Какъв му е точно проблемът или в мен е грешката?
От 1 година имам връзка с един мъж и в началото всичко беше супер. Много си подхождахме уж. На пръв поглед с него всичко беше като мъж мечта. Необременен от стари любови. Развил се мъж, с професия, амбиция и собствен бизнес от който печели много. Щедър към мен всякак, не само финансово. На всичкото отгоре и добре изглеждащ. Проблемите избуяха след като решихме да се женим, а уж идеята беше негова. Иска само подпис, някъде четах подобна ситуация, но да - той отказва Сватба! Иска да е подпис, като се оправдава с липса на време и големи разходи - които за него са нищо, бълхичка го ухапала. От този проблем започнах да обръщам внимание и на други дефекти. Например той страни всякак от общество и приятели, като особено осторожен е в появите ни като двойка - оправдава се, че не обичал показност, не обичал и да е център на внимание. Когато сме заедно навън той наистина всякак избягва да е център на внимание, дразни го такава роля, мрази да го питат, да обяснява, да говори. Започна да ми прави забележки за общите ни снимки във фейсбук. 1-2 стигали вика, какво съм целяла с цели албуми? Отишли сме някъде, бил платил доста пари, за да ми е добре в луксозно място и екзотика като страна (нарочно не казвам къде), а аз веднага съм бързала да го изтъпаня пред хората, да говорели, да кометнирали. Била съм с 4 връзки преди него и мъжете винаги и всякак са ме показвали като бижу навън и аз си имам самочувствието на отлично изглеждаща жена. Също ми каза, че когато имаме дете от сега да забравя да му качвам бебешки снимки и т. н., като порастнело, да си има свой ФБ да си качвало детето каквито иска снимки. И постоянно показност, демонстрации, парадиране... Искам да подчертая, че в нищо не ме ограничава, нито в това да излизам с приятелки сама, нито даже да му харча от парите, дразни се, когато светлините го облеят. Имам ли основания за притеснения в тази връзка и бъдещето й? Иначе е галантен, никгоа не е груб и не повишава тон, да не говорим за насилие, секса е ок, държи си на свободното време, което използва да си спортува, не употребява алкохол и цигари, но този инат да е все в сянка...

Коментари

1.   Какво ще стане ако не качваш снимки?
Той живее за себе си, ти живееш за другите.

2.   Мойто мнение е че той е улегнал мъж който търси нормална сериозна връзка, спокойствието, уюта а ти искаш да се показваш и доказваш (да живееш на пълни обороти).
Там се разминавате в начина си на живот, това не са толко сериозни проблеми но ако искате успешна връзка трябват компромиси и отстъпки.
Няма идеални хора всеки си има свой стил на живот, опитайте се да намерите
баланса в отношенията.
Р.

3.   В теб е грешката, да. Човек отива на почивка, за да прекара хубаво време с половинката си, да се отпуснат, да засилят връзката помежду си. Парадиращите във фейсбук вместо да си говорят и държат за ръце, се снимат за пред хората все едно мнението им е по-важно от преживяването с партньора. Това с бебетата също е много неприятно. Вместо да си гледаш бебето и да му се радвате с мъжа ти, ти ще го снимаш и постваш за хора, на които въобще не им дреме. Стегни се малко, звучиш ми като разглезена кифла. Това да ти е проблема, че мъжа ти иска да те направи улегнала жена и да те научи да изживяваш момента, не да го снимаш...

4.   Защо въобще по дяволите ти трябва да се снимаш с него постоянно или да снимаш вечерите или местата на които ходите и да ги качваш?
Какъв е смисъла от това? Ако ще го правиш си ги запазвай за теб, за вас. Нужно ли е да ги показваш на всички?

И аз да съм на неготово място няма да търпя такива кифленски неща. Лека по-лека ми се струва, че жената наистина е просто аксесоар за мъжа. Така като чета всичко това... се говори само за глезене, за пари, за внимание. Никъде не прочетох нищо за любов... даже думата 'любов' липсваше в целият този текст.

Проблем мъжа ти - няма. Проблем имаш ти. Не стига, че ти дава всичко, но и недоволстваме... я за сватба, я за снимки и тем подобни.

5.   Здравей, аз съм момиче на 22 и ще ти кажа моето мнение: напълно подкрепям приятеля ти! Аз също съм супер против качването на хиляди снимки във фейсбук, любовни статуси и т. н. С приятеля ми нямаме дори една качена обща снимка във фейсбук! Защо ли? Защото социалните мрежи за една клюкарница, а ние не искаме да сме в устите на хората, особено пък на злобари. Връзката си е нещо лично, свещено, което човек трябва да съхрани за себе си. Ако сте щастиви, кому е нужно да го демонстрирате пред обществото? То си е лично за вас- поне аз така възприемам нешата. Фактът, че той иска да се ожени за теб и сам ти го е предложил, според е достатъчен да разбереш, че държи на теб. А може би отказва да показничи точно заради лош предишен опит със завистници, знае ли човек. За снимките на детето пък абсолютно съм съгласна!!? Аз съм на същото мнение- снимка няма да дам да се качию пък камо ли цял профил. Въобще не ги разбирам тия родители, дето го правят. Пък и като почнат някои "първата дума, първата крачка" първото не знам си кво- нито да първите, нито последните, дето има дете. Айде няма нужда да се навира тва в очите на другите. Мен поне доста ме дразни това. :)

Според мен отношения, съхранени извън социалните мрежи, са по-чисти, по-истински и неопетнени от за съжаление недробожелателността на хората. Помисли за това и ти желая късмет!

6.   Ако не беше трагично щеше да е смешно. Ти във Фейсбук/инстаграм ли живееш? Като ти е толкова мерак да си под "светлините", намери си някое парвеню което и на него му е мерак да е там. Или си хвани някой дебил дето да те показва като трофей.
Ясно е че е интроверт човека, ако знаеш изобщо какво означава това. Но изглежда още по-ясно че ти обичаш парите му и статута който ти осигуряват, но не и него. И това че не му харесва да ги демонстрираш ти е особен проблем. Направи му услуга - остави го да си намери някоя качествена жена, не типичната държанка.

7.   Уфф, какво искаш от човека? Имаш егати ината да си все в центъра на клюките! Мисля, че този човек е доста разумен. Има много верен усет към хората. Явно е бил предаван някога, може би от приятел и не иска да се заобикаля със завистници, а ти, ако си умна, сама ще се сетиш, защо не парадира с нищо. И това, че се определяш сама, като бижу, говори много за теб.

8.   Сестро, няма идеален мъж, и няма мъж, който напълно да ти е по угода. Уверен съм, че и той забелязва отрицателни черти в теб, но си мълчи. Попаднала си на истински човек във времена, в които всеки гледа да се изтъкне, да се похвали с нещо. Малко са скромните хора, и малцина са тези, които не искат да развяват жената до себе си като знаме. Като гледам как се обличат (т.е. полуобличат) млади майки и жени, вървещи до своя партньор, ме хваща срам... т.е. не ме хваща, защото може би вече съм обръгнал. Имаш късмет - въпросът е, обаче, дали той го има? Прощавай за откровеността.

9.   Не говоря за пари. Имаш мъж, който никога не ти повишава тон, гледа те като писано яйце, организира ваше време и е мил, галантен, красив, че и хубав секс правите. Жено, стягай се. В такава ситуация щях да забравя, че имам профили в социалните мрежи. Мъж, който никога не вика и се държи като джентълмен, а проблемът ти е, че не обича да му качваш снимки във фейсбук... луда ли си? За какво ти е показност? Отишла си на почивка, за да си починеш, а не за да правиш албуми в социалните мрежи.

10.   Жал ми е за мъжа до теб. Той ми изглежда доста зрял, а ти си на противоположния полюс.
Всико, което написа - говори изключително лошо за теб, но това не чак такава драма. Драмата е, че не го осъзнаваш. Чудно ми е този мъж как си е хванал толкова повърхностна жена, че чак и подпис иска с нея, това ми е абсудрното в цялата ситуация, но той ще си носи последствията.

П. П. Така е, когато някой се влюби във външен вид ;)

12.   Имах преди време една приятелка по същия начин, дори и беше предложил да си изтръка фбто, тя влюбена загубена.. го изтри, а той нашия имал жена, пък уж беше сгоден за мойта.. Внимавай и ти :), че след време много боли.