Показал част от съобщенията ни на трети човек?
Здравейте!

С него си говорим от известно време, в общ кръг от хора сме. Понякога си говорим като се видим/ друг път пишейки.

И двамата танцуваме латино. Наскоро бяхме на фестивал, но аз като участник, а той като помощник на организатора (близки приятели са). На този фестивал три поведни вечери има партита с танци. Бях му изпратила на последния ден съобщение в което му казах, че ми се е искало да танцуваме, но е трудно откриваем. Той ми каза, че може вечерта да танцуваме, аз съответно казах, че би било супер, но на следващия ден имам ангажименти и ще ставам рано. Разбрахме се, че ще остане за друг път.

Днес разбрах, че е показал на някого това съобщение. Получих думите ми цитирани в лицето ми дума по дума, но с променен контекст. Един вид съм му се натягала.. а той е човека, който като се видим идва да ме прегръща? !
Неприятно ми е, че явно е споделил на някого, а този някого на други хора? !

Обмислям следващия път като се видим да го дръпна на страни и "случайно" да го питам дали не в споделял някаква част от разговорите ни пред други хора. Знам отговора, но искам и той да знае, че аз знам.

Смятате ли, че е окей? Нямам желание зад гърба ми да се чуват разни приказки, защото е решил да си почеша егото или да не направи на интересен.

Съвети и имате ли по-добри предложения?

Коментари

1.   Здрасти, "посестрима" латина :-) И аз танцувам латино. Да случва се да се покажат разни съобщения, особено ако човек не е сигурен в началото как да тълкува ситуацията и иска второ мнение. Не, че е практика, но ако човек му пука и не иска да сбърка може да използва жокер "обади се на приятел" :-))) Съвета ми е да не се натягаш и да го "изпитваш" а да подминеш "инцидента" или да се пошегуваш добронамерено с него.
Как беше на фестивала/конгреса? Аз още не съм ходил на нещо подобно.

2.   Виж сега, според мен имаш грешна представа за "натягане". Защо да си му се натягала? Предложила си нещо, което не е срамно. Най добре разбери как /при каква ситуация/ този трети човек е разбрал информацията. Защото ако "твоят" човек му/и е казал - виж тази как ми се натяга, не е зле да си направиш извод какво представлява всъщност. Щото, всякакъв въздух под налягане може да идва и да те прегръща /което нищо не значи/, ама в твое отсъствие да се отнася пренебрежително.