Приятелят ми не се отделя от мен
Като залепени сме. Може би не съм чак толкова влюбена, не знам. Но това постоянно негово присъствие ме изпива. По цял ден съм на работа, след работа сме някъде навън заедно. Не стига това, ми вчера предложи да обядваме заедно в обедната ми почивка. Искам малко да се видя и с колеги, да съм в компания, да се разнообразя. Той няма своя компания. Вижда се с отделни хора. Още не ме е запознал с тях, не виждам защо. Аз понякога го взимам с приятели и ми е по-забавно така. Винаги ми е по-интересно в по-голяма компания. Обичам дискотеките и големите компании, без значение на работа или извън нея. Толкова е предвидим, че знам какво ще стане до края на седмицата. Знам какво цвете ще ми подари, затова някой път предлагам да е друго. Но той не внася никакво разнообразие. И не знам как, но не му писва да сме като залепени. Според мене всеки човек трябва да си има някакво лично пространство. Той доста често ми го нарушава и не се чувствам пълноценна. Не знам, аз ли съм разглезена, или той е несъобразителен. За всичко винаги е съгласен с мен, винаги аз трябва да избирам, къде ще ходим, какво ще поръчаме за ядене и пиене, как ще си прекараме времето. Чувствам се сякаш сме женени от 10 години. Идва ли някакъв момент, в който просто свикваш да си постоянно с някой и после едва ли не да искаш да сте залепени? Другите ми казват, че било супер да имаш човек до себе си и е много лесно, винаги си имаш компания, искаш на море - има с кого, искаш в парка - има с кого. Амааа на мен и сама на разходка ми е добре. А на море с един човек е пълна скука. Аз ли нямам потребност от нещо по-сериозно или това не е човекът за мен.

Коментари

1.   Аз съм за личното пространство във връзката. Но в твоя случай не мисля, че си влюбена. Остави момчето на мира, може да намери свястна, която да го цени и обича, какъвто е.
Ти си намери някой с който няма да ти е скучно. Може и да те посбива чат-пат, да спи и с други, но пък ще е алфа мъжкар. Но после да не пускаш други теми от рода на "държи се зле с мен и не е сериозен".

И на море с един човек изобщо не е скучно. Ако това е твоят човек. И с компания е весело, да. Предполагам си доста млада? На колко си? Затова разсъждаваш така.

2.   Колко пъти още ще публикуваш тази история? Едно и също нещо, казано по различен начин. Просто прекрати връзката си с него, след като не ти е приятно. Очевидно не си пасвате.

3.   Не само си разглезена, но и си на етап " не знам какво искам от живота ". Намери си някой да не ти обръща внимание и да те излага навсякъде, може и да те бие за да ти е интересно!

4.   Е това вече си зависи и от теб. Така си го допуснала до този момент да се държи. Колкото и да се стараеш от сега нататък да го промениш, ще ти е много по-трудно освен ако не му кажеш много насериозно, че ако продължава така ще се разделите. Нещо, което може да го стресне. Това неговото е буквално обсебване, не знам как издържаш просто.

5.   Ами май не сте един за друг, не споделяте общи интереси и виждания за връзката ви. Ти като че ли имаш нужда от по-екстровертен човек. Но не забравяй, че той пък ще ти се налага и няма да е винаги каквото ти искаш.

6.   Последното, но и двете.

7.   Не го обичаш.

8.   Вината не е у теб. Хората сме с различна емоционалност. Ти си екстроверт, той - вероятно, интроверт. Трудно би се получило между вас. Но не и невъзможно, само че, цената е компромиси и от двете страни, а ти не си готова на такива. Вероятно съм по-възрастна от теб, но, да ти кажа, ние с моя мъж вече започваме да се караме, заради прекалено активния социален живот, който водим. Ако аз реша да мирясаме една вечер по пантофи у дома, той звъни да каже, че сме канени еди къде си и хайде пак по кръчми. Ако пък той иска една събота да се потъркаля на дивана, приятели се обаждат, че за взели билети за театър за довечера. Вече и на двамата мечтата ни е да прекараме десетина дена на някой пуст плаж с изключени телефони и без никакви хора около нас. И със сигурност ще го направим.
С твоя приятел се разминавате в социалните си потребности. На него му е достатъчна твоята компания, а ти имаш нужда от по-голямо общество. Истината е някъде по средата. Дано се срещнете там!

9.   Да, разглезена си и не можеш да оцениш какво имаш. Когато го загубиш ще съжаляваш и ще си промениш мнението, но късно. Така човек се учи по-трудния начин.

10.   Ахх ... и ти си като останалите , никога нищо не ви е достатъчно. Един ден няма да имаш нито него нито приятелите ти , тогава ще ти се иска да имаш човек до себе си...

11.   Имаш си работа с ревнивец който те обича много. : )

12.   Според мен имате различна представа за връзка на първо място. Това, че искаш лично пространство, не значи непременно, че не искаш или пък не си готова за сериозна връзка. За голям процент от хората едното не изключва другото. Просто той е от другия процент хора - тези, които под сериозна връзка разбират да сте 24/7 заедно, да правите всичко заедно и едва ли не единият да умира, ако е 2 часа без другия.
Второто, което ми направи впечатление - вие и като темпераменти сте коренно различни. Ти обичаш големи компании, да общуваш с много хора, той е по-скоро интроверт, поне така го описваш.
Вариантите са два според моето виждане:
1. Разделяте се, ако смятате, че никой от вас не е склонен да претърпи метаморфоза.
2. Опитвате се да разчупите малко тази ваша връзка, без да се налага да променяте твърде много досегашното положение, но така че да има някакъв баланс - примерно създавате си правило: една вечер от седмицата задължително да излизате с обща компания, една задължително да сте заедно, но сами (независимо вкъщи или навън) и една задължително прекарвате разделени и всеки преценява какво да прави. Мисля, че така е честно за всички.

13.   Защо пропусна да кажеш на колко сте години и от колко време сте заедно. Това голяма тайна ли е?

14.   Сигурно наистина не е човекът за теб. Явно просто се нуждаете от различни неща.

16.   Просто сте различни типажи. Като искаш време за себе си, просто му кажи, примерно, че днес си се разбрала с приятелките си на женско парти, че ще ходиш на маникюр или пък, че си много уморена от работа и мислиш да си почиваш - причини много. :) Аз, например, също обичам да прекарвам време с половинката си, било то с негови приятели, по заведения или просто сами вкъщи. Явно нямате много общи интереси и теми на разговор, щом даже на море ще ти е скучно да сте двамата, също така съм съгласна с номер 8.

17.   Според мен приятеля ти просто трудно общува с хората. Като гледам колко коментара са застанали на негова страна тука, то за пореден път се убеждавам колко много комплексари има в нашата нация.

На море с един човек е скучно, освен ако човека не е някой, с който сте от съвсем скоро заедно.

Родителите ми са заедно вече над 30 години и винаги гледат да излизат някъде с други хора, а не само двамата. Майка ми си има свои приятелки, баща ми си има свои приятели, също и заедно двамата имат общи приятели семейни двойки.

18.   № 11, има си работа с комплексар и ревнивец, само дето ревността въобще не е доказателство за любов.

Това не е любов, ами обсебване и незачитане на личното пространство. За мен времето за мен си е жизнено необходимо и не бих изтърпяла подобно поведение за дълго. Говоря, обяснявам и ако има кой да чуе и схване - добре, ако не - всеки по пътя си.

19.   Но скоро ще ти омръзнат компаниите, ще ти се иска да не ставаш от телевизора, ще си кажеш "Защо ли съм ск губила времето с ония пройдохи? Я какви интересни неща стават у нас-майка замина заради дъщеря си, автобус изгоря, но хората оцеляха, полицайка пострада на стадиона, дали ще се оправи, милата, ще повишават цените на горивата и т. н., а ония не ме интересуват, аз си искам новините и коментарите, да съм в час с всичко! " Аз правя точно така-гледам да се информирам винаги и за всичко! Интроверт съм, музика си имам на телефона, имам си дискове, радио, какво повече да искам! Не искам да ме утрепят някъде, където ходят пройдохи-знаеш какво е това, няма какво да ти обяснявам! А приятелят ти е прав, така, че не му се сърди!

20.   Права си, не си достатъчно влюбена.

Момче на 28.