Приятелят ми ме дразни
Не мога да разбера защо, но приятелят ми ме дразни. Всяка жена си мечтае за такъв мъж и такова отношение, само аз не. Като принцеса се държи с мене, даже така и ме нарича. Постоянно ми подарява рози, обръща ми много внимание. Но на мен често ми е досадно. Не ми харесва да ме информира за всяка своя стъпка. Отивал да се види с един приятел, ок. И почва... сега отивам да се видя с него, за да ми даде една част за колата, после ще пазарувам, после може да те взема. След два часа... вече напазарувах, ти какво правиш, ще мина само за пет минути да ти подаря нещо. Идва, носи ми роза и понеже ми е неудобно да му кажа да си ходи, стои по три часа минимум. Веднъж остана до 1 през нощта и се успах за работа на следващия ден. Той не работи и няма такъв проблем. Като почнеме да се целуваме сме като учениците, по един час. На мен това също ми е детинско. Може да се целуваме, нямам никакви притеснения да е на обществено място, но не и един час без спиране и без да си говорим. Да не сме в училище. Държи ме за ръка навсякъде, не ме изпуска от поглед. Ако искам да отида по магазините, веднага казва, че ще дойде с мен. За мен това е досадно за един мъж, но той настоява. Като съм с него, не мога да разглеждам на спокойствие, притеснява ме, че ме чака, свикнала съм винаги да пазарувам сама. Виждаме се всеки ден, то няма какво да си кажем вече, само битовизми. Казах му, че ме притеснява да не си омръзнем, но на него му било супер интересно и нямало опасност да стане. Не съм се виждала с приятели от сто години. Допълнително ме натискат и роднините. Баба ми искаше да го доведа на един празник, наще и те непрекъснато искат да си задълочаваме отношенията. Но то накъде повече. Женените си общуват по-малко от нас. Понякога си приказваме по тела като съм на работа, допълнително си пишем по фб, вечер като сме се видели вече сме си казали всичко, ако изобщо нещо ново е станало. Може да има някакво разнообразие, ако излезем с приятели, но направо ме е страх. Той ще ми се лепне и като почне с целувките, няма да мога пет приказки да си кажа с тях. Има семейни проблеми. Като почне да ми се оплаква за тях, го разбирам. Въпреки че и за тях е крайно обстоятелствен. Харесвам много приказливи мъже, но при него е някакси по-странно. Не си говорим за готини неща, а за битовизми, прекалено много общуваме и всичко ми се вижда много банално и скучно. За кратко време ми омръзнаха и разговорите, и целувките, и ходенето по заведения. Чудя се аз ли нещо не съм наред или просто не съм свикнала да съм в сериозна връзка. Може би във всички сериозни връзки идва такъв момент, а какво да кажат хората, които живеят заедно. Работата е там, че съм пробвала да живея с друг мъж и не се чувствах така. Той беше супер лежерен, даже някои пъти не се и прибираше, но никога не съм изпитвала нужда от лично пространство както сега. Една събота просто седнах в хола сама да си почина от настоящето ми гадже. Чувствах се изморена от него и си изкарах така цял ден, гледайки музикалните канали. Успях и да си купя кафе, щото от една седмица постоянни срещи с него до 23 часа, все се прибирах след като е затворено всичко. Вместо да ми домъчнява за него, чувствам някаква странна умора и желание за лично пространство. Наскоро бях 4 дена без него в провинцията и отдавна не съм си изкарвала тоолкова добре. Нямаше скучни разговори, само дискотеки и купони и разходки с приятели в компания. Върнах се в София и се почна пак същия режим, който ме изтощава.

Коментари

1.   Дай го на мен, щом не го искаш :-D и аз съм по целу вките, пък ако си намеря такъв мъж ехеее :-D. Да ти имам проблемите.Следващият ти със сигурност няма да е такъв, и ще му намериш други кусури, примерно, че не ти обръща внимание или е хладен с теб ;-). Нямаш угодия и понеже ти е в кърпа вързан ти е дори безинтересен и скучен. Просто го зарежи, щом ти е досаден, пък и си го приела за даденост.

2.   Човвк осъзнава какво июа след като го загуби.
Една жена като тебе била с такова момче добро и му изневерила и се разделили. След това тя си хванала друг мъж и пълен ад. Бие я и пие. А момчето си хванало мн по добра от нея. Засекли се двете двойки на улицата и тая гледала жално със спомен към миналото как той я е носел на ръце.

Тая история тук я прочетох. Прави си извод

4.   Номер 3 съм отново. Забравих да напиша и че има такива обсебващи хора, които ти изсмукват енергията. Ти не си се научила да поставяш граници и трябва да си изключително внимателна докато се научиш, защото си лесна мишена за този тип хора.
Те са изключително добри докато не постигнат целта си, примерно докато те върже с брак и дете. Те те изолират постепенно от роднини и приятелски кръг (като примерно те целуват пред приятелите ти, за да спрете да имате желание да се виждате с тях), лишават те от сън (като примерно се натрапват да стоят до късно), контролират те (като се обаждат да проверят постоянно къде си, като не те изпускат от поглед, като те държат за ръка.. ), постепенно ти смачкват самочувствието - с леки забележки, уж невинни или за твое добро, можеш да се окажеш след година без връзка с роднините (настроил те е срещу тях, може и тях срещу теб), без приятели, може и без работа (ако имат достатъчно финанси) - другият вариант е да те ползват финансово, да са ти се натресли у дома и вече започва истинският тормоз.
Тези хора винаги се представят като имащи семейни проблеми, може и здравословни, те са жертвата. Тръгнеш ли да се измъкваш може да ти каже, че ще се самоубие или че е тежко болен.
Ако се разпознаваш в начален етап на такива взаимоотношения... пиши.

И слушай чувствата си, те говорят. Щом не се чувстваш добре, значи организмът те предупреждава. Не се мъчи, не се насилвай - заради обществото, родителите, натиска, заради никого. Ти си най-важният човек в твоя живот, саде с твоите чувства. Научи се на здравословен егоизъм. И винаги избирай себе си на първо място.

5.   А от колко време сте заедно?

6.   От 1 месец.

7.   Напълно нормално е когато си с някого и си влюбен да искаш да прекарваш колкото може повече време с него. Но това е тотално обсебване. Всеки се нуждае от малко лично пространство- да излезе на пазар, кафе с приятелки, да изгледа някой филм. Чудесно е, че те целува и ти подарява рози.
Но другите неща ми идват в повече. Няма да мога да дишам с такъв човек. Освен това е несъобразителен- стоял е до зори, а на другия ден си била на работа.

А той защо не работи? Това също не е добре. На колко години сте? Съветвам те да поговориш с него и откровено да му кажеш как се чувстваш. Да ти дава малко повече пространство. Егати, само дето и до тоалетната не идва с теб.
Ако се обиди или откаже, замисли се дали си щастлива.

8.   Първо - не го обичаш, второ - той е много влюбен в теб, ти в него - не, разбира се.

9.   Тоя е абсолютна лепка, изчезвай по най-бързия начин. Егати досадника.

10.   След толкова много мрънкане така и не разбрах защо пишеш тук, а не скъсаш с него?

11.   От авторката: на 25 е. Вече започна работа. Надявах се с това да се уравновесят нещата. Но пак е супер краен. Казва, че иска да идва да правим секс всеки ден. Без да го каня ми казва, че ще ме закара сутринта на работа. Като е вкъщи, ако не му кажа да си ходи, седи, без значение колко е часа. Последния път до 1, 30. Естествено после съм на работа. Чувствам се като мутреса, която гаджето я държи из късо.