За силата на голямата любов
Здравейте, приятели. Наскоро научих за този сайт и реших да се поразровя тук, за да преценя стойността му. Бях много приятно изненадан от съветите, които се дават и прецених да ви споделя и моята житейска история, която е изключително поучителна и да вдъхна надежда на хора, които се намират по един или друг повод в труден етап от живота си. Сега съм на 48 години и отдавна не живея в България. Преди точно 20 години бях диагностициран с много неприятна болест- аденокарцином. За мен светът се преобърна изцяло. Имах сериозни неприятности с едни ужасни хора и силният стрес отключи болестта- поне според лекарите. Семейството ми го преживя трудно, защото ракът е от категорията на злокачествените и надеждите не бяха много големи. Тогава изведнъж се престраших и реших да потърся една жена от миналото си, която винаги е била единствената ми голяма любов. Имах някои нелепи постъпки и залитания, за които тя разбра и се отдръпна, аз също се отказах и пътищата ни окончателно се бяха разделили. Това, разбира се, никак не означаваше, ще съм я изстръгнал от сърцето си. Та, тогава в този труден момент, необходимостта от това да я видя и да й споделя какво се случва с мен надделя над срама от това какво й бях причинил. Не очаквах да се съгласи, защото имаше съпруг и щеше да е много нечестно спрямо него. Първоначално като се видяхме тя беше скептична и почти сигурна, че съм я излъгал само за да я примамя за срещата. На десетата минута разбра, че всичко е истина. Прегледа изследванията и се ужаси. Дойде моментът да й кажа защо съм я извикал. Отговорът беше прекалено ясен. Имах нужда да я видя, да усетя отново енергията й, да си припомня колко по-различен човек бях, когато между нас витаеше онази изпепеляваща, силна и истинска любов, която вярвам, се среща веднъж в живота. Напълно забравих за болестта, която бе обзела цялото ми съзнание. После рязко я прекъснах и помолих да не говорим за болестта. Исках да се насладя на всяка секунда от срещата с най-скъпото ми същество. Говорихме доста, поприпомнихме си минали грешки и колко много сме означавали един за друг. Смехът и гласът й ми действаха буквално като изцерително лекарство. След няколко часа се разделихме. За мен това беше достатъчно. Тя се прибра у дома при съпруга си, аз отново се запътих към онкологията за поредната изтощителна процедура. Започнах да се влошавам и постъпих за постоянно в болница. Въпреки това надежда имаше и се надявах на нея до последно. Един ден ми казаха, че имам посетител, но не очаквах никого и много се развълнувах, като я видях. Беше тя- моето момиче, моята истинска любов- тази, която единствено ме допълваше и която някога съм обичал. Не знам откъде беше научила, но дойде. Застана на колене до леглото и се разплака. Хвана ме за ръката и каза, че ми прощава за цялата болка, която съм й причинил, че всичко е в миналото, че знае че в действителност не съм лош човек и винаги съм я обичал по онзи неповторим и жарък начин както никой друг. Започна да идва всеки ден и това ме вдигна на крака емоционално. Имах смисъл да се будя всяка сутрин, натрупах силна воля да се боря и след около няколко месеца окрепнах доста. Възстанових се благодарение на нея. – на топлината, всеотдайността и любовта й. След като ме изписаха от болницата лечението ми продължи още доста време, но с нея продължихме да поддържаме отношения. Вече бях сигурен, че не мога без нея, просто не можех. Тя е моята сила, вдъхновение, смисъл, мечта, любов. Тя ме излекува. След време се събрахме. По-скоро ни събра истинската любов и жаждата за живот. Към днешна дата сме едно много щастливо семейство и имаме 3 деца. Лошите моменти сме оставили в миналото и всеки ден благодарим на Господ, че всички сме живи, здрави, че сме заедно и че ни събра отново- да изживеем заедно остатъка от живота си. Това е моята история, драги читатели. Искам да ви насърча никога ама никога да не се отказвате от борбата за голямата си любов и да вярвате в нейната безприкословна сила, която успя буквално да ме изстръгне от ръцете на смъртта. Борете се, воювайте ако трябва за нея, защото само така ще бъдете пълноценни и ще има смисъл от съществуването ви. Желая ви приятна вечер, бъдете живи и здрави и не забравяйте- само любовта ще ни спаси.
Много моля редакторите да публикуват историята ми, тъй като е изцяло автентична и би оказала стимулиращо въздействие върху онези, които изпитват дилема дали си струва човек да се бори за любовта си. Благодаря.

Коментари

1.   История с добър край! Но г-н за каква голяма любов говорим след, кото си хлътнал по някоя тя те отблъсне. Една, втора, трета петя. Ти си изкарал късмет. Незнам за друго място, но в България много души са самотни и немогат да намерят любов. Просто немогат. Искат, но не става и тва е.
Филип 36

2.   Сори, ама като, че ли вече не мога. Много разочарования и в един момент претръпваш и не си даваш зор за почти нищо. Хубава история, но на мен ми изглежда толкова далечна колкото героите от детска приказка. Не виждам в съвременните отношения някакъв смисъл, защото няма никакви правила, пълен хаос е и всеки си прави каквото иска, днес чувства едно, утре друго, днес се обичаме, утре се караме, вдругиден изневеряваме, после търсим ученическата любов и т. н.

3.   А съпругът ѝ? Той колко би се радвал да прочете това? Колко ли чувства и сили е вложил в своя брак, за да се подчини накрая на "силата на любовта"? Не Ви съдя - на всекиго може да се случи - но, простете, при цялото това щастие има, както казват англичаните "скелет в гардероба". Не забравяйте своя изоставен брат.

5.   Останах без думи, благодаря ти! В момента съм в такава дилема, доста време се боря, но все още безуспешно... Твоята история сякаш ме зареди със нови сили да продължа да го правя!

6.   Историята ти ме просълзи. Много силно и емоционално. Смислена тема и истинска. Винаги съм се изненадвала, каква малка част от живота е заета от пълните с смисъл моменти. Въпреки, че понякога те свършват много бързо, та дори и преди да са започнали.. -пример от миналото ми. Радвам се, че съдбата ти е милостива с теб и си с нея.
Голямата любов-един път се изпитва истински.

7.   Благодаря ти, че сподели и даваш кураж на хората. Радвам се, че си се излекувал, историята ми звучи като филм. Напиши книга, разказвайте я на децата си. Но как се получиха нещата от нейна страна, какво е казала на мъжа си за посещенията в болницата, кога е решила да се разведе.

8.   Привет отново! Много се радвам, че моята история ви е докоснала по някакъв начин. Действително отстрани погледнато нещата наподобяват сценарий на филм, но съм пресъздал абсолютно буквално фактическите обстоятелства такива каквито бяха.
Сега да отговоря на въпросите на номер 7. За посещенията в болницата не му казваше, за да не създава излишно напрежение. При тях бракът се градеше на много силна и искрена любов, но единствено от негова страна. Тя никога не го е обичала както е обичала мен. Беше силно привързана от милото му отношение и героиските му опити да я спечели. Уважаваше го истински, но онази изпепеляващата любов, която те кара да гориш, просто никога не е съществувала от нейна страна към него. Той се появи след нашата първа раздяла и запълни празнотата. Предполагам се сещате за какво говоря. Определено имаше за какво да му е благодарна- през времето, за което бяхме разделени, беше направил адски много жестове. Ако бе изстинала към мен- никога нямаше да дойде на срещата- та това беше цели 3 години след последното ни виждане. Колкото и да се опитвам, ми е трудно да изпадам повече в детайли- това е ЛЮБОВ- тя се усеща, не се обяснява, научава или придобива. Или я има, или не. Предполагам ме разбирате. А относно развода им- понеже момчето се оказа разбрано- приключиха бързо по взаимно съгласие за около месец. А как точно му е съобщила, не знам. Но ако имате предвид, дали му е казала за мен- категорично НЕ. Но той не е глупав- досетил се е предполагам. Идеята за книгата наистина много ми допада. Дори една от главите ще посветя специално на едни мои близки роднини, които и до ден днешен ми помагат много. Със съпругата ми ги ценим изключително. Страхотни хора. Но друг път за тях ( обещавам главата за тях да е най-дебела- там имам ужасно много да разказвам :) ) Много се отплеснах. Ако имате още въпроси, питайте. Мерси отново за интереса.

Автор

10.   Охх, колко се радвам, че при вас е имало щастлива развръзка! Надявам се да има такава и със моята голяма любов, толкова много я обичам... Дано и тя се върне при мен...

11.   Това е измислена история от операторите! Жена да остави здрав мъж и да се върне при мъж, който има рак. Излекувал се е но не се знае кога пак ще върне. Айде стига моля ви се. Това го има само по филмите с цел драмотизация! Само помислите дали някой от вас би направил такава глупост? !

12.   Жена съм, но не мога да си представя да се омъжа за човек, когото не обичам, само от уважение към него, а още по - малко да му раждам деца. Не знам как така твоята съпруга от уважение се е омъжила за първия си съпруг и съответно от уважение към него е правила секс? И видите ли той после с готовност се съгласил да се разведат. А съпругата ти има ли от първия си мъж деца? Още от написаното излиза, че болестта ти я е провокирала да го напусне и да преоткрие любовта си към тебе! Толкова напудрено и сълзливо, че чак не ми се вярва.
Авторе, ние жените не сме толкова глупави и имаме право да се съмняваме, защото стилът на писане наподобява на Чичо, който скоро не е появявал в сайта, та той винаги обръщаше нещата така, че бившите се връщат при мъжете си.
Ж32

13.   Представете се само. Старата ви любов ви се обажда и казва, че има рак. А вие сте женен или омъжена. И си казвате супер ще оставя мъжа си и ще върна при бившата си или бившият, който има рак. Няма такъв глупак. Никой неиска болен човек до себе си. Престанете да промивате мозъците на хората.

14.   Приказки от 1001 нощ!!!