Да продължа да се самоунищожавам или да кажа край?!
Здравейте, приятели,

Намирам се в адски деликатна ситуация. Нуждая се от съвет, а няма от кого да го получа.

Имам приятел от 2 години. През всичкото това време аз съм тук в България а той на 2000 км от мен. Всеки божи ден плача - по негова вина. Един ден ме нарича безотговорна, защото не съм си направила сметка на парите, на другият ден съм неудачница, защото не съм го била обичала достатчно, не излизам никаде, защото според него флиртувам с мъже. Не желая да излизам с приятелки на дискотека, защото според него само отрепките и курвите стоят по малките часове на ноща и ако найстина изляза на другият ден за мене е ад...

Контролира ме от толкова голямо разтояние, последното 200 е че влиза на приятелите си от фейсбука и ме следи- кого съм приела за приятел, какво публикувам, кога съм онлайн и кога не. Не издържам вече, искам едно нормално семейство, с един нормален мъж. Обичам го, но как да продължа напред. Хиляди пъти съм си задавала въпроса с какво заслужих това отношение, но отговора не го намирам. Какво да правя с тази огромна болка, как да я изтръгна от душата си... как да преглътна поредното разочарование, от човека който толкова много обичам? ! Той е най-добрият ми приятел, той е мъжът с когото исках да свържа бъдещето си.... той е най-голямото ми разочарование, но как да кажа "край".. как да си забраня да го търся и търся отново...

Започвам да си задавам въпроса дали мисля в правилната посока, дали аз не съм тази, която му дава повод да се държи така с мен... дали не преувеличавам.... дали? !!!

Коментари

1.   Сама си формулирала вариантите за бъдещето ти - или се довършваш или започваш наново - съветите са излишни. Впрочем, другарят е доста надалеч и един дявол го знае какви ги върши там - защо не му удариш малко контрол и лазене по нервите, ще му се отрази отлично на робовладелската психика?
Мечо Пух

2.   Изобщо не преувеличаваш! Сега от разстояние те обижда, а ако заживеете заедно, може и да ти посегне. Защо си отказваш сама правото на щастие с мъж, който наистина ще те обича и уважава и няма да те третира като робиня, която е длъжна да прави само това, което той каже? ! Той ти носи болка и сълзи, а не щастие както би трябвало да е в любовта. Не си заслужила такова отношение, просто той си е такъв и това няма да се промени като се върни, а ще се засили още повече-ще те затвори само вкъщи и ще му слугуваш, а за отплата ще слушаш каква "неудачница" си и т. н. Животът е само един - така ли искаш да го изживееш? ! И помисли - сега отговаряш само за своя живот, но след време ще имаш и деца и те също ще отговарят, а ти ще се разкъсваш от мъка, че си им причинила това. Намери достоен баща за децата си и любим за себе си.

3.   А представи си какво ще стане, когато той е на 200 или на 20 метра? Че този човек ще ти вгорчи живота. Каква любов, когато непрекъснато те карат да се чувстваш обидена и преследвана. Обижда те от сега, а ако живеете заедно? Че той ще смачка напълно самочувствието ти. Но човек може да бъде обиден и наранен, само, ако позволи. Защо му позволяваш? Я го зарежи и си живей свободно или с някой, който те кара да се смееш, да изтръпваш /примерно/ от страст и нещо подобно, някой, за когото каквито и грешки да правиш ще си най-добрата.

4.   Момиче, бегай далеко от тоя. Така, както го описваш, човекът е психар. След брака няма начин да не ти посегне и побойщата ли ще търпиш. И не разбрах какво точно обичаш и каква е тази връзка, дето той е на 2000 км. и си вее байрака кой знае с коя, а ти седиш и го чакаш.

5.   Решението си е твое, всеки сам решава живота и отношенията си. Нито аз, нито който и да е, може да ти каже как да постъпиш и какво да правиш. Мога само да ти изкажа лично моето виждане за ситуацията.
Факта, че търсиш помощ и съвет в нета, от непознати хора, сам по себе си говори, че тази работа с този твой приятел, не е наред. Любовта /когато я има/, не причинява болка и мъка. А ти казваш: "... какво да правя с тази огромна болка и мъка"... Ти на това любов ли му казваш?
Това, което причинява болка и мъка, не е любов.
Оттам нататък ти ще си решиш.
Искам да ти кажа, с който и да си, уважавай себе си малко повече, не може някой да те обижда и да се държи по начина, който описваш, и да говориш за любов... обсебването не е любов... любовта не ограничава, тя освобождава... когато обичаме някой, сме внимателни към него. ЛЮБОВ има, когато е взаимно.... от едната страна само не става.

6.   5 съм, на въпроса ти дали да продължиш да се самоунищожаваш или да сложиш край? - сложи КРАЙ.

7.   зарежи го веднага

8.   Ако обичаш един човек (както твърдиш ти) - обичаш го целия - с лошите му черти. Не може да обичаш само половината от него. Той не е половин човек. Така, че ако искаш да си с него, приеми го такъв, какъвто е. Ако не можеш - остави го.

9.   И аз бях в същата ситуация, само че ние бяхме на по малко растояние, беше яд, незнам как го издържах може би го обичах твърде много за да призня пред себе си, че се самонаранявам. Точно заради това сложих край, защото следенето и психическия тормоз нямаха край, да те е страх да си поемеш въздух, защото може това да не му хареса... Сега виждам как са стояли нещата и се питам как съм могла да го допусна това? ! Не допускай същата грешка, като мен. Сложи край на отношенията ви, отначалото ще ти е гадно, но после ще почустваш лекота :)

10.   Бе ти луда ли си. 1 изречение прочетох от началото и да ти кажа, ставайки банален, че не мислиш с главата си. Никога не е късно да влезеш в релси ;)

11.   Не слушаи никои, послушаи сарцето си! 2год сте заедно и той е на 2000 км, това влиае зле на всяка вразка! Аз имах подобна вразка и беше доста зле, но сега сме заедно и всичко е наред ;)

13.   Опитаи се да се поставиш на негово мяасто и щте разбераш дали му даваш повод да прави теяа щтуротии. Ништо неправиме без да имаме причина!