Под голям стрес съм!
Здравейте! Искам да споделя, че наскоро започнах нова работа с помоща на моя близка. Работата е там, че вече два месеца съм в тази фирма и не се справям нищо не разбирам, постоянно съм под стрес, ходя със страх на работа. Излагам себе си пред колегите и моята близка също. Дори незнам как се съгласих при условие, че дори не съм учила за такава позиция. Лъжа дори семейството си, че се справям. Искам да напусна, но незнам как да го направя, така че да не обидя моята близка, а и отгоре на всичкото и мъжът ми казва, че ако се откажа от такава хубава работа сме щели да се разделим, напоследък и с него нещата не вървят. Да не говорим, че и майка ми е в болница в момента всичко това ме съсипва, под постоянен стрес съм, станах 42 кг. Моля посъветвайте ме как да се махна оттам без да обидя никой, просто самата аз не се чувствам до добре и мисля, че вече ме хваща депресията.

Коментари

1.   Ти живееш заради себе си или заради мнението на другите? Обясни как се чувстваш и си намери друга работа, щом не можеш да се справяш. Всъщност как тогава още работиш това и какво е то, ако не е тайна?

2.   Виж сега. Ще те посъветвам няколко неща. Прави това което те прави щастлива и те прави самата теб да бъдеш добре. Днес го имаш този мъж. а утре може да го нямаш. Той те манипулира. Щом ако напуснеш работата той е готов да се разделите само заради това значи той не те обича. Ти се чувстваш зле там и не се справяш и въпреки това той те натиска да седиш там. Ако той те обича наистина ще предпочете ти да си добре. а не някаква работа. Съветвам те първо да отидеш при твоята приятелка която ти е уредила работата и да й споделиш. че ти е трудно и не се справяш и да й кажеш истината. Кажи й. че не искаш да я обидиш. но просто не е за теб и не върви. Според мен тя ще те разбере. Говори след това с шефа и му кажи същото. Напусни тази работа щом те кара да се чувстваш по този начин. Това нарушава твоята психика. Кажи на твоят мъж. че са те уволнили. защото не се справяш. Не му казвай. че ти си напуснала. Ако ти каже добре значи е добре. ако ти каже. че заради това не те иска тогава го зарежи. Не ти трябва такъв негатизивъм в живота. Когато аз си имах приятел той се държеше така с мене и се чувствах ужасно и бях 45 кг и като го оставих и започнах да правя неща които ме радват станат 55 кг. Човек яде като е щастлив. Сега имам по-големи гърди и съм много по-хубава. Заради това мое гадже съм на антидепресанти в момента. Пия шепа хапчета всеки ден заради стреса. И ти ще стигнеш до там ако не го оставиш и не си намериш работа с която да се справяш.

3.   Депресията си те е обзела отдавна. Нямам на идея какви приятели, мъже и работодатели имаш, но те съветвам да бъдеш открита с тях. Аз бих проговорила с всекиго поотделно за истиснкия проблем. Попитай работодателя си как се справяш със задълженията, които ти възлага. От техните отговори вземи крайното решение. Дали ще останеш или не - съвеста ти остава чиста. Но ако НЕ говориш за проблемите си с точните хора, проблемът ще се задълбочи и ще пропаднеш в още по-дълбока емоционална дупка. Да е здрава и благословена майка ти!

4.   Щом някой те е уредил няма как да не обидиш никой а и замисли се мъжа ти не е ли под стрес че на него ще оставиш да се оправя с финансите ви сам и няма ли да е по лесно да положиш усилия вместо да захвърляш добре платена работа

5.   Минах през това. Напуснах. Отиди при шефа ти, кажи че ти е трудно и нищо не разбираш. Помоли за помощ. Може да ги измислят друга позиция или обучение. А този мъж до теб е за подкрепа, а те да те мачка.

6.   Благодаря на всички за отговорите! :) За съжаление говорих с моята позната и споделих, че не се справям и искам да напусна, а тя въпреки всичко ме натиска да остана, щяла съм да се науча, да ама не се получава. Как да и обясня, че не мога просто не е за мен, моля дайте съвет накрая ще ги излъжа нещо искам да се махна, но как? Ще умра от притеснение вече, а не искам да я обидя накрая ще спра да ходя на работа пък каквото ще да става.

7.   Не се отказвай, упорствай и ще се научиш. Ако сега се откажеш ще разочароваш хора на които държиш и много неща могат да се разпаднат!