Лоша хигиена от жена
Здравейте! Пише Ви доста объркан мъж. Преди време се запознах с едно момиче в социалните мрежи. В началото не ми харесваше много, а и тя не слагаше много снимки. Имаше една профилна и още една от абитуриентската си и от тези две снимки, нищо не можех да кажа. Не беше нищо особено, за разлика от много други, които направо като ги видиш и ти става хубаво - хубаво момиче, лице, крака, прелести и т. н. Тя беше доста настоятелна, все ме търсеше, все ми разказваше с най-големи подробности къде ходи, какво прави, а аз колкото пъти и да давах сигнали, че грам не ме интересува, тя продължаваше още повече, а много ми е досадно някоя да ми снима с кого чати, да ми копира целия си разговор или да ми праща по-много песни. Обаче иначе добро момиче, възпитано, с нея се общува лесно, явно защото е по-наивничка, но нямаше изказвания на кифли, които от гевезене не могат името си да кажат. Та време питаше дали съм обвързан, какви момичета съм харесвал и т. н. Не бях обвързан, излизам с момичета, за да си намеря подходяща, тя искаше да отида ти нея и да я видя. Не знаех дали е правилното решение, но въпреки всичко си казах защо не. Може да се получи нещо. Въпросния ден, отидох аз, тя много щастлива да ме види, още от самото начало почна да ме приема за слушател. Имала много да ми разказва, вика чакай бе човек има време за всичко, тя не та не. Но се радвам, че бързо приключи и нормалния разговор за нас двамата започна. Направи ми хубаво впечатление, не беше лоша на живо, хубаво приказва. По-лесно време й викам ти защо не се усмихваш? А тя каза, че не обичала да се зъби на хората. Казах й, че най-много харесвам една жена, която се усмихва иначе все едно насила е излязла с мен, макар че аз знам, че ме харесва още от чатенето. Тя каза, че не иска. Викам ок. Разходихме се, хапнахме, дойде обаче времето да си ходя, понеже км са много и трябваше да потегля към 16 ч. за даде прибера до 9. Прегърнах я, стояхме известно време така, на мен ми хареса, че исках и целувка. Тъкмо се навеждат към нея и тя ме отблъсна. Питах я какво има, не иска ли да я целуна, тя пак почна да се оправдава, че не можела от първо излизане всичко, имала нужда от време и др. Пак я помолих заради мен, дошъл съм й на крака да ми се усмихне да я запомня или да се снимаме, тя не пожела. По едно време тя започна да се продава и гледам зъба й нещо Чернее. Викам да нямаш шини и затова да те е срам, защото ако е тва да не се притеснявайте. Тя отрече. И пак я попитах тогава какво ти пречи да се целунем? Първа целувка ли ще ти е? Тя каза, че я е било просто срам. Да, но аз съм си я харесал, исках да опитам може пък да се получи няква тръпка. Целунах я, но да я бях послушал и да не го бях правил. Леле такава воня не бях усещал. Устата й е все едно тоалетна с извинение, защото дори те са по-чести. Това момиче просто така ме отврати, такова нещо не бях изживявал за всичките ми години. Тя не е ходила никога на зъболекар, венците й едни червени, зъбите й отгоре с някви пластинки ли камък ли не знам какво беше. Сама много показа, понеже я попитах защо има лош дъх при целувката. Разбрах защо не иска да се усмихва, за отблъсква мъжете и защо нямала гадже. Ами като си знае проблема защо не ходи на зъболекар. Направо трагедия. Младо момиче с такива зъби, дори на родителите ми са по-хубаво, направо цвете пред нейните. Тръгнах си просто. Вече не съм й писал, няма какво да й пиша. Дори мислех да я махам от приятели, но ме хвана малко жал, че сигурно доста я е срам сега. Ами не знам дали постъпвам добре като не й обръщам внимание или така е правилно, но определено тази среща ще я запомня дълго време. Вие имали ли сте подобни срещи и как постъпвате, когато отсреща човека е с лоша хигиена? Ще ми бъде интересно да чуя различни мнения. Благодаря предварително!

Коментари

1.   Просто я посъветвай да отиде на зъболекар. Понякога има млади стажанти които слагат ченгета за без пари, колкото да добият опит, Ама се чака много. Попитай личния или зъболекаря

2.   Докторе, ако ти е жал за нея не я махай а й давай съвети да ходи на зъболекар, че иначе няма да си намери гадже

3.   Тя може и да е с лоша устна хигиена, ама ти си тотално неграмотен.

4.   Просто и пиши, какво чувстваш, харесваш я, но... има хора с ужас към зъболекари. А решението е просто. Отиваш на преглед и след това с пълна упойка правят всичко. Но тя може би не го знае. Такива хора имат нужда от помощ.

6.   Неприятна случка, но момичето може да няма пари за зъболекар или да не е посетила такъв поради друга причина. Все пак на нея самата ѝ е неудобно от ситуацията и осъзнава, че има проблем.

Аз имах една случка с момиче с такъв дъх, но естествено не любовна (момиче съм). :D Преди няколко години в началото на девети клас разпределиха учениците от нашето училище в две други училища в един далечен квартал, защото "някой" реши да направи основен ремонт на нашето даскало, който продължи няколко месеца. Беше абсурд! За да стигнем до училищата, пълнехме тролеите, а редовните пътници и учениците от училищата, в които бяхме настанени, доста ни недолюбваха. Та, един ден, точно преди началото на часовете, се отбих до лавката и там едно момиче от училището се оплакваше на продавачката от нас с думите "Оф, писна ми от тези от М... (името на училището ми), няма ли да се махат вече? ! ". И аз ѝ казах "Аз съм от това училище". Тя се обърна и ми отвърна "Ааа, добре…" и казвайки тези думи, такава смрад лъхна от устата ѝ, че си извъртях главата настрани и то съвсем несъзнателно и дори не чух останалата част от изречението ѝ. Не искам да обиждам момичето, защото може да е имало проблем, но дори и кенефите на това училище не смърдяха толкова зле, колкото устата ѝ, поне за тези няколко месеца, в които бяхме там. Засега това е най- фрапиращият ми случай.

Black Sabbath

7.   Много неприятна история. Аз познавам хора, които имат фобия, от зъболекари и дори да умират от болка, не отиват за нищо на света. Страхът е по - силен от тях и така си съсипват живота.

8.   Аби чудя се ти на Ален Делон ли приличаш, че чак толкова високи критерии имаш за нечия външност? !?

9.   ЗДРАВЕЙ, аз съм момиче на 18 години и сега ще ти кажа ако бях на твое място какво щях да направя. Щях да послушам сърцето си. Ако наистина това е момичето, което харесвам и ме е впечатлило с характера си то значи ще се държа за нея.
Това момиче... представи си какво е да имаш комплекс за нещо и да харесваш някого. И на всичкото отгоре да го каниш на среща... и да си момичето в случая. Това показва колко много те харесва, разбираш ли? Накарала те е да пропътуваш 5 часа път за нея.
Ето какво щях да направя аз:
Щях да бъда категоричен и откровен. Щях да я заведа на зъболекар и да й кажа че ако не си оправи усмивката и дъха няма да я целувам. Сериозно, на твое място бих искал да накарам момичето да се усмихва и аз да бъда причината. Дори и да нямам пари да я направя красива отново щях да бъда откровен за да измислим нещо по въпроса: "Виж сега, направила си ми впечатление и съм сериозно любопитен какво ще се случи между нас, ще бъда до теб и единственото ми условие е да се усмихваш. Искам да имаш най-красивата усмивка на света и тя да е само моя. Би ли направила това за мен? " - това са думите които би казал един истински мъж, който е влюбен или поне чувства нещо.
В случая, както чета ти се опитваш да я разкараш. Само че ако беше малко по- креативен щеше да забележиш че външността се променя и че можеш да направиш от това момиче кукла. Стига да ти се довери, а довери ли ти се... тогава повярвай ми, няма да те предаде.

10.   От автора:
Знам, че не е най-красивата, защото както се изразих има много к
расиви. Хареса ми като човек, само лошия й навик е, че е много подробна. Знам, че е луда по мен, знам, че може би се страхува от зъболекар или примерно както казвате причината може и да се дължи заради пари, обаче чак до такава степен да се занемари с толкова много напластено по зъбите, червени венци и чак да чернее единия й зъб, това е опасно за самата нея. Чувал съм за парадонтоза, която не се лекува, ако не е започнало лечение. Как да я накарам да отиди на зъболекар, щом досега не е ходила, а иначе си знае проблема. Вчера тя ми писа как съм бил и сигурно съм й се бил сърдил, писах й че не й се сърдя, но не знам какво друго да направя. Да външността не е най-важното, излизал съм с всякакви момичета, но колкото и непривлекателни да са били те, най-малкото поне устната им хигиена е била нормална. Да имало е и с по-жълтеникави зъби някоя друга, но такова не бях виждал дори по телевизията. А колкото до правописа ми съжалявам много, че имаше грешки. Писах от телефон, който сам си променяще думите. Ще се опитам да й помогна от към съвети, ама да отида 2 път при нея не мисля, че ще мога. Не че не искам, просто някак си не мога да я погледна както я гледах когато не бях я целувал. Може и да греша, може да не съм прав, но това ми се случва за 1 път и вътрешно когато нещо те отврати е много трудно да се погледне с други очи вече.

11.   Аз съм много съгласен с коментар номер 3.
Момичето все някой ден ще си оправи зъбите, но ти си пропуснал времето, в което можеш да се ограмотиш - съвсем отделен е въпроса защо тя се е надявала на нещо от теб, няма как да не е забелязала неграмотността ти (освен ако и тя е неграмотна като теб).
Понеже сега ще тръгнат едни въпроси какво общо има грамотността с любовта ще побързам да отговоря - дори и в любовта се изискват усилия, които ти няма да положиш, на теб винаги ще ти е по-лесно да се "чупиш", да се движиш по най-малкото съпротивление, да извличаш само ползи и да предявяваш претенции.
С две думи погледни първо себе си, пък после плюй по другите - махни я от "приятели", ще и направиш услуга!

12.   Първо си извади гредата в окото, а после гледай съчицата в чуждото. Не оставам с впечатление, че ще сте гаджета. Тогава кому е нужна твоята забележка? Ако тя беше прочела какво пишеш, дали щеше да те харесва? Ако ти беше свестен мъж, щеше ли да пускаш подобна подробна тема? Едно от нещата, които харесах в сегашния ми приятел е, че когато се запознахме, по случайност около нас на масата имаше хора с недъзи (не аз). Той такава човещина прояви, това ме грабна в него. Обичам добрите хора, не искам да те обиждам, но от темата ти лъха на лош душевен дъх. Твоят. Както щеш го разбирай.

13.   Пишеш неграмотно, като преведено с първата преводачка, която си хванал. И колко трябва да си нещастен, за да обсъждаш дъха на една жена по този начин. Мене ме хвана гнус от неграмотното ти писане.

14.   Авторе, може ли да поясниш, защо те е питала дали и се сърдиш? Тя е осъзнала цялата ситуация ли? (Че си се отвратил от целувката) Или е в недоумение защо така набързо си си тръгнал?

15.   8, да очакваш някой да поддържа устна хигиена не е висок стандарт. Ти да не би да не си миеш зъбите, че така се засегна?

16.   Ако е вече работоспособна и има доходи не виждам причина да не отиде да си оправи зъбите като толкова я е страх ще спести някой лев и ще отиде в някоя клиника да и ги оправят под пълна анестезия и готово. Не ми се вярва когато е била по - малка родителите и да не са я водили на зъболекар не вярвам да са били чак толкова безотговорни по отношение на здравето на детето си! Освен това ако тя ходеше като останалите хора 2 пъти в годината на профилактични прегледи щеше да си спести много от сегашните проблеми, които има. Безобразие е млад човек да се запусне до такава степен! Кажи и за варианта пълна упойка ако ли няма пари за това много във Факултета по дентална медицина студентите понякога оправят зъби или безплатно или на символични цени. Но промяната първо трябва да дойде от нея няма как да я заведеш насила на зъболекар ако не желае. Ако продължи в този дух най- добре и тегли майната и си потърси друга не ти трябва такава мърла!

17.   Пак ще се извиня за неграмотното писане. По-принцип не пиша по този начин, тогава телефона беше с настройка да променя близки думи и затова така е излезнало, а няма опция редактирай. Както казах, може и аз да бъркам не съм света вода ненапита, сигурно имам недъзи, но не бях виждал наистина момиче с такива зъби. За сърденето ме е питала, вероятно заради целувката. Аз не се сърдя заради самата целувка, а това което изпитах - самото усещане на смрад. Следващият път като си пишем, ще й предложа за подобни манипулации или както казвате за студенти по дентална медицина. Ако не предприеме нещо няма да се занимавам с нея и това е. Който иска да я търпи такава по-нататък

18.   Хора осъзнайте се, защо се коментира нечия уста? Н
Нима, никой не е виждал подобен човек?
Аз също пред доста години се видях с такъв, но не съм го разтръбила по форумите, дори на приятелки не съм казвала, а тук голяма тема се навъди, кой какъв бил.
Като не ти харесва, ами просто подминаваш.
Всички има визуални недостатъци, нима като срещнеш момиче с голям нос или криви крака, ще я разтръбиш из сайта, защо е такава, и как е занемарила естетическата си красота?
Тези които подкрепят автора, големи комолексари, големи разбирачи, "аплодисменти". :)

19.   Номер 16: Хахах, той се е отвратил, а не е медицинско лице. Те горките студенти, ако видят такова тежко положение сигурно и те ще се отвратят и няма да могат да й помогнат. Казвали са ми, че там не ги карат толкова тежки случаи да поемат, пък не знам. Тя си е направо за зъболекар, щом и автора я е питал защо не е ходила на зъболекар. А може и операция да й е необходима кой знае. Мале не си представям на мен да ми се случи пълен ужас...

20.   Хайде, хайде, какво го ударихте на съвест, едва ли не! С тия налепи, момичето сигурно не си мие зъбите. Вонята е от червените венци, които кървят. Смърдяща уста е най-ужасната воня, на кенеф точно, на гнило, за това е толкова ужасно.
Най-доброто, което можеш да направиш е да я пратиш на зъболекар.

21.   Не се впрягай чак толкова, отдолу може да е по-добре.

22.   От автора към номер 16:
Разбира се, че не ми трябват мърли, най-малкото защо ще бъда с някоя, която не мога да целувам. Само ще се гледаме ли, то ден два три ок, ама за постоянно такова момиче не бих издържал, ако не се оправи наистина. А и аз не съм казал, че 100% ще ставаме някакви. Отидох с едничката цел, да се запознаем и да видя какво ще излезне. Жалко, че е свястна пък с такива зъби и хиегиена...

23.   Това напластеното по зъбите, авторе.. както казваш ти - е зъбен камък... от него и мирише дъха... ако го изчисти ще е ок... а ти защо я отбягваш и не и пишеш... споко, през монитора няма да и усещаш дъха. Само си представи как се чувства тя в момента.. в питанка, какво стана.. какво ще ти стане да бъдеш откровен с нея и кажеш причината каква е.. ако е наистина толкова свястна, не мисля че ще ти се обидии. Определено няма да и е приятно да го чуе, но и кажи... директно, обясни е че ако не се погрижи за зъбния камък, не само ти ами никой няма да иска да я целува... а ; колко хубаво ще е и за нея да отива с самочувствие на срещи, без да се притеснява че някой ще иска да я целуне... помогни и... кажи и

24.   Авторе, от самото начало си търсиш за какво да се захванеш да се оправдаеш че не ти харесва момичето и не било нищо особено.
Така че според мен и да й бяха наред зъбите пак щеше да намериш за какво да мрънкаш.
Не всички са родени с красиви бели зъби. Това е ген и много често редовно миене не помага много и те си се рушат.
Айде със здраве и успех в търсенето на съвършената жена

25.   Ами дай по твоята логика номер 24 да не си мием зъбите и да воним ! Нейните зъби са в това състояние именно защото не поддържа никаква устна хигиена ! И аз преди години харесвах едно момче но той се хвана с моя съученичка и по - добре защото после научих шокиращи подробности не само за устната , но за личната му хигиена като цяло . Преди няколко години го срещнах в една дискотека не само , че му миришеше устата ами и му липсваше един от предните зъби и тогава беше на 21 години . Авторе рнаправи каквото можеш по силите си да и помогнеш ако държиш поне малко на нея ,обясни и ,че ако продължи в този дух скоро ще остане без зъби и че проблемите от зъбите понякога могат да я ударят и в други части от тялото и ако пак няма резултат и тегли майната и това е !

26.   Вижте, аз не искам да я отбягвам нарочно. Когато ми пише й отговарям. Мисля тази вечер да й пиша как е и да намекна тази тема за срещата, целувката и да й кажа за зъболекар.

27.   Авторе, коментарите ти са безумно грозни и елементарни. Факт е, че всеки човек трябва да полага грижи за себе си и това което правиш в момента е много, много грозно, НО на мен друго ми направи впечатление. Ти няколко пъти написа "не е най-красивата"? ! Ало, любовнико слез малко на ЗЕМЯТА. Ако беше с визията на Ален Делон отчасти разбирам да правиш подобни коментари, всъщност мъжкар като Делон не би си позволил, но ти със сигурност си поредния мухльо с посредствена визия и нулево възпитание и космически претенции.
Зъби се оправят, но акъл не се купува!!!

28.   Честно, заради тази история, си записах час за зъболекар!

29.   Добре, малко извън темата, но на мен винаги ми е било супер странно как разни хора излизат по срещи с някой, който още от самото начало на ги е изкефил. Аз например съм точно обратното - ако не ме грабне човека от самото начало изобщо не се занимавам. Това все едно да си купя дреха, която не ми харесва особено, или да уча нещо, което не ми е интересно, или да ям нещо, което ми се струва гадничко мислейки си - 'абе ся чакай да се насиля още 2-3 хапки и сигурно ще ми хареса? '
Явно ви е фикс идея да сте с Някакво гадже, ли какво там, просто не мога да ви разбера.

30.   Стига бе, хора, авторът е напълно прав. Това е ужасно и не той е виновен, а тази мърла. Че и гадже иска! Да си оправи зъбите и тогава. Никой не е длъжен да е мазохист.

31.   Липсата на отношение към зъбите показва две неща - или човек не уважава себе си и тези около него или просто няма пари да ги оправи.
Всичко друго са нелепи оправдания. Мислиш ли, че някоя би седяла с теб, ако устата ти вони на тоалетна? Също едва ли има толкова тъп човек, който да не е осъзнал, че това отблъсква останалите.
На мен друго ми направи впечатление. Казваш, че е от този тип, които тв хващат за слушател, пействат лични разговори, засипват те с песни... 2 пъти съм попадал на такива. Едната да се чуди човек как седи без гадже 2 години, наистина беше много хубава. Това са просто жени, които търсят внимание и им харесва да имат един кръг от мъже около тях. Докато търсят подходящия. Както и да е, Общото с твоя случай е, че и ти си стигал до крайности за да разбереш какъв е проблема. Сам се замисли, щом това става на първата среща какво следва. Като се абстрахираме от зъбите, разбира се.

32.   От автора:
Писахме си преди час и нещо. Тя се оправда, че знаела как щял съм да реагирам и затова не искала грам да се целуваме. Попитах я защо досега не е посетила зъболекарски кабинет? Как изобщо е излизала с момчета, как се е целувала като си знае проблема и тя ми писа, че е посетила един, двама, от които единия е искал да й помогне, т. е. е започнал почистване на зъбите й, но била избягала след като видяла много кръв. Поне това твърди. А другият направо й заявил, че с толкова развалени зъби не се занимавал, защото това означавало липса на всякакво себеуважение. В момента ви цитирах думите й. Според мен тя сама не желае да си ги оправи. Щом вече 4 5 години стояла така, съмнява ме да отиде на зъболекар. Аз й казах, че това ще й е пречка при общуването й със всички, защото не е само въпроса до усмивката, че не се зъбила. Ами то мирише, омирисва се цялото тяло и всичко. Колкото дъвки и бонбони да смуче, тя ще мирише винаги, без да посети специалист. Не знам какво ще направи. Засега ще я оставя известно време, в смисъл няма да я премахна от списъка с приятели и след някой друг месец ще я попитам какво е предприела. Ако съм свободен и аз, защото не знам какво ми е писано. А и да не съм свободен, пак бих й писал, защото съм човек, който малко или много искам да разбера дали някой се е оправил. И ако не е ще й тегля чертата вече.

33.   Ей авторе много се смях на историята ти!
И аз имах една случка с такава жена. Беше одитор. Много умна жена
След 4 месеца скъсаме. След нея бях с още няколко жени. Но тя все още държи класацията. Устата и миришеше на умряло куче през лятото. Направо отврат. Не ги слушай другите нали те нея целуват! Ти ще си тоя дето ще и мирише мръсотията.
Забелязах че в България на 98% от хората устите им миришат на лайна. Е бахти хората. Явно не обичат да си подържа устната кухина.
Мъж 36

34.   Стига сте критикували момчето. То не се подиграва на девойката, а обръща внимание на една много важна тема - за чистоплътността. Толкова много млади хора спортуват, стремят се да се хранят здравословно, което никак не е лесно, а тя госпожицата не може да си направи труда да си измие зъбите или да отиде на зъболекар. Мисля, че тази тема е повод за размисъл за много хора и особено грижата за зъбите, което включва и редовното посещение на зъболекар. Каква е ползата да си интересен човек, а да не можеш да привлечеш стойностен човек заради нечистоплътност? И не мисля, че автора трябва да й дава съвети как да се поддържа чистоплътна. Тя родители, приятелки няма ли, малко дете ли е, че не може да си даде сметка колко зле са зъбите и дъхът й, и колко много това ще й пречи във връзките?

35.   От историята ми става ясно, че си доста повърхностен тип. Истинския проблем не е в зъбите на момичето, с нея си бил, защото ти е обърнала внимание и да си почешеш егото, иначе изобщо не е твой тип нито като визия, нито като поведение. Нали така? Бъди честен пред себе си.
Иначе за лошия дъх си признавам, че и аз не бих продължила да излизам с такъв човек. Познавам такова момиче-хубаво, умно, но с дъх на тоалетна, въпреки, че си ходи на зъболекар редовно. Явно при някои хора не е нещо, което се оправя. Не мога да си представя, че ще целувам с желание такъв човек колкото и гадно да звучи. Нека бъдем реалисти.

36.   'А другият направо й заявил, че с толкова развалени зъби не се занимавал' - auu, тука вече не ти повярвах :) Гнусливите не се захващат с медицина, било то и дентална. Освен това всеки в България се чуди как да си намери повече клиентела. А и сред по - възрастните хора се срещат доста по - брутални случаи, така че не ти се получи историята.

37.   От автора до 35
При нея не е само дъха. Аз обясних червени венци, зъби жълти с налепи и единия се чернееше. И не ходи на зъболекари.

38.   И аз познавам една, дето зъбите и са като едно цяло. Като се усмихне, не се виждат отделни зъби, ами нещо грапаво и много наслоено. Не мога да го обясня. Ужасно е и честно казано, не знам как се стига до там.

39.   Номер 35, най-точно е напипала нещата! Целият проблем идва от лошите гени. Аз много пъти съм ходил на зъболекар, макар че мразя да ходя, защото болката е неописуема. Въпреки това обаче, повечето зъби ми са развалени, и даже имам няколко извадени. Дори тези, които бяха пломбирани, пломбите им изпадаха и пак се разрушиха. Тя и хигиената ми не е безупречна, вярно, но точно когато ги миех по два пъти на ден, една от пломбите ми падна, с част от зъба. Явно и пастите са толкова добри, а и направията на пломбите. От тогава не ги мия толкова агресивно, че да не ми изпадат и другите пломби. Винаги обаче гледам да ги изплаквам вечер. Зъболекарят ми каза веднъж, че съм имал много дълбоки корени, което май не било особено често разспространено. Та по този начин, нервите, които се намират в каналчетата на тези корени, са на по-голяма дълбочина от обикновено. Именно заради това и болката ми била много по-голяма от на повечето хора. Дори при поставена упойка, усещането е все едно ми пробиват черепа с бормашина! Така, че идеално я разбирам, защо се страхува от зъболекари.
Лошия дъх може и да е от стомаха, чрез някакви бактерии, които миришат. Щото моят зъболекар, постоянно ми казваше, че съм имал лош дъх, въпреки че нямах налеп по зъбите и бяха идеално измити. Опитвам се да кажа, че може и момичето да има някаква вина за случилото се със зъбите й, но по-голямата роля, принадлежи на лошото генетично наследство, както и на лошите хигиенни навици, които пак са наследени от нейните родители.
Миризмата на тялото, също е генетично кодирана. Моите мишници и след баня, пак си понамирисват, въпреки че съм ги търкал до почервеняване, а и след сапуна. Едва след като се напръскам с дезодорант против изпотяване, миризмата изчезва, но на другата сутрин пак се появява. Сякаш имам някаква перманентна миризма на тялото. Познавам и други хора с тоя проблем. Сестра ми излизаше с едно момче по едно време, което също така имаше специфична телесна миризма. В крайна сметка се разделиха, точно заради този проблем. Иначе всичко му харесваше уж. Я си представете, ако имате няколко такива проблема, какво бихте правили. Ще се наложи да прекарате по-голямата част от живота си в банята, в грижа за хигиената, и поддържане на външния вид. Че това може да се окаже по-лошо и от липсата на приятел.
Моят съвет към автора е, ако може сам да я заведе на зъболекар, като подкрепа за нея. Сигурно е достатъчно изтерзано момичето. В краен случай, може и зъбни импланти да й се поставят. Напоследък гледам, че някои от нашумелите в момента тийн певици, имат направени такива.
Коцето от "капките", също мисля, че има такива импланти поставени. В едно друго предаване говореше за това. Май и неговите зъби били кофти, а не вярвам да не се поддържа.

40.   До 36 от автора:
Казвам какво ми е писала тя. Не знам какво ще прави ако иска да бъде харесвана ще се погрижи за себе си.
До 39:
Може и да си прав, да е наследствено. Но и в нея има проблем. Ти поне ходиш на зъболекар, а тя както каза не е ходила. Можело е и да не бъде чак толкова зле, но явно на нея й харесва да бъде сама. Аз насила не мога да я накарам да отиде. Виждал съм я веднъж и то тогава. Живеем на 600 км разтояние, тя трябва сама да си отиде.

41.   Интересно ми е в другите отношения как е- косата и чиста ли е, мирише ли хубаво тя, поддържа ли добра хигиена като цяло или присто има някаква фобия от зъболекари. От друга страна.. и при гинеколога малко боли при преглед, сигурно и там ще отиде веднъж и повече няма?
А за зъболекаря... Малко ме съмнява да иде на преглед и да я върнат, по-скоро ще се зарадват, че имат повече работа. Все едно адвокат да те върне, защото делото ти е заплетено. В най-лошия случай е отишла и зъболекарката и е препоръчала друг професионалист. Според мен истината е, че просто отдавна се е занемарила в това отношение и я е много срам да отиде на зъболекар. Срамът и е по-голям от страха от самота. Дано да започне да си ги оправя, защото положението и може да става само по-зле.

42.   Номер 18
Как може да сравняваш хора, които са с някакви недостатъци или недъзи без да са желали, примерно така да са родени или след раждането да са станали така или не дай си Боже от злополуки. Дори не може да се сравняват, защото те не са искали да са така и през целия си живот правят всичко възможно да оправят поне малка част от това, а тая със сигурност не е родена така. Най-малкото е сменяла зъби и със сигурност като малка са я водили на зъболекар, защото това е задължително при постъпване в 1 клас. Имам една позната, която като малка имаше черни зъби. Ядеше много сладко и не си ги миеше. Постоянно миришеше на гадно, но като поотрасна в пубертета не спираше да ходи по зъболекари и сега е с бяла усмивка. Дори си има приятел. Колкото и ген да е нещо, едва ли нялепите са ген или червените венци.

43.   Авторе, много добре те разбирам. Аз наскоро се запознах с едно момче на 24, всъщност той се запозна с мен, но проблема е, че има страшно акне! Засега и аз не съм го махнала от приятели, защото не е съвсем зле, но с това акне.... Излизали сме два пъти, единия път беше следобет, вървяхме по главната и забелязах как от време на време разни хора го заглеждаха странно и мен ме хвана супер срам. Тази събота ми писа да излезем отново, но аз го излъгах, че имам работа с нашите. Просто не знам какво да правя, не може така, то това е пъпка до пъпка по почти цялото лице. Сигурно за това и във фейсбука си беше качил снимки повечето все от някакви заведения, а на дневна светлина имаше само 2 снимки качени и то сниман от далече, даже на едната снимка е с наведена глава и си гледа нещо в телефона. Би ли ми дал съвет какво да му кажа за да започне да си го лекува това акне, все пак не е някакъв тъп, работи си, самостоятелен, в смисък не е някакъв депресиран-да кажем, че затова ходи така нали. То ако трябва да му докосна лицето... абе няма начин просто, много е гадно. И не разбирам как не му пука всеки ден да се показва така пред хората.

44.   Живея с мъж на семейни начала от 4 години. В началото бях лудо влюбена, той се поддържаше. Сега спря да се поддържа и дъха му е лош-на развалени зъби. Не мога да го накарам да отиде на зъболекар, последното му ходене беше преди две-2-3 години за една пломба. Не си мие зъбите често, появиха се и налепи. Нямам желание да го целувам, дърпам се, когато той изяви такова. Правим секс, но избягвам целувките му точно поради тази причина. Защо се занемаряват някои хора? Аз посещавам зъболекар няколко пъти годишно, дори съм се вманиачила по това. Срам ме е да му кажа. Дори съм готова да се разделя със него поради тази причина.

45.   От автора:
Към номер 43 Явно това момче не е посетило кожен лекар. Възможно е и да е нещо натровен от храна или да е вследствие от нередовна хигиена на тялото.
Номер 44: Не знам защо някои хора се изоставят така. Аз също много гледам да съм добре, поне доколкото мога. Може да не ме харесват на красота, ама поне зъби, лице, тяло и кожа да не ми миришат, косата ми да е чиста, редовно да се къпя и посещавам зъболекари. Изглежд аналепите са вече при почти всеки човек. Макар, че аз за първи път видях на нея такова нещо

46.   Номер 43:
Тя и мацката на автора не е имала много снимки. Явно хората, които не се поддържат се крият и търсят съжаление. Жалки хорица...

47.   Човече, ако ти харесваше тази мацка наистина, тази тема мисля, че би била абсурдна. Като цяло се чудя защо си я пуснал.
Аз имам опит със подобно момиче, зъбите и бяха трагедия, признавам си, но бях със нея почти година. Проблема беше, че на нея зъбите и бяха най-малкия проблем... Имаше проблем с алкохола, поведението, със бившия си, с който беше спала докато сме били заедно, в общи линии - не беше стока за мирисане и в буквалния и в преносния смисъл. Зарязах я! Но не заради зъбите ;)

48.   До номер 33: Направо съм се смяла с глас... Естествено, че всеки уважаващ себе си човек би се погрижил за себе си. И аз съм имала такъв парадокс, на право си е отвратително. Чак възглавниците миришат на мърша... аууу направо не искам да се сещам!

50.   До 41 от автора:
Миришеше на парфюм някакъв, нормални дрехи и обуки, . Не е някаква модна или модерна, грим почти нямаше - само червило, но това не ме интересува, защото не всеки има пари за хубави дрехи или грим. косата й нормална пусната беше, но не изправена. Като цяло нормално, като изключа зъбите.