Глупачка ли съм?
Здравейте, предполагам на всеки му се е случвало да се влюби и да сложи капаците на очите. “Той не е такъв... той е различен.. ”. Да, в момента съм точно в такава позиция, с разликата че аз имам нужда да чуя повече мнения на различни хора, които не ме познават за да разбера какво наистина се случва. Така.. на 18 съм а приятелят ми е на 21. Той обаче живее в Испания ами аз в Германия (супер странно, знам). Заедно сме от 2 години и се виждаме само през лятната ваканция, но въпреки всичко аз го обичам страшно много той твърди същото. Проблемът е че от както се познаваме той винаги е обичал да излиза, заведения, приятели, нощен живот.. хубаво няма лошо, само дето аз не съм с него. През седмицата е на работа, чуваме се вечер евентуално за 1 час и си лягаме, дойде ли събота той излиза и ме оставя сама, без да помисли за мен и че чакам цяла седмица да дойде събота и да си говорим малко по-дълго от 1 час. И това се случва системно... вярвам му че не е с друга, но ме боли от факта че ме пренебрегва и с времето боли повече и повече. Аз не излизам много много защото тук нямам приятели и затова имам такава нужда от него. Много пъти сме говорили, карали сме се (по скоро аз му се карам) и това е. Моля ви дайте ми своето мнение, на какво се дължи това? Просто защото не съм му толкова важна или нещо друго?

Коментари

1.   Оженете/омъжете се и живейте като мъж и жена.

2.   Два варианта.

1 - Казваш му, че искаш повече време. Да отделя за теб... за ВАС! Не само 7 часа в седмицата.

2 - Намираш си някой, който ще ти обръща повече внимание... може би също човек, който живее в Германия (българин) или някой от България и когато се връщаш в България ще се виждате, докато не дойде момента да заживеете заедно.

Имаш избор. Ти решаваш какъв да бъде живота ти и с какъв човек да бъдеш. Искай... поискай си и ще ти бъде дадено. Ако не си изживееш живота така, както искаш... то тогава какъв е смисъла да живееш?
Радвай се, защото е дар. А любовта е най-хубавата "добавка" към този дар. А може би е едно и също? Може би този дар и живот всъщност са - ЛЮБОВ.
Така, че щом искаш любов... трябва да я имаш/получиш.

Успех и не се тревожи. Винаги ще има по-добри. Въпроса е да намериш точно този, който искаш ти за себе си. За днес, за утре, за цял живот.

3.   Аз съм момче и в момента съм във абсолютно същата ситуация като теб, обаче със сменени места, тя излиза и няма време за мен. И аз като теб си мисля, че не съм и важен. Няма лек мила, няма. Връзката от разтояние е много тежка и трудна. Винаги съмнения, глупави мисли и така нататък, накрая не се усещаш кога си се побъркал. Кажи му всичко това ако той те разбере значи му пука за теб, ако не те разбере няма смисъл да си хабиш нервите.

4.   Човекът си води животеца както си му е кеф, очевидно без да го е грижа за теб - беж да те няма :)
И без депресии, мъже под и над път.

5.   Да, абсолютно. Питаш и ти отговарям, че си голяма глупачка.

6.   От авторката
Много благодаря за отзова!
Между другото си поговорихме на тази тема с него и той, за да ми докаже, че наистина съжалява и иска да оправи нещата, каза че иска да дойде при мен за постоянно. Дори напусна работа вчера, но истината е че хем се радвам хем не, защото моят тукашен живот не може да се сравнява с неговия (дискотеки, приятели, заведения) и ме е страх, че ще му омръзне бързо и нещата ще се се влушат дори. Аз наистина нямам приятели тук, не знам какво да правя, казах му го няколко пъти но той настоява..

7.   2, също човек, който живее в Германия (българин)

защо пък не немец?