Той не иска да ходим никъде
Здравейте на всички, имам приятел от 6 години, но той не иска да излизаме никъде, освен около тях, за да може да пие. Не е някакъв алкохолик, но обича да пийва с приятели около тях. За тези 6 години сме ходили 2 пъти на кръчма и 2 пъти на кафе. Той е много отворен и весел човек, но не иска да излизаме никъде. Никакво кафе, кръчма, да не говорим за дискотека. Той е на 29 години и нямам обяснение защо не иска поне един път да излезем на някъде. Казва ми, че не му се ходи на такива места и точка. Започвам да се чувствам зле, всеки път го карам на сила и му се моля, за да отида до някое място. За мен това не е нормално, и аз не обичам навалиците и шума, но понякога ми се иска да отидем да хапнем някъде като една нормална двойка. Мога да отида с приятели, но аз искам да отида с него. Всеки път едно и също, аз се прибирам от работа и сядаме пред тях или се прибираме и гледаме филм. Искам съвет, защото вече започвам да се чувствам, че само аз правя нещо за тази връзка и е ужасно да ми отказва всичко.

Коментари

1.   Приемаш го такъв и си излизаш сама с компания... Или си намираш друг... Времето тиктака и никой няма да ти го върне.

2.   Те пенсионерите имат по - активен социален живот от твоя приятел. Зарязвай го.

3.   Толкова ли е трудно да му обясниш това на него, аз бих се трогнал, че ме предпочиташ пред приятелите си

4.   И аз съм като твоя приятел, с тази разлика, че съм си самодостатъчен, все някога ще имам гадже, но не като теб! А и на мен не ми е интересно да ходя там, където ти непременно искаш да отидеш! Но виж, за концертите на открито мога да кажа само едно-интересно и забавно е, и затова обичам да ходя! Просто приятелят ти е като мен-не обича да си губи времето с глупости и най-вероятно е домошар като мен, не се събирам с тоя-оня да пия някъде-има си магазини за тази работа-алкохол и храна могат да се набавят и оттам и е много по-евтино! А пенсионерите като нямат пари, си стоят у тях си, къде да ходят, освен до семейния лекар/аптеката!

5.   Приемаш, че е такъв и оставаш или си хващаш пътя. Той няма да стане по-отворен към социалния живот извън обичайния си кръг с напредване на годините.

6.   Не те обича, затова. Сори, че ще го кажа, но той е с теб за пред хората, защото му готвиш, чистиш и такива нещица. Но вие жените привържете ли се, може да си живеете така, цял живот в нещастие.

7.   Аз съм пълна противоположност на мъжа ти, излизам и по реторанти и по кафета. Според мен ти трябват мъже като мен а онзи го разкарай на 25 години съм ако има значение, досега не съм бил с момиче

8.   аз ако бях бил приел да излизам навсякъде