''Танцуващ'' клепач
Здравейте. На 18 съм и отблизо две седмици и половина левият ми, долен клепач не спира да трепти и се притеснявам, за което. Четох в нета, че този симптом може да е мотивиран от прекалена употреба на кафе, стрес, но може да бъде и като сигнал за болест в организма ми. Притеснена от тези факти, избрах да пиша тук и да се консултирам с вас. Трябва ли да посетя невролог, докога според вас ще продължи това трептене, откакво се е получило това, ще засегне ли и други части на лицето ми? Моля, компетентните читатели да си изкажат мнението. Благодаря!

Коментари

1.   Помисли си дали нямаш гузна съвест, изневяра например - съвсем сериозно го казвам. Иначе при мен отмина от самосебеси за няколко месеца, но беше много натрапчиво и неприятно.

2.   И на мен точно това ми се случва напоследък, случвало ми се е и преди но имаше доста голямо прекъсване. Не му се връзвам, недей и ти. Според някои абсурдни суеверия това било на лошо, да ти "играе"окото. Понякога телата ни си правят каквото искат, пълна мистерия.

3.   Здравей, от време на време при стрес и аз го получавам. Първият път като го получих /миналата година/ започна изведнъж с еднокрагни потрепвания, които постепенно много се увеличиха. Много бях стресирана. Продължи около мекец-два. Без да се усетя спря. В момента, в който отново бях стресирана и пак започна и после пак спря. Преди няколко месеца отново се активизира и то на другото око. Не ходих на невролог, защото приемах магнезии, както и понякога вит. от б групата. Свързвам го и със синдром на сухото око.

4.   Не те съветвам да ходиш по лекари, защото са дупе и гащи с фармацията и ще си измислят разни неща да ти предпишат за парите. Ако не се засилва прогресивно - няма страшно. Вариантите са два - някакъв наистина силен стрес (малко вероятно) и недостиг или недобро усвояване на магнезий. Второто е много лесно поправимо - взимаш най-евтиния чист магнезий от аптеката и за 5-6 дни ти минава.

5.   На мен си ми треперят и двата клепача, когато им скимне. Не се притеснявам. Знам само, че не е хубаво да се казва..

6.   Хей, на мен ми се случи наскоро също. Продължи няколко дена, може би дори повече от седмица и спря. Понякога пак се случва, но е по-рядко, дори не си спомням кога беше последният път. Наистина е от стрес, поне в моя случай. Ако не спре за повече от две седмици и не смяташ, че имаш стресиращи преживявания достатъчни, за да предизвикат това, по-добре се консултирай с невролог, както вече каза.

8.   Ползвай по-малко компютър и телефон и ще се оправиш, мигай по-начесто и си овлажнявай очите с визин.

9.   Благодяря на всички за отговорите :)

10.   Здравей! И аз имах подобно нещо за около седмица, на третия ден отидох на лекар, направи и ти същото, просто за твое спокойствие! Отключва се от стрес, нерви и претоварване на очите. За няколко дни просто забрави за телефон, компютър, телевизия и книги! Лекарят ми изписа капки и невробекс. Може да си за диоптър и напрежението при взиране да е отключило играещите око. Успех!

11.   Това го имат много хора и е вярно твърдението, че когато ти играе дясното ще ти се случи нещо лошо и обратно, когато играе лявото се случва нещо хубаво, при мен винаги е било така, дълги години около месец април ми играеше дясното око и през месец април преди десетина години изгубих близък човек след, което то престана да играе.