Страхувате ли се от изневярата?
Здравейте.

Въпросът ми е насочен към представителите и на двата пола - страхувате ли се от изневярата? Има ли хора, които не желаят да имат приятел/ка, защото ги е страх да не им изневерят? По този начин не се ли лишаваме от щастието заради нашите страхове от това да бъдем предадени?

Коментари

2.   Аз съм жена на 22 и може и да приема изневяра ако е само секс, но се страхувам да не се влюби истински в друга, защото баща ми е направил така с майка ми. След 4 години и е казал, че се е влюбил в друга и са се развели. Не искам и при мен да се случи същото. Засега с гаджето ми си говорим, че не бихме си изневерили, но нищо не е сигурно в живота.

3.   Да, лишаваш се. Страховете ти те парализират и не ти позволяват да действаш, да използваш шансовете които ти се предоставят и да живееш. Имай предвид, че времето ни на тази земя е ограничено и връщане назад няма а времето в които се предоставят благоприятни шансове още по ограничено така, че да действаш твърде предпазливо и внимателно все едно ще векуваш тук е безсмислено. Използвай разума си, но и сграбчвай шансовете, прекалената предпазливост не води до нищо освен до разочарование и в крайна сметка до разбирането, че живота ни е подминал, но вече е твърде късно да се направи каквото и да е, защото времето на благоприятните възможностите е преминало. За картагенския военначалник Ханибал който бил страшилище за римляните казвали, че с лекота и без да се замисля влизал в битки, но толкова по-внимателен бил в самите битки. Плашливите и нерешителни хора са обратно, мъчително трудно се решават да направят нещо, протакат и се колебаят а после веднъж направили нещо действат неразумно и после страдат.

4.   Не, то се свиква.

5.   Ни най-малко. Изобщо не се страхувам от неща, които по никакъв начин не са под мой контрол. Вярвам, че ако на човек му шарят очите, той ще стане много креативен и ще успее да излъже всички, поне за кратко. Идеята е, че ти няма как във всяка секунда да си убеден къде точно е партньорът ти и с кого. Подобни мисли могат да сринат влюбените, но никой не е имунизиран срещу изневяра. Понякога имам изблици на ревност, които са базирани на неувереност, но не изпитвам страх. Или ще ми изневерят, или не. Предадените не губят нищо стойностно, само си отварят очите за "любовта на живота им". В страха, ревността и неувереността човек губи здравия си разум.

6.   Никога не ме е било страх, нито преди да ми изневерят, нито след като го направиха. Страх ме е, че никога няма да намеря човек, който истински да ме обича, но не се страхувам от това, че някой ще ми изневери. За мен просто изневярата няма смисъл.

7.   Веднъж вече бях предаден и вече не съм същият!

8.   Не, не се страхувам. Сама по себе си не съм идеална, нито се вписвам в критериите за идеална половинка на който и да било. Съвсем наясно съм, че си имам кусури, които могат в даден момент да писнат на партньора ми и да потърси друга. Няма как да променя всичко в себе си, няма как да изкривя до такава степен личността си. Най-простото - не ми се прави секс всеки ден. Друго - не правя комплименти често и мъжът до мен в даден момент може да почувства, че сякаш вече не го харесвам. Има и други неща, разбира се, на ниво поведение.
Но в крайна сметка любовта и връзките не са затвор. Не се тормозя с мисли за изневяра. Ако се случи - случи се и толкова. Раздяла, край, може би два реда сълзи и месец депресия, преосмисляне на житието и изправяне на крака. Толкова. Любовта не е само пеперуди, понякога (даже често) е съпроводена и с болка, и със сълзи. Ако не е изневяра, то ще е друго нещо.

9.   Не. Никога не съм се бояла от изневяра. Ние сме човешки същества.
Моето лично мнение е, че на фона на по голяма човешка мъка изневярата е едно просто зрънце ориз. Има болести, смърт, нищета, възрастни родители... за изневяра ще мисля.. Как пък не.
Преди седмица мъжът ми беше на погребението на най-добрия си приятел. Ако ще му стане по-добре, да иде и да изчука някоя.
Има приятелки-жени-никога не съм го ревнувала. Аз самата имам приятели мъже. Той мен-също.
Истината според мен мен е да обичаш истински човека срещу теб-тогава и ще го разбереш.

10.   Живее ми се и ако обичам човека ще му се порадвам сега на мига...
По- скоро ме е страх от действията, които бих предприела ако някой ми изневери. Мацката ще бъде подпалена, аз разбита отвътре, а той ще бъде сам и залязващ :)
Дано никой не ми предизвиква лошото ангелче... защото дори и да искам няма да мога да се върна към добра и невинна. :)

- Йоко :)

11.   Всеки изпитва капка страх, но като цяло мисля, че ме е страх от това, че ако се случи ще простя, а знам, че не трябва...
Ж22