Гузна без вина
Здравейте,
Чувствам се виновна не защото направих нещо, а защото изпитах нещо силно и приятно. На едно фирмено събиране вечерта танцувах с колега който ми е яко неприятен и противен(иначе е симпатичен, просто е дървен философ и не се разбираме в работата). Танците продължиха и дистанцията се стопи и дискотеката свърши. решихме да продължим в басейна. 20 души в малък басейн и си говориш с всеки и започна да става студено и въпросния колега започна да ме гали по крака и с напредването на нощта оставахме по-малко и по-близки. Накрая бяхме прегърнати по двама по трима в басейна пленени от студа се доближавахме все повече и лошото е че тази близост с човека който не понасям адски много ми хареса. в момента в който ми хареса най-много просто излезнах и се надявах всичко да приключи. Все пак имам приятел и никога не съм имала желание към друг човек - не се понасям. Другото лошо е че колегата ми предложи приятелство в ФБ и си пишем общи приказки но той се смее на историите ми, изслушва ме - точно това което приятеля ми от известно време не прави. Обичам приятеля си и искам всичко да е както до сега.
Защо от всички хора на света намерих да се топля точно с този човек и защо по дяволите ми хареса толкова много?

Коментари

1.   Има за какво да си гузна. Имаш вина щото си го допуснала твърде близо. Само мъжа ти има право да пипа там. Ако продължиш да се лигавиш с тоя , не се учудвай ако изневериш. Според мен даже и сега си за бой.

2.   Момент на слабост, действала си правилно. Говори с приятеля си, за да изчистите проблемите помежду си. Другият човек винаги ще ти е утеха, но това е само до време. Не си проваляй връзката, задето някой ти е обърнал внимание.

3.   Ами ако искаш да си поиграеш с тоя дето те „дразни”, първо скъсай с приятвля си и играй на воля. Тъпо е да се обарваш в басейна с друг, докато имаш човек до себе си.
Ако приятеля ти се обарва в басейна с колежка и разбереш, как ще се чувстваш?
Правете нещата така, че да няма прецакани. Не е лесно, но е коректно. Иначе след време ще пишеш пак тук. „Приятеля ми ме остави защото му изневерих, ама и новия ми би шута защото вече не го кефя” :)
Ти си решавай. Ако правиш глупости, не очаквай готини неща да ти се случват в бъдеще. Закон на природата. ;)

4.   Много яко фирмено събиране със завършек на групи в басеина. Искам и аз в тази фирма:-)

6.   Тръгнала си към оня път..

7.   Имате приятел, а влизате по бански в басейн с друг човек. Как би се почувствал приятелят Ви? Абе какво става в наше време - хората не могат елементарни неща да съобразят ли?

Не Ви ли харесват ласките на приятеля Ви? Ако е охладнял, пък поговорете по темата, и тогава решавайте какво да правите, но докато сте заедно, мисля че е ужасно да постъпвате така, че и да не смятате ласки от друг мъж за нещо, което Ви унижава, макар да Ви харесва. Объркана работа - простете.

9.   Имала си някакво приятно прекарване, което не е задължително да простираш върху целия си живот, а можеш просто да оставиш там. Особено, когато има алкохол, задръжките доста падат.
Друг е въпросът, дали има нещо съществено неудовлетворително във връзката ти с приятеля и за това да си имала нужда от близост.
Можеш и да си направиш съответните изводи. Един възможен извод е, че вероятно на другия ден колегата продължава да си е дървен философ.

10.   Няма такова нещо като гузна без вина. Щом съвестта ти те гризе, значи си "нарушила" своето вътрешно равновесие.
Ж

11.   Когато ти липсват отговори на любимите ти навици, като изслушване и разбиране от близък, понякога ги търсиш в далечни хора, които по един или друг начин са те предразположили и си осеяна с внимание. Според мен си обидена или наранена от приятеля ти и затова изпитваш такива чувство към другия. Стискам палци да възстановите отношенията си ти и приятеля ти и да забравиш за обърканите чувства да те ръководят. Задай си въпроса ''Кого обичам аз'' и иди при него.

12.   Според мен просто си почувствала някаква липса във връзката си и си станала емоционално уязвима. А това се е проявило като преоценяване на дървения философ. Алкохола и физическата близост само са добавили още уязвимост, но не са основните фактори.

Просто когато човек чувства емоционална липса, започва да преосмисля някои неща на подсъзнателно ниво и да идеализира алтернативните възможности. И започва един подсъзнателен монолог дали пък това, което имаш, е достатъчно добро, за да се бориш за него. Дали пък другото няма да е по-вълнуващо и удовлетворяващо. Кое да избереш сега? Ако избереш едното или другото, дали пък няма да се прецакаш?

Лошото е, че този ментален шум има свойства на лавина и сам се увеличава, докато не прерастне в много сериозни терзания и мъчения.

Старите хора му казват навиване на фитилите, а по-младите влизане във филма.

Разбира се, всичко това е само в главата ти. Нито дървеният философ е станал по-готин, нито пък ти си го харесала. Просто моментно си видяла в него някакъв заместител на нещо, от което си имала нужда в момента и което ти е липсвало.

Въпроса е да не вземеш сама да си повярваш, че едва ли не си влюбена в него.

Ако нещата във връзката ти не вървят, вече е друг въпрос, но дървеният философ няма нищо общо с това. По-скоро осъзнай какво ти липсва и намери начин прителя ти да ти го даде. Не го обвинявай, просто го предразположи да ти го даде, защото може и причината да си самата ти.

Ако е изчезнала тръпката, направи нещо, изненадай го. Но не тръгвай по модела "имам проблем с приятеля си -> ще търся друг".

Проблеми ще има винаги в една връзка, защото нищо на света не е перфектно, но въпроса е проблемите да се разрешават, а не да даваш на първия срещнат колега да те обарва. Защото и това не е решение. Ако си с него във връзка и с него ще имаш проблеми след време. Тогава с трети ли ще се обарваш?

На кратко - Спри да идеализираш философа, осъзнай се и си оправи проблемите във връзката деликатно. Ако не помогне, говорете директно. Обсъдете какви проблеми имате, как смятате да ги разрешите и въобще имате ли желание да ги разрешавате или връзката се е изчерпала. Едва тогава мисли за нови.

Не прави като повечето жени номера с маймуната и клоните.

13.   Номер 4, внимавай какво си пожелаваш. Да не завършише след някой фирмен запой с крокодил в басейна, особено ако е по - високопоставен. Че отиде работата в хубавата фирма.

14.   Всъщност не си чак толкова без вина

15.   Гузна си била защото ти е заговорила съвеста ти, била на крачка да изневериш на приятеля ти без да го заслужава.
Изневярата не е майтап работа, много семейства и сериозни връзки са се разрушили точно заради нея.
Обмисляй внимателно какво правиш, защото всеки сам отива после на касата да си плати цената.
Р.

16.   От Автирката:
Блгодаря ви много за менията и все пак да си кажа какво се случи след това: мислих много и накрая си поговорих с половинката, обяснихме си всички пропуски който допускаме един към друг и сега нещата са не по стару му а много по-добре. Обясних му всичко случило се - не му стана приятно, но решихме, че и с това можем да се спревим и сега сме по-близки от всякога!
Още веднъж Благодаря