Момче търси съвет за момиче
Здравейте аз съм момче на 22 и трябва да призная, че до сега не съм имал приятелка. Историята ми е следната:
Преди 4 месеца се запознах с едно момиче на 19, аз веднага я харесах, а мисля, че и тя мен също. Проблемът ми е, че съм с доста ниско самочувствие и съм притеснителен когато трябва да говоря с момичета които харесвам. Иначе нямам проблеми да контактувам нито с мъже нито с жени.
Та тя ми даваше доста знаци, че ме харесва, а също така и шансове да и поискам телефон или да я поканя да излезем въпреки, че си имаше приятел тогава. Но аз не направих нищо за съжаление.
Понеже живеем далече един от друг в различни квартали, от тогава не сме се срещали, но аз все още я помня и от тогава до днес съм в някаква сравнително тежка депресия от която едва сега започнах да излизам. Преди една седмица така се случи, че бях в кварталът й и на една спирка се засякохме, но бяхме доста далеч един от друг. Аз веднага я видях, както и тя мен (ме позна от което се зарадвах), но аз се направих, че не съм я познал и след около 3 мин. тя се качи на един автобус и замина. Беше седнала от страната на прозорецът, но докато автобусът преминаваше, тя дори не ме погледна, от което отново се почувствах сринат, затова, че не направих нищо.

Моля Ви да ми помогнете със съвети или по някакъв начин, ако можете или сте били в подобна ситуация и как сте излезли от нея, защото много я харесвам, а това, че съм като парализиран около нея и дори не съм в състояние да знам, че съм опитал и ме е отхвърлила. Защото откровено казано идеята, че всъщност ще излезе с мен ме плаши.

Коментари

1.   Здрасти, няма друг подходящ съвет освен да общуваш, с времето да добиваш самочувствие и да се чувстваш добре в кожата си и да ти е лесно и леко общуването. Ще отнеме години ако не и десетилетия, но това е положението. Жените предпочитат да чакат на теб да свършиш всичко и ако нямаш опит и самочувствие да го направиш няма да стане нищо. Докато продължават да се държат така добрите развръзки ще са малко.

2.   Е какви са тия глупости - да се видиш с някого, той да се зарадва, а ти да се направиш че не си го видял? ! Това е супер-обидно и пренебрежително, според мен... Тя не е психолог, нито екстрасенс, за да отгатне дълбоките "мотиви", които стоят зад отказа ти да я отразиш... Мен някой така ако ме пренебрегне повече няма да го погледна, колкото и да ми е симпатичен!
Връзката предполага споделяне, доверие...
Направи някаква крачка към нея, после ѝ сподели, че имаш проблеми с общуването и ако не що ѝ се струва странно в твоето поведение да не го приема навътре, и че не е провокирано от нея, а е твой проблем, с който се бориш... Едва тогава тя би могла да прояви някакво разбиране, или да помогне заедно да преодолеете нещата и т. н.
Ако се държиш като пън, и хората ще се отнасят с теб като с пън - това е толкова очевидно и логично!

3.   Отиваш в квартала на момичето, срещаш се с нея и ѝ казваш следното:
" - Здрасти, аз много те харесвам, затова когато те видя се държа като идиот. "
Това, което сподели с нас го кажи и на нея, толкова е просто. Ако те харесва ще ти каже, ако пък не те харесва - здраве да е. Поне знаеш, че си опитал.

Успех ;)