Все още имам чувства към бившият си приятел
Здравейте, имам си приятел с който живеем заедно.
Обаче проблемът е следният.. все още имам чувства към бившият си приятел, постоянно се засичаме, всеки ден.. и като го видя ми се връщат всички спомени с него.. а и той постоянно се закача с мен, мислех, че съм го забравила, но явно не съм, той в голямата ми любов и явно винаги ще бъде...

Коментари

1.   Не тормози настоящия, а го остави преди да е минало много време и да го боли повече след това.

2.   Историята, която сподели е доста кратка. Ако бившия ти те обича, а не само закача, по-добре се разберете един друг и бъдете щастливи заедно. Щом имаш чувства към него и както казваш, че е голямата ти любов, то е ясно, че не обичаш настоящия и ще бъде за твое и негово добро да не си губите времето един със друг. Любовта е сериозно нещо и хората трябва да се борят за нея със зъби и нокти.

3.   Ако решиш да се събираш със стария си първо зарежи новия. Не почвай да се събираш с него тайно зад гърба на сегашния си!

4.   Това да започнеш нова връзка, обичайки (защото това е думата, а не "имам чувства") "предишния" просто не е честно. Но ние хората сме такива - объркани, противоречиви, нараняващи - пасивно дори. Калая от тази липса на откровеност ще отнесе настоящия Ви другар - и то без да е виновен, човекът, че Ви се е доверил.

Ако обичате предишния, значи не обичате достатъчно настоящия - или? Ако не знаете, и мислите, че обичате и двамата, то тогава направети всичко възможно, за да престанете да виждате предишния... а това, че "се закача" с Вас просто означава, че издевателства над Вас. Това само може да означава, че ако се съберете с него, няма да Ви уважава. Ако настоящият Ви уважава, стойте твърдо до него - ако го обичате, разбира се, поне малко.

5.   Някои като авторката гледат само да са обвързани без значение с кой. Там да има, за пред хората, да не сме сами, някой да плаща сметките...Колко гнусно! Как така си започнала сериозна връзка, след като имаш чувства към бивш? Не те ли е срам, че лъжеш настоящия си приятел. Това жените сме големи маймуни.
Искаш съвет: напусни приятеля си и постой сама, да ти се изяснят т.нар. ти чувства.

6.   Така се случва, когато хората скачат хаотично в нови връзки. Нова връзка се започва, когато си напълно наясно, че не обичаш никого и сърцето ти е чисто да започне такава. Там където има истинска любов рано или късно връзката се възобновява и никой не може да попречи на това, съдбата си знае работата. Но лошото е, че трети лица страдат, защото са намесени или най-вече са се намесили там, където не им е работа. Настоящия ти определено не е на мястото си. Ти ли си го подвела, той ли не е имал достатъчно опит, че да се насади на пачи яйца, но е факт, че той ще страда рано или късно, защото ако не сега, то след време ти пак ще го оставиш.

7.   Авторката:
Здравейте, благодаря на всички
Обичам настоящият си приятел и сме щастливи заедно.
И не го използвам " да ми плаща сметките "
Просто понякога се сещам за бившият ми и ми е гадно..

8.   ''мислех, че съм го забравила, но явно не съм, той в голямата ми любов и явно винаги ще бъде... ''
Авторке, според мен ти си една доста объркана жена, която въобще не е наясно със чувствата и емоциите си. Пишеш страшно противоречиво и се надявам никога да не срещна такава като теб. Успех!