Въпрос към мъжете
Здравейте! Искам да попитам мъжете ще ви отблъсне ли това, ако разберете, че приятелката ви е ровила в телефона ви?
Наскоро допуснах грешката да го направя и се натъкнах на това че си беше писал с момиче, което по неговите думи се оказа само приятелка. Той разбра, че съм ровила в телефона му и сега ми е супер тъпо, че го направих. Страх ме е сега да не си помисли , че ме притежава на 100% и да не започне да ме приема като даденост , а не искам да го загубя. Какво мислите би ли го отблъснал това?

Коментари

1.   Разбера ли, че ми е нарушила личното пространство, което включва особено телефона, просто всеки по пътя си, няма да я трая и 5 минути !!!

3.   Абсолютно. Това за мен е повод за скъсване

4.   Замисли се как ще се почувстваш ти, ако той реши да ти рови в чантата...

5.   Мога да ти дам точен и ясен отговор на въпроса.
Един човек, решил ли е да изневери, не можеш го спря.
Това си е на неговата глава, горе се вижда кой какво върши.
Ревността е загуба на нерви, доверие и връзка.

6.   Ровни още един-два пъти в телефона му и със сигурност ще го загубиш....
И се запитай - ровейки в телефона му, каквото и да откриеш, как точно променя това нещата?

7.   Кажи му, че се извиняваш и няма да се повтори.
А той ако продължава да ти е ядосан, значи го е приел много навътре.

8.   Аз пък не мога да разбера каква сакрална тайна трябва пък да са тези телефони? Какви толкова секретни сведения, които човек да не може да сподели с приятел, има там? Може би авторката е прекалено млада, а аз не съм запозната с тийнеджърските навици, но ние с моя приятел нямаме абсолютно никакъв проблем с това дори да си разменим телефоните за един ден - моделите ни са почти еднакви и често се случва единият от нас сутрин да се обърка и да си пъхне в джоба телефона на другарчето. После има малка паника и неразбория цял ден, докато си пренасочваме обаждания и прочее, но това е всичко. Той ми знае всички пароли - за електронни пощи, фейсбук, пин кодове на кредитни карти и така нататък, както и аз неговите и това е много удобно и за двамата - по-гъвкави сме: винаги някой може да свърши някаква работа на другия. И какво, авторке, като си е писал твоят човек с някакво момиче? Те, социалните мрежи, не бяха ли за това - хората да общуват? А него пък бих попитала: разработки на ядрено оръжие ли има в този телефон, че е толкова таен? Явно имате някакъв друг проблем. На номер 4 ще кажа, че единственото, от което ме е срам, когато помоля приятеля ми да ми извади химикалка от чантата, е, че при мен винаги вътре е страшна неразбория.

9.   Ако искаш връзката да е хубава, не би трябвало ровенето в телефоните един на друг да е проблем...

10.   М да! Когато нямаш какво да криеш няма никакъв проблем! Когато имаш да криеш. - почваш лозунги: "Лично пространство", ...
Когато си във връзка е нормално да си гледате телефоните и да не се нарича "ровене"!

11.   Ами лошо е да. Но не това според мен е важният въпрос тук, а да разбереш че няма как да очакваш едно момче/мъж да ти обръща на 1000% внимание. Най-голямата грешка която една жена може да направи е да очаква мъжа и да мисли само и единствено за нея 24/7, това няма как да стане, не е в природата на хората като цяло и в края на крайщата ще доведе само до проблеми. Също така не забравяй че сте хора, както ти не си Аднжелина Джоли, така и той не е Джони Деп, със сигурност има мъже които би предпочела пред него, поне ако става въпрос за външен вид. Не го съди за дето се заглежда или пък мечтае, това е физиологично, няма как да очакваш мъж да не се възхищава или заглежда по някакви яки мацки само защото е във връзка. Ако го прави видно ще е просташко, но в ума му е напълно нормално. Вместо да го убиваш това, се научи как да го улавяш и да го използваш в сексуалния ви живот.
Независимо гаджета ли сте, сгодени ли сте, женени ли сте, остави момчето да си пише, мисли и прави каквото иска. В крайна сметка ако е решил да изневерява, значи не е за теб и ти няма да може да го спреш само като го следиш. Но далеч не си мисли че това че си е писал с някое момиче автоматично значи че не те обича и ще ти изневери, глупости. Аз лично си падам такъв по характер, винаги флиртувам с момичетата, дори когато съм във връзка, не защото искам да спя с тях, а защото това разчупва леда и така са по забавни взаимоотношенията ни. Но както на мен ми е ясно, така и на тях им е ясно, че не с цел да ги чукам го правя. Аз ако съм решил да изневерявам, това вече е съвсем различно нещо.

Още повече, жените незнайно защо очакват те да са не само единствени, но и да са като най-добрите приятели, да можеш всичко да им казваш и на всяка тема да си говориш с тях... ем не е така, толкова перфектно намерили се хора няма. Ако има общи интереси с друг, било то момиче или момче, нека комуникира. Това далеч не значи че иска нещо повече.

В крайна сметка извода е следния, давай свобода на мъжа защото ако не я даваш един ден става нетърпимо и той сам ще си я вземе. Имай му вяра. Ако пък му нямаш и знаеш че ти изневерява, прави го и ти!

12.   При нас също не са тайна телефоните - знаем си и паролите за пощи и акаунти, а и да не ги знаем, често някой от нас не се е разлогнал я от лаптоп, я от таблет преди другия да седне да го ползва, та си се вижда всичко.

Случва се точно както номер 8 е писала, мъжа ми да ми се обади да му вляза в пощата да видя някаква оферта или да проверя и да му пратя някаква информация или пък да ме помоли да отговоря на някого. Разменяме си и компютрите, според на кой когато каквото му трябва, защото имаме различни програми инсталирани.

Не разбирам честно казано, какво има толкова да се крие? Човек би се притеснил половинката му да му види телефона, само ако e гузен или знае, че има нещо нередно там.

13.   "и се натъкнах на това че си беше писал с момиче"
Не знаех, че ти държиш монолпола над разговорите с момичета. Виж, ако си толкова несигурна в партньора си, то съжалявам, но тази връзка е загубена.

И да, отвратително е, когато някой ти рови из телефона.
"Ама ние си нямаме тайни" - Ок, може и така да е, но има и прекалена откритост, която не се харесва на всички. 99% от нещата, които не споделям с партньорките си, са неща, за които просто не искам да говоря отново. Има и 1% които са тайни на приятели и подобни, които не са мои, че да ги споделям.

14.   И аз ревнувам, но досега никога не съм им ровила в телефоните, даже като си пишат с някого обикновено не гледам. Аз съм изневерявала и просто не си пишех с "любовника" докато бях с "официалния". Да не говорим, че има доста приложения за криене на снимки, съобщения, разговори и т.н., демек няма смисъл да ровиш.

15.   Имах много яка приятелка, невероятен секс правихме по цели дни, харесвах я и я уважавах много. Всичко беше перфектно повече от година. Но когато взе да ми рови в телефона и да се обажда на всички жени там и казах да се маха. Винаги жената е тази, която разваля всичко.

16.   Жена съм, но все пак: Ако е някаква връзка отскоро, то определено би ме навело на мисълта за край. А ако сме семейство - то за мен всички вещи са общи. Който както иска да го разбира. ;)

17.   Не е ровене в личното пространство, ако това пространство касае теб и връзката Ви, за да се разсърди значи не толкова за това че му влизаш в пространството а по-скоро, че ще разбереш че си чеше нагона или по-лошо.

18.   Личните електронни устройства са твърде лични в двадесет и първи век. То е, като да четеш чужд личен дневник. Или да погледнеш вътре в главата на другия. Не мога да си представя такъв ужас - да не мога да съм свободен в мислите си. Не защото имам нещо да крия, а защото "свободата Санчо е велико нещо".

Има и съвсем практична причина да не шпионираш. При шпиониране често получаваш някакво парченце информация, което извадено от контекста има диаветрално противоположен смисъл.

Дядо Торбалан

19.   Според Конституцията на Р. Бъгария - личната кореспонденция е неприкосносвена...

Отвъд всякакви детинщини - действала си противоконституционно и приятелят ти може да те осъди, ако има доказателтва. Това щеше да е валидно дори и ако имахте брак.

20.   Ако на мен ми го погодят това, ще скъсам веднага. Не крия нищо в телефона си и няма да намери нищо интересно, но фактът, че е ровила там показва, че ми няма доверие. А връзката се основава именно на доверието. Днес не ми вярва за това, утре няма да ми вярва за нищо. Щом ми няма доверие, да хваща пътя и да намери някой по-достоен за доверие.

Обидно е, не просто дразнещо. Ще кажете телефон, профил в сайт, поща - какво толкова? Има неща, които не се правят без значение какво ти е хрумнало. Както аз нямам право да се изтреса на работното й място и да вдигна скандал, че според мен тя спи с шефа си и с колегите й. Представяте ли си да го направя - какво ще последва! От мъжете са свине до тоя е напълно луд. Е, защо да ровиш в нечий телефон да е по-нормално и достойно за уважение, дами? Все е проява на простотия и неуважение към другия.

21.   Субективно е. Аз не бих имал нищо против приятелката ми да ми рови в телефона (ако имах такава ;д ). Реално аз ще споделям всичко с нея. Било то неща, които си казваме... ежедневие, планове, мисли, чувства, храна - всичко. Така, че... какъв е проблема? Като иска - нека да си рови. Така може само и единствено да се задрави една връзка и да няма съмнения. Така тя ще е на 100% сигурна какво се случва и какво не. Какво има да крия? Лично пространство? Да, бе... ама като дойде време за целувки, прегръдки и други неща, обличане на чужди дрехи и спане в чужди легла... там, къде е личното пространство? Пълни глупости. Просто повечето момчета са обсебени от това, че едно момиче може да навлезе много на вътре в тях. Реално ги е страх от обвързването, не от 'Боже, защо си ми ровила в телефона? ', сякаш вътре има информация за 1мил долара, айде моля ви се.

22.   Не подкрепям останалите мнение. Всеки, който крие нещо, не му е приятно! Естествено, че тази не е само приятелка, ако беше такава, той нямаше д се цупи въобще. Щом се крие, значи има нещо, пък и би трябвало да не го интересуват други момичета, след като има теб.

23.   Може преди да е убивал хора, но сега в станал по-добър човек, който иска да промени живота си... ;)

24.   От авторката
Благодаря на всички, които се включиха по темата, бяхте ми полезни :)