Срещнах мъжът-мечта! И какво правим??
Мисля, че най-накрая срещнах мъж, какъвто досега мислех, че съществува само в приказките - едновременно красив, интелигентен, богат и сериозен, на около 40 г., все още ерген, без деца (за уточнение да кажа, че аз съм на 35 г). Има обаче един проблем или поне аз го виждам като проблем - как да му привлека вниманието по подходящ начин и то така, че да се влюби в мен? Преди да се изсмеете, ще кажа, че ние с него принципно се движим в тотално различни среди. Запознахме се служебно, по служебен въпрос и то не, защото работим заедно, а защото аз отидох веднъж в неговия офис за експертна консултация. Пропуснах да кажа, че той е на доста висока йерархична бизнес позиция, не е чужденец и не е “партиен кадър”. Наистина е там, защото знае и може, колкото и странно да звучи това днес в България.
Изобщо, мъж, в който грабва “акъла” наистина от пръв поглед!

Коментари

1.   Ако е толкова идеален, защо е сам на 40? Тези идеалните се женят на по 19-25.

2.   Е, първоначално си помислих, че сте гаджета като се занесох. Внимавай, защото както е мъжът мечта за теб, така е и за десетки други. Щом има толкова качества, значи е много търсен. Странно защо не се е оженил досега. В най -добрия случай е много претенциозен и не се е спрял още на никоя. Но не го познаваш, може да има и недостатъци. Аз скоро бях в подобна ситуация. Срещнах перфектен, само че не е богат, но парите не са ми критерии. Направи като мен. Поех инициативата и го заговорих, мина по вода, по късно взех и фб. Но после мноооого внимавах да не му досаждам. Ако тръгнеш да го гониш, няма да стане. В началото не трябва да е наясно, че си луда по него, защото ще избяга. В същото време ако чакаш той да те заговори, може нищо да не направи. Така че поеми инициатива, но не се дръж като стара мома на 35, която си търси мъж за женени и иска деца възможно най скоро. Ако ви се получат нещата, може и наистина така да стане и след година да си щастливо бременна и омъжена, но не го показвай отсега!

3.   Много е хубаво, за да е истина. Толкова привлекателен мъж и ерген до 40?

4.   С флиртуване и като създадеш сексуално напрежение?

5.   Няма как да накараш мъж да се влюби в теб. Или ще се влюби, или не и това не зависи колко се стараеш или нещо подобно. Най-много да го съблазниш да ти удари 2 ташака и до там.

А и ако на 40 е ерген, едва ли е толкова перфектен. Всъщост никой не е, просто го идеализираш. Ти искаш не него, а обрсаза му в твоите представи и фантазии. Фантазии и реалност са 2 различни неща.

Ако го опознаеш, едва ли ще се окаже толкова перфектен.

6.   Закъсняла злтотърсачка... Няма да стане, мъжете околко 40г. , които имаме пари и мозък - Не харесваме позастарели златотърсачки, съжалявам.

7.   Много добре го описа този Мъж и вярвам, че има такива Мъже, но имам въпрос към теб: ти имаш ли достатъчно Акъл за да го впечатлиш с нещо поне. Имаш ли способности, качества и висок интелект за да имаш шанс за сближаване с него. Ти май много се надценяваш. С какви твои качества ще го накараш да се влюби в теб? Мъжете освен външния вид на жената търсят и вътрешни морални и интелектуални качества. Ти имаш ли такива? Той такива като теб е срещал много. С какво мислиш, че превъзхождаш другите жени с които той се е срещал. Пък ти си вече на 35 г. и май си закъсняла доста за да накараш Мъж като описания от теб да се влюби във втора категория жена. Допущам също, че ти си разведена поне веднъж, предполагам че нямаш деца, а ако имаш той не би искал да се грижи за чужди деца. Сигурно вече не можеш или не искаш да раждаш, ами тогава с какво ще го плениш такъв Мъж, че да се влюби в теб. За каквато и да се мислиш за сериозна връзка с такъв Мъж нямаш качества.

8.   Замисли се защо този мъж на 40 е сам и кога е била последната му връзка. Толкова хубави неща, обаче сам. Причини има и със сигурност няма да ти харесат, ако се позаинтересуваш.

9.   В приказките не се слага акцент над думата "богат" :) Надявам се, че ще е разумен и бързо ще прозре нещата.

10.   Явно ти за него не си жената - мечта, иначе досега да сте пили кафе. Защо се самонавиваш? ! И защо трябва да го влюбваш в себе си, след като той дори може да не си спомня изобщо, че те е виждал? !

11.   В какво сме се превърнали Българите... видим “богат, хубав мъж” и айде веднага се чудим как да го вземем.. Просто тва е селска история

12.   Ако си го виждала един два пъти по служебни въпроси, как разбра, че е "мъжът-мечта"? Той може да е постигнал много в работата си, а в личния си живот пак да е пълен кретен. Едното невинаги задължително дава индикации за другото. На всички хора нещо някъде им куца - никога не можеш да си сигурна кое, къде и защо, докато не ги опознаеш... Според мен не се въодушевявай толкова бързо, нито знаеш какъв е наистина, а и ако не си негов тип няма какво да направиш. Успех

14.   Гарантирам ти че тоя е много извратен. Няма начин да е нормален. Ще видиш и по късно ще се сетиш за моите думи. Ако е толкова идеален защо е сам? Има всичко нали така. Но едно няма... нормален мозък. Ще се хванеш за главата но по късно ще е това. Първо трябва да се оплетеш хубаво в мрежата и тогава. Гарантирам ти ще видищ

15.   Дай му телефона на този мъж-мечта!
Ако ти изпуснеш влака, поне ние да намажем?

А сега сериозно - щом до тези години още не се е задомил, едва ли ще преобърне живота си заради тебе... И въобще - той е всичко това, което е, може би точно защото не се е занимавал с жени, семейство, деца, а си е гледал работата и само работата... На "стари" години едва ли ще се отклони от строго следвания от него и довел го до успех път...

16.   Разбира се, че ще е ерген... защо да се жени само за една жена, щом е харесван и може да бъде с много? Точно тия които се женят го правят от страх да не загубят жената до себе си, защото не знаят дали ще могат да си хванат друга.

17.   Много лошо нападнахте авторката. Всеки човек има различен живот и това, че е на 40 и няма семейство нищо не означава. Нещата не са толкова прости, колкото някои си мислят. Аз, примерно съм на 35 и също нямам семейство и не съм се женил, но не, защото не съм искал или не искам, а просто, защото така ми се стече живота. От бедно семейство съм и докато бях студент и тинейджър не разполагах с почти никакви пари и съответно не бях интересен на момичетата. След това ми бяха нужни няколко години, за да се развия професионално и да започна да изкарвам добри пари. Благодарен съм на Господ, че ми предостави прекрасни възможности за работа и усъвършенстване. Парите вече отдавна не са ми проблем, но пък почти нямам и контакти със свободни жени. Освен това, за мен е важно жената да притежава чисто човешки качества и интелект. Тип "държанка" мога да си намеря веднага, само че не искам. Не смятам и че авторката е жена "втора ръка", понеже е на 35. Много по-трудно би ме впечатлила жена на 20, например.

18.   Една жена на 35 би трябвало вече да знае как да привлече погледа на мъжа, който си е харесала, отделен е въпроса, че след погледа трябва да привлечеш и акъла му. На вашата възраст надали имате много време за флиртове и свалки, а и надали имате кой знае какво за губене в любовен план, най-многото ти да си му поредната и той на тебе поредния. В този ред на мисли слагай главата в торбата и право в очите - намери повод за още една експертна консултация, покани го на "работен" обяд, приложи някой от изтърканите женски трикове с прилошаване или забравяне на някаква дрънкулка, която той да трябва да ти върне, а може само да симулираш, че обецата ти се е загубила и да го помолиш да провери дали не е паднала в офиса (обецата обезателно трябва да е златна и да е скъп спомен от баба ти).
Прочетох и коментарите преди мен (15 на брой) - съгласен съм с всеки един от тях, ти само трябва да сглобиш пъзела, но казано на кратко, малко вероятно е жена на 35 (не уточняваш дали си мома, омъжена, разведена, каквато и да си) да "грабне" ерген, който вече си е научил цената. Дори и да успеш да го впечатлиш с нещо се приготви за секс за една нощ или предложение за "отворена" връзка.

19.   Бих те посъветвала, като номер 2. И моля те не обръщай внимание на комплексарските постове тук, за това как си втора категория жена, щом си на 35, и как след като не е женен на 40, задължително не става за семейство или за сериозна връзка. Това е типичното ориенталско мислене характерно за изтока, останало и до днес в закостенелите глави на някои.
Повярвай си и е много вероятно да постигнеш успех.

20.   Дявол да го вземе, може в действителност да не е точно "мъжът мечта", ама защо като е на 40 години решихте повечето тук, че нещо му има? И защо трябва да е женен? !? В Библията ли го пише? Това българското все да мислим, че нещо някъде все е прецакано или ще ни прецака е страшна работа! И това дето на 35 г. авторката била стара мома, позакъсняла втора категория жена, златотърсачка... Познавате ли я, виждали ли сте я? И на 80 г. хората изпитват привличане към един друг. Е, гати!

Иначе щом е умен, значи лесно ще те прецени като човек. Другото е дали те харесва като външност. Пофлиртувай малко и ще разбереш. Основното е, повече време да сте заедно. Постепенно ще усетиш има ли привличане към тебе или не.

21.   Хаха към № 1: Идеалните се женели на 19-25. Ти от кое село си и в кой век живееш. България е втората страна в Европа по брой на извънбрачните деца след Франция. В днешно време подчертавам изобщо не е странно мъж на 40 години да е сам и неомъжен. Тея идеалните, за които говориш, явно си хващат първата срещната.

22.   Това, че е ерген и няма деца не означава, че няма връзка. Може и някоя женена любовница да има, а може и просто да не иска да афишира връзката си.

23.   Аз съм ж30 и подкрепям мненията на номер5 и номер15. Нека авторката, също и други жени и мъже! със стремежи да впримчат някой/някоя в мрежичките си да ги препрочетат по 4 пъти, най - малко.

Някои хора просто не сме relationship-oriented и в никакъв случай family-oriented, което знам, че не малко огнетява околните и изобщо маса разни други като цяло, но за тяхно добро ще е да се научат да приемат, че не всеки се стреми към обвързване, камо ли пък към задомяване.

24.   От едно отиване в неговия офис за експертна консултация и ти веднага разбра, че е ерген и без деца. Как посмя да го разпитваш за личния му живот, това е нахаллство от твоя страна. Сигурен съм, че той не ти е разказал личния си живот доброволно, а може и въобще да не ти е казал нищо, а ти само да си фантазираш.
А ти защо не ни кажеш стара мома ли си или си разведена и имаш ли деца. Ако имаш деца защо му е на човека да тегли с твоя багаж. Кажи нещо за себе си за да видим имаш ли качества с които да го привлечеш. Щом пишеш история човешко е да ни отговориш на въпросите.
Онези от коментаторите които казват след като е толкова перфектен защо още е сам. Вие откъде знаете, че е сам? Може да си има приятелка, но защо трябва да го казва на всеки. Но дори и сам да е защо му трябва някоя стара комплексирана мома да му трови живота.

25.   А дали, ако не беше богат щеше да го харескаш и поискаш толкова много - едва ли. Че и акъл търсиш от много хора как по-бързо да го влюбиш в себе си. Остава само да хукнеш по врачки за да му направиш любовна магия - с тоя манталитет не би ме учудила.

26.   Ако всичко е такова, каквото го описваш, то той определено има и други кандидатки. С това не те подценявам, а ти го отбелязвам. Той очевидно е в контингента ти (макар и на този етап на практика да не го познаваш), въпросът сега е дали и ти си в неговия контингент, което принципно е напълно възможно.
Какво да правиш? Измисли си повод да го потърсиш - да му благодариш за консултацията и/или да го попиташ още нещо в тази връзка, като му предложиш да излезете на заведение по случая и там да обсъдите казуса, за да можеш едновременно с това да се "отплатиш" за полезното му професионално включване. На всички ще е ясно какво се случва, но въпреки това го изиграй непринудено и дори да си търсиш повод, обмисли нещата така, че всичко, което казваш и/или питаш да е искрено. Това е задължително! Задължително! А нататък то ще си проличи.
Действай! И успех! Но помни, че каквото и да се случи - животът продължава. ;) Бъди щастлива!
Ж31

27.   Хмммм.... И aз съм горе-долу в същото положение, зaпознaх се с подобен мъж.
Aми виж кaкво, кaкто го описвaш и бaзирaйки се нa мои лични нaблюдения, тaкъв мъж може дa е ерген порaди две причини:
1) Прекaлено е взискaтелен и търси "перфектнaтa" женa.
2) Женкaр, който се възползвa от фaктa че имa много пaри и е привлекaтелен зa дa може дa имa всички (или почти всички) жени които му хaресaт. Не искa дa се обвързвa.
Според мен прибързaно му слaгaш оценкa нa "перфектен мъж". Ти едвa го познaвaш. Нямa перфектни хорa. Може дa е крaсив, богaт, интелигентен, симпaтичен, aмa сигурно имa недостaтъци кaто всички остaнaли. Кой го знaе кaкви мaнии или пороци имa, човек е, не е бог. Съветвaм те дa не бързaш, a дa си дaдеш време зa дa го опознaеш кaто човек. Имaте ли общи интереси, кaкви сa му възгледите и ценностите в животa и т. н. Пък после вече си нaпрaви сметкa дaли ти подхощa кaто пaртнъор или не. Във всеки случaй, бъди дискретнa. Не бързaй дa го обсебвaш. Дръж се кaто приятелкa, но недей открито дa флиртувaш или дa му се нaтискaш. Със сигурност нямa нуждa от женa която дa му се предлaгa сексуaлно. В който и бaр дa отиде със сигурност му се лепвaт 20 мaцки дa му се нaтискaт. Е, бъди рaзличнa. Мъжете с пaри сa изморени от жени които се интересувaт от пaрите им и когaто се зaпознaят с някоя новa, не знaят дaли тя проявявa интерес зaрaди тях сaмите или зaрaди богaтствaтa им. В крaйнa сметкa или остaвaт сaми или се женят зa някоя богaтa кaто тях. Но нa никой нямa дa му е приятно дa го ценят сaмо зaрaди мaтериaлните блaгa с които рaзполaгa.
Успех.

28.   Направо я изядохте с парцалите авторката, че била стара - престаряла баба /мома/ на 35 /?!/, че той бил едва ли не гей и ненормален, щом на 40 е неженен...Алоооооооо, има ли пилот в самолета? Те са двама свободни хора, които по една или друга причина са сами /нима не познавате сами хора?!/, той на 40, тя на 35, не обратното, нали. А ако беше обвързан, щеше ли да е по-нормално! Тя се интересува от него и защото е подходящ - необвързан, а вие - бил луд. Авторке, покани го на работен обяд, бъди красива, чаровна...по-нататък - той или ще иницира още срещи или няма интерес. Успех!

32.   Няма такова нещо като перфектен мъж. На 33 съм, имам дългогодишна приятелка, и за мен са й казвали, че съм страшно стабилен, че е уцелила джакпота и подобни неверни неща. Истината е, че по-добре да не съм ти в къщата. :) Мисълта ми е, че по-добре да овладеете въздишките си по такива мъже-мечта, защото те просто не са перфектни. :)

33.   Аз съм авторката. Благодаря на всички за полезните коментари! На тези, които си позволиха да ме оплюят, без да ме познават, ще кажа само: ей, мъже, вие на практика си признахте пред всички тук, че на 40 ви харесват още някакви с 20 г по-млади момиченца (принципно, няма лошо), по възможност неориентирани в живота, за които на всичкото отгоре не бихте се и оженили, защото, както твърдите, защо ви е да се жените?!?! Това е толкова показателно, че въобще не заслужава коментар. И добре, че все пак има и изключения с друго (нормално!) мислене.
А сега за мен: не, не съм омъжена/разведена, нямам деца. Стара мома също не съм, понеже досега два пъти попадам на мъже, които предават доверието ми и на които не съм могла да разчитам - не финансово, а като морална и житейска подкрепа. Мъже, които изоставех аз, защото аз винаги съм била наясно с това какво искам от живота, а те се оказаха просто едни непораснали момченца. Номер 26 и всички останали по-нагоре, които отделихте време да ми дадете смислени и искрени съвети - благодаря ви още веднъж, всъщност, точно това си мислех да направя, да подддържам някаква “служебна” комуникация с него, пък да видим накъде ще избият нещата :)

35.   Съжалявам, но хората, които имат пари - знаят, че парите не са най-важното нещо на света и търсят духовното, а не преоценена стока, каквато си ти. Хората, които нямат пари все още не го знаят и ги търсят. Такъв е кръговрата на живота - няма пълно щастие, защото по ирония на съдбата - любовта бяга от парите.

36.   Господи на колко глупави и безсмислени коментари се начетох. Някой хора не се научиха, че като няма какво смислено да кажат е по-добре да замълчат. Или когато имат нужда да си излеят злобата и комплексите е по-добре да поработят върху себе си и неудовлетвореността си, отколкото да плюят всеки и всичко. Авторката била стара, преоценена стока, мъжа бил не в ред защото бил сам на 40. Как разбрахте, медиуми ли сте или какво? Свестните се женели на 19-20. Боже, боже.
До авторката. Първо не слушай някакви комплексари, а направи това което смяташ за редно. Ако имаш срещи с този мъж му покажи интерес, но недей да се натрапваш. Все пак наистина не се знае дали е сам, дали иска да е сам. Ако и той има интерес остави го да прояви инициатива, ако няма недей да се натрапваш излишно. Моята забележка към теб е, че малко повърхностно съдиш за това дали е перфектен без да си го опознала. Защото външен вид, материално положение и т. н са външни признаци. Все пак ако го опознаеш не знаеш дали изобщо ще си допаднете като виждания и разбирания за живота. Може и двамата да сте си ок, но просто да не си допаднете. Затова е хубаво да има опознаване на първо време, ако започнете да излизате и след това да си вадиш изводите за него.
Иначе като цяло да се твърди, че някой бил едва ли не психар, защото бил сам на 40 е смешно. Аз например познавам 2-3 на тези години, които са си ок, свестни и почтени хора, но например единия работата му е свързана с много пътуване и няма как на този етап да поддържа връзка. И мога да твърдя, че е много по-свестен от някой 25 годишен, който се мъкне по заведения през ден и се чуди коя да преметне. До другите дето казват, че свестните се женели рано. Познавам не един или двама такива, които се ожениха рано защото се хванаха като удавници за сламка за единствената жена, която им обърна внимание, а не защото бяха много търсени. Тоест от отчаяние. Единия не ви пожелавам да имате нещо общо с такъв "свестен" и оженил се млад. Просто наистина не ви го пожелавам.
Извода е че хората са много тесногърди, съдят по някакъв много ограничен и повърхностен начин и не могат да си представят, че някои хора живеят по много по-различен начин от тях и затова няма как да ги разберат. Така че авторке не слушай тези, които искат да те комплексират, те го правят защото самите те са един ходещ комплекс, бъди умна и направи това, което смяташ за редно, но не изпадай в излишни заблуди без да си наясно какъв е този мъж. Защото перфектни по-принцип няма, всеки има някакви неща които не са му ок или той самия не се чувства ок с тях. Важното е да намериш човек с който ще имате истинско разбирателство, дори да не е толкова перфектен по някакви общоприети стандарти.

37.   Щом тя е "преоценена стока" на 35, той каква е на 40?

38.   Разбери го, жалко, противно и отблъсващо е една жена да се бута в ''лапите'' на мъжа. Той ако прояви интерес, ще ти го покаже, не е необходимо ти да се вреш! - Отблъскващо е, още повече за мъж, който има ИЗБОР! Като такъв мъж ти го казвам.

39.   Разбери го, жалко, противно и отблъсващо е една жена да се бута в ''лапите'' на мъжа. Той ако прояви интерес, ще ти го покаже, не е необходимо ти да се вреш! - Отблъскващо е, още повече за мъж, който има ИЗБОР! Като такъв мъж ти го казвам.

40.   33, вреш се нахално защото е богат, това виждам. Ами ако е гей или асексуален? Или просто не те харесва? Или и ти като българките в чужбина вместо да чакаш да те свали ще му се дадеш на тепсия, защото богат? Всички българки женени за чужденци те си ги хващат, за да ги измъкнат от блатото.

42.   С твоите претенции и самонадценяване ще си останеш неомъжена, стара, мома без деца. Как може да казваш, че не си стара мома на 35 г. а каква си тогава. Само защото ти си изоставила двама мъже (а дали са били само двама) това ли те изважда от категорията на старите моми. Ако този мъж иска две деца и ти на тази си възраст дали би се напънала да ги родиш! Искала си морална и житейска подкрепа, ама споменаваш богатството му. Хайде спри с вашите женски преструвки. Не казваш какви качества ти имаш. Какво той ще оцени в теб. Какво ти му предлагаш?

44.   Номер 42, употребяваш израза “стара мома”, без да знаеш какво означава, явно. Също така, явно изобщо не разбираш какво съм написала, въобще не схващаш смисъла на проблема. Бих могла да родя и три деца на подходящия мъж. И като толкова много настоянаш, ще ти кажа: имам две висши - истински, не купени, знам 4 езика, взимам заплата, каквато ти вероятно не можеш дори да си представиш като цифра, на два пъти се местя в чужбина и се връщам отново - от глупаво родолюбие. Това стига ли ти или да продължавам още? Забравих да добавя, че съм и достатъчно красива - не по мое мнение, а според мнението значителен брой мъже. Дали имам нужда някой да ме издържа, как мислиш? Нивото на моя проблем е съвсем различно от равнището, на което разсъждаваш ти.

45.   До #44,много си се засегнала от #42... ;)

Каква е дефиницията на стара мома,моля като висшист да обясниш?

Това че имаш 4 висшета,прави ли те ума и интелигентна?!

Всички имаме еталон за красота,това че някои са ти казали че си красива,не си мисли че останалите ще мислят като тях,а и между другото няма грозни жени.

Факт,че почти всички са единни в коментарите си,а ти продължаваш да го боготвориш,да имаш надежда и прочие,означава че си наивна и глупава.

Мъжете и на 50 години могат да правят деца,но жените си имат лимит,не мисля че ще родиш 3 деца,като се има предвид,че все още не си открила човека за теб,не се и знае кога ще го откриеш.

Човек,който не се интересува от мнението на непознат,в никакъв случай няма да се "саморазправя" и обяснява,толкова колкото теб. :)

Лека вечер!

46.   Авторке, не си прави труда да отговаряш на хора, които са ти под нивото. Те няма как да разберат, какво имаш предвид, поради факта, че мисленето им е елементарно. Веднага, щом прочетох историята ти, разбрах, че търсиш свой еквивалент, и дори за миг не съм си помисляла, че просто искаш да се добереш до някой пълен джоб.
Това няма как да бъде разбрано обаче от човек, който най-вероятно не е постигнал нищо в живота си, или най-много да е постигнал семейство, в което нещата не се развиват добре, и поради тази причина си излива злобата онлайн. Такъв никога, няма да разбере, че ти търсиш човек до себе си с определени качества, и че за теб е по-добре да останеш сама, отколкото да си зле придружена. Не всичко е план-график- на 20 години майка, на 40 баба и всички, случаи, които са изключение от тези норми са нещо ненормално. Живеем в 21-вик не в 15-ти-разберете го най-накрая.

47.   Като цяло не ме интересува тази авторка, но пък като прочета нещо от сорта на - 'един мъж може и на 50'.. то може и на 60 и на 70, 80 да успее и, какво? Детето му години наред ще го подиграват други деца:'Гошо, тва дядо ти ли е бе, олее хаха'.
На всички деца младите им бащи ще ритат топка с тях, ще карат колело с тях и изобщо други спортни занимания ще правят.
Докато този дъртия само ще се задъхва и след макс, ама макс 20тина години ще почне да се поболява, щото такива, дето на 50 чак правят деца обикновено хич не са водили здравословен живот. Детето ще трябва да преживее погребение доста по - рано от масата свои връстници, на които бащите им ще са свежи дълги години и дори ще се радват на внучета.
Затова е добре чичовците да се позамислят и да не бъдат такива егоисти. Като не са направили дете, когато са били свежи, сега е редно да се въздържат - да преглътнат егото си и да не създават хора, които цял живот ще изпитват болка в душата си заради техния старчески егоизъм. Дори е най - добре да си направят вазектомия, дори да нямат намериение за деца, ей така за всеки случай...

49.   47, по-добре не можеше да го кажеш. И аз се чудя на хора, които правят деца на тепърва на 50. Да, всеки си отговаря за себе си, но тук вече потърпевш става трети човек, който няма вина, а именно детето.

Разбира се, никога няма гаранция, че няма по умреш на 40, но това е явно незачитане на личността на бъдещото дете.

То не е много трудно да се сетиш, че като направиш дете на 50-60, е много вероятно да го оставиш сирак точно когато то ще има най-голяма нужда от теб и да му осакатиш бъдещето. Или още по-лошо - да го направиш болногледач в тийнеджърските му години.

Явно някои си мислят, че ще са в цветущо здраве до 90.

50.   32, какво имаш предвид под "по- добре да не съм ти в къщата"? Толкова чепат характер ли си (питам от любопитство)?

Към авторката: следя темата от самото начало и се включвам малко късно. Ще кажа нещо, което вероятно ще те засегне, и това е че слагайки думата" богат" към понятието "перфектен мъж", създаваш впечатление, че искаш този мъж не толкова заради качествата му, колкото заради парите му. Не те определям като златотърсачка, нито искам да се заяждам, просто казвам как изглежда отстрани.
За да е сам този мъж на тези години, значи наистина има някаква причина и тя не е задължителна да е неприятен характер. Може просто да е "вълк единак" и да му е добре сам, може да се е посветил на кариерата си и да не иска семейство, може да е преживял нещастна любов или тежко предателство и да е решил, че не вярва в любовта или да не иска жена до себе си, защото знае какви жени ще привлече финансовото му състояние, а именно златотърсачки. Може да е MGTOW.
Няма как да го накараш да се влюби насила в теб, но можеш да му покажеш, че го харесваш по ненатрапчив начин и от там - каквото стане.

Black Sabbath

53.   Авторке, не обръщай внимание на злобни и тесногръди коментари. Аз съм кажи-речи в положението на мъжа, който описваш, затова ще пробвам да ти дам съвет. Просто му кажи една-две по-мили думи, покажи загриженост, един вид покажи му, че съществуваш, без да се натрапваш, съвсем непринудено. На мен много често ми се е случвало изобщо да не обърна внимание на жена до момента, в който буквално една нейна дума или жест не ме "събудят".

54.   И какво лошо има някой качествен мъж да е на 40 и да е сам? Какво подозрително има? Може да е вглъбен в кариера, работа, да няма време за излизания. Може да не го влекат барове, пиянски среди и т. н. Всъщност може да няма свободно време за шляене и да иска да прави пари. Всъщност.... в Западна Европа и САЩ мъжете са точно такива. Само тук е моделът на един пишман Казанова с мнооооого свободно време, голямо самочувствие.... и нисичка заплатка в джоба. Просто този мъж е западен тип и затова ви се вижда много странен, вие сте свикнали с кафенца, шляене, барчета.... е, от време на време и да работите ако потрябва. Смях

55.   Идеалните се женят на по 19-25?
Абе, галфон, ти до 25 си в университети и прочие. Къде пари за сватба, къде за жилище?

56.   Хора, спрете се! В няколко поста прочетох определението "преоценена стока"! Ма вие наред ли сте!? Една жена на 35 е все още млада и добре изглеждаща, а и дори да не е, кое я прави преоценена? Всеки човек сам по себе си е ценен, а не преоценен!!!