Когато твоето "всичко" си тръгне...
Здравейте! Пише едно момиче на 24 год., по думите на мои познати: много добра и хубава.
По мои думи: страшно объркана, тъжна, самотна, дори напълнях от мъка, разболях се...
МОля ви, хора, за съвет, кураж, сили! Защото нямам ;(
До преди няколко години бях много лъчезарна, щастлива, дори не си бях представяла за тази дупка, в която съм от около една година-две, че може да съществува!
Никога не съм искала много от живота, а обикновените, прости неща. Завърших висше образование, работя по професията и така.
Когато бях дете винаги съм си играела с много деца, имала съм приятели/приятелки, никога не съм страняла и не ми е било скучно. Но когато пораснах нещата не знам защо, се промениха. Хванах се с едно момче на 12-13 год. детска работа, но минаха 7-8 години, в които бяхме неразделни и се разделихме поради обстоятелства и тази раздяла я преживях много, много болезнено. Бяхме си близки. От там ми се обърка животът или може би от тогава спрях да бъда както преди. Не казвам, че още обичам приятеля си, дори не си го мисля, но така се случи и вече не съм същата.
Намерих си нов приятел, много по-красив, умен, с цели от предишния. Влюбих се много в него, заобичах го и така минаха две години откакто сме си заедно. Той е моето всичко - мой най-добър приятел, моя упора.. всичко, всичко! Чувствам го много близък. Почти живеехме заедно и ежедневието ми беше много свързано с него. Също така в моето семейство родителите ми не се разбират и аз избягвам да съм у дома, защото напрежението адски ме натоварва, не мога да издържам.
Проблемът обаче се задълбочи, защото моят приятел кара камион и замина за чужбина да работи там по три месеца и един тук. Няма го вече седмица, а аз не спирам да рева. И неговият живот не е лесен, но аз не спирам да плача. Стоя у дома, защото няма къде да отида. Почти няма и на кого да звънна, да разчитам, да поплача. Много ми е тегаво, изгубих желание за абсолютно всичко, дори за любимите си занимания. Постоянно стоя в една стая и рева и нищо не ми се прави, не ми се излиза, не ми се яде.
Чуваме се с него по телефона, но аз се разплаквам и само го натоварвам и него. Искам да спра, но не мога. разсейвам се за момент и пак започвам отново само като се сетя за нещо. тъй като всичко ми напомня за него. Не знам какво да правя, няма как да отида при него, понеже той живее в камион, няма какво да правя и тук. Живея в малък град, всички се знаем. Едва ли някой може да ми помогне ;( ;( ;( Не знам как ще издържа
Не искам да си намеря друг, обичам си приятеля много, много ;( у не мога да си предствя да се влюбя и заобичам някой друг.

Коментари

1.   И аз съм в подобно положение. Приятеля ми, от 2 години е в чужбина, като за това време, се е прибрал два пъти, за по 10 дена. Изключително рядко си идва, защото разходите му за път и престой тук, са много големи, а изплащаме кредити. Имаме и малко дете, на почти 4 год.
Аз не плача като теб, но вътрешно ми е много трудно. Струва ми се, че ако не измислим нещо друго, накрая може и да свикнем един без друг.

За това си мисля, че ако приятеля ти не смени професията, не знам какво развитие може да има връзката ви. Много е сложно, в такива ситуации.

2.   Майната им на парите и професиите, семейството и любовта са най -важни, но приятелите ви все още нямат натрупания опит и мирогледа, че да го разберат.

3.   Подкрепям №2!

4.   Казваш, че новият ти приятел е по-умен и има цели за разлика от бившия ти, но после пишеш, че е тираджия и живее в камион. Ако това разбираш под умен и целенасочен човек, не искам да знам какъв е бил бившият ти приятел...

5.   Здравей, момиче на 24 години.

Според мен, ако обичаш, ще събориш айсберги, за да бъдеш с любимият/а.
Ако това е временно, помъчи се да издържиш, заради любовта ви.
Давай си кураж, мисли за хубавите ви моменти заедно, не се натоварвай излишно.
"Ще настъпи хубаво време, за този който умее да чака".

-Elizabeth, 20

6.   Ако той те обича истински, ще слезе от този камион и ще дойде при теб. Работа се сменя, но истинска любов не! Ако е такава ;)
Номер 2 съм