Грозна ли съм
Твърде дълго се мислех за грозна, твърде дълго се подценявах, твърде дълго се комплексирах, твърде дълго ме беше срам от себе си. Всички казваха, , какво хубаво тяло имаш, а какво грозно лице”. А всъщност лицето ми никак не беше грозно. Знаете ли млади момичета, най важното е вие САМИ да се харесате, сами да откриете тази, , красота”. Всички ми казваха че съм грозна в лице, че приличам на трол и какво ли не... ами не не беше вярно. Те го правеха защото завиждаха и полудявах а от мисълта че те са грозни. Но не това е най-важното.. грозен или красив. Важното е да не губим себе си и да се харесваме каквото и да става, да се приемем такива каквито сме- със всичките си недостатъци. Всеки ги има, това е факт, но ние само по себе си трябва да се уважаваме на първо място. Нека всяко момиче което чете това и се смята за, , грозна” да осъзнае какви, , красиви боклуци” съществуват на тази планета и да си даде равносметка за всичко. Харесвайте се, бъдете себе си, защото вие сте единствени и уникални. Който не ви харесва може да си гледа работата, изобщо не им вярвайте. Имайте самочувствие и не забравяйте, , красив в тоз който красиво постъпва”.

Коментари

1.   Много правилно и точно си го написала. Аз също дълго време се комплексирах но осъзнах че няма смисъл. Красотата няма значение, никой не избира как да се роди.

2.   Защо като нещо се каже на някоя жена, винаги някой й завижда? Ами ако не ти завиждат?

3.   Присъединявам се към номер 2, само че хайде да не обвиняваме само жените, защото и мъже има прекалено много такива.
Между другото, изключително неграмотно е написаното отгоре. Направо ми стана грозно на душата, докато го четях.

4.   Хах, ще бъда леко циничен, но пък за сметка на това откровен. Грозни жени има, но са много малко. Лично за мен грозна жена е жена, която тежи 180 кг. Това е грозно, а не че била примерно 10-15 килограма „над нормата“. Освен това красивите жени с тела на модели са такива боклуци по душа, че просто нямам думи. предпочитам леко пълна жена, която да е вярна, отколкото топмоделка, която да духа на 20 непознати всеки ден.

И най-циничното, което ще кажа - дори и да е леко дебела или недотам „красива“, нали всяка жена има вагина, анус и уста? Даже „по-грозните“ са с по-малко изхабен „километраж“, ако ме разбирате какво искам да кажа... Нека ти е „грозно“ лицето, пак прави зашеметяваща френска любов на мъжа си, докато „красивите“ не знаят откъде да го почнат.

Мъж, който е видял 20 лета и 20 зими.