Той е идеален... но за родителите ми, не и за мен.
На 23 съм, от 2 години имам проблеми с нервите, които за щастие вече отшумяват, живея с приятеля си от година и половина... той е чудесен, обича ме много, подкрепи ме в много трудни моменти..

Той е идеален... но за родителите ми, не и за мен. Уважавам го, но не го обичам. И благодарение на родителите ми, които знаят ''НАЙ-ДОБРЕ''кое е най-добро за мен аз все още съм с него...

Живеем в много малък град, баща ми е уважаван и не може да си позволи никакви излагации... до сега се примирявах, и аз не знам защо.. може би заради тях....

Но скоро се случи така, че се запознах с един човек... невероятен, сродна душа.. когато си помисля за него на лицето ми грейва усмивка.. контактувам с него постоянно, помогна ми да проумея много неща, помогна ми да спра лекарствата!

Как да постъпя? Мисля че ако повдигна темата, въпреки всичко баща ми ще ме смаже психически, а той може да го направи, знае къде са слабите ми места и го използва.... въпреки че ми е родител! Той си мисли че знае кое е най-добро за мен... а не е прав! НЕ съм щастлива... моля-дайте ми съвет, чувствам се безсилна!

Коментари

1.   Трябва не да си "безсилна", а да се бориш за щастието си. Може би звучи банално, но е така. Защо не го направите заедно с другото момче? Той изпитва ли чувства към теб, какви са отношенията ви? Не робувай на някакви отживели норми, които явно се срещат в малките градчета. Защото да живееш с нелюбим човек не е лесно. Това може един ден да доведе до разочарование, до съжаление и до възобновяване на психичните ти проблеми. Ако родителите ти не разбират просто направи въпреки това най-доброто за себе си. Не за тях или за хората, а за себе си. Без любов както е казал Елин Пелин животът и една лула тютюн не струва /цитирам свободно, по памет/. 236

3.   Ти си индивид, притежаваш свобода, която е неприкосновена(цитирам ти конституцията) най-малкото което е, че никой за нищо не те задължава. По-нататък ясно нали?

4.   И аз се присъединявам към горните мнения - не може баща ти, или който и да е, да ти казва какво да правиш.
Вземи решение за себе си и го следвай.
Не разбрах дали работиш? Казваш, че живееш с приятеля си от година и половина... значи си самостоятелна, не си зависима от родителите си, така че не казвай "безсилна съм". Отстоявай себе си, и това, което ТИ решаваш за себе си и за твоя живот. Дори и да сбъркаш, ще знаеш, че ти си си го направила.

5.   Ние кой знае какъв съвет не можем да ти дадем, защото нито ти можеш да заповядваш на сърцето си, нито баща ти ще стане по - демократичен на тия години. Ние можем да ти дадем само кураж. Помисли добре - на себе си ли ще угодиш или на баща ти? За себе си ли живееш или за комшиите? Слушай си сърцето, защото веднъж живееш и веднъж си млада.

Борония

6.   Аз не смея да давам съвети за баща ти или какво да направиш, защото аз самата още не мога да се преборя с властта на моите родители над мен. Но понеже съм била в подобна ситуация преди време, мога да ти кажа защо не си добре с нервите - защото не е лесно да споделяш живота си с човек, който не обичаш и да се насилваш. Била съм така и знам колко нерви коства. Това, че те разбира, не ти помага особено. Казваш, че отскоро си по-добре с нервите, а замисляла ли си се, че това най-вероятно се дължи на новия човек до теб и на това, че най-накрая има любов??? И че всъщност може би изобщо нямаш проблеми с нервите, а просто си по-чувствителна и ситуацията, в която си поставена те принуждава да се чувстваш така???

7.   Благодаря на всички... повярвайте ми-имах нужда да прочета тези неща, имах нужда от подкрепа.... независимо от кой. Ще се боря!

8.   ха, ами прати го да спи с тях...достатачно си голяма, за да можеш сама да взимаш решения за живота си. Отивай да живееш другаде!

9.   Може пък да стане кариеристка или студентка, в по-голям град и там да намери нов или да се премести с друг.

10.   Казваш, че уважаваш приятеля си. Защо не поговориш с него и да му кажеш как се чувстваш? Той също има право да знае. Така ще можете да обсъдите бъдещето ви и да вземете заедно решение. Не вярвам баща ти да застане срещу решението ви. Насила хубост не става.

11.   Ситуацията е сложничка, но съветът, който аз бих ти дала, е да осмислиш добре нещата и да говориш първо с приятеля си, а после и с вашите. Не се отказвай от щастието си, мила! Всеки има право да бъде щастлив!

12.   малко хора успяват да ни повлияятположително в живота. стегни се и се бори за това което те кара да се чустваш добре. лекарствата не ги почваи пак млада си живеи си живота. баща ти и маика ти трябва да разберат кое е по добро за тебе