след като се запознах с терзанията на авторката. Съвсем наскоро приятелско семейство ме помоли да помогна на дъщеря им с есето по литература. Откликнах, разбира се, детето е чудесно и ме приема като по-възрастна приятелка, така че учим лесно. Не се бяхме виждали от лятото и разбира се, тя ме сюрпризира с новина: ново гадже! Влюбена, загубена, отнесена и т. н. Попитах: "Къде се срещате, миличка, как се забавлявате, защо не ни погостувате някой уикенд на вилата...? Ами - казва тя - пишем си във фейсбук. Е, как - питам - не се ли виждате заедно? Ами не - отвръща - но сме гаджета.
Хора, обяснете ми на мен - старата жена на 45 години - как така става, че хората са любовници, без да са си докоснали ръцете. Ревнуват се, следят се, тормозят се, карат се, събират се, обичат се, разделят се - без да са си видели очите, освен на снимка? Много моля да ми го обясните!

14.   Към номер 13.
Никога не бях се замисляла преди да се запозная с него, че има такова усещане като любов, към някой виртуален индивид. Просто много чатене, ден след ден и някак си започна нещо да се усеща. И аз не съм сигурна какво е, но просто усещам тръпка плюс неудовлетворение от всичко.