Семейството или любовта
Здравейте, искам да ви споделя моята история, и да. споделите мнението си с мен. На 26г съм жена омъжена с дете момиченце на 4г. Живеем при нашите, но си правим собствен дом който е почти готов след няколко месеца ще се нанасяме там. Обаче преди една. година. изневерих на мъжа си, причината да. погледна. друг мъж беше, че моя играеше много игри на телефона си, не си общувахме много, не можех да го накарам да. свърши нещо без. да. се скраме. Спеше до късно, нашите все ми мърмориха, че. нищо не ставало от него все кусури му намираха, те говориха на. мен аз на него. И в един момент аз. истинах от него оставих го да прави каквото си иска. Срещнах друг 13г по голям от мен. той беше точно това което исках моя мъж да бъде. Работлив, мил загрижен не пие просто човек злато. ПЪрво ме прилече с това че много работи, помагаше ми в работата слушах го как той си правел кафето сутрин, как помага на жена си в чистенето и един ден си казах искам мъж като него. С течение на време той също ме харесал взехме да. си споделяме, да си пращаме въздушни целувки, взех ме си номерта и започнахме да. се чуваме. Един ден той ми каза че не иска да. сме само приятели, че бил влюбен в. мен. Аз приех. така вече цяла година сме. заедно обичаме се много и двамата, аз се очуждих от моя мъж още повече той иска да. живее с. мен и да. остави жена си... аз го обичам много с цялато си сърце и душа. Винаги искам да държа ръката му, обаче не мога да. си. зарежа новата къща за нея. мечтая. от 10г съжалявам и мъжа си, какво ще прави той, той много обича детето ни и като се замислям не е толкова. лош като мъж нали, може би аз съм се повлияла от думите на. нашите зада ми стане. толкова беЗразличен нали, вече е късно да. го мисля защото станалото станало. чудя се сега как ще живея. с. него в. бъдещия ни дом като сърцето ми иска друг. Но толкова се. притеснявам и от чуждото мнението и за неговото смейсттво мисля... то дълга и широка. Кажете ми вие в такова полижение какво бихте направили бихте ли си запазили семейството или бихте заживели с любовта си...

Коментари

1.   Само на 26 си. Аз бих избрала любовта. Не бих си представила да стоя до края на живота си с търтей като твоя. Че някой ден може да съжаляваш. А детето му го давай да го вижда всяка събота и неделя без скандали и готово.

2.   Признавам си не съм чел историята. Отговор е директен - любовта

3.   Няколко неща:
1. Първо любовникът ти да се разведе с жена си и да решите къде ще живеете след развода. После се развеждаш ти и заживявате заедно. Не пишеш дали любовникът ти ма деца?
2. Ако не се разведе значи те лъже и иска просто да те чука, обяснявайки колко много те обича. Дрън, дрън...При това положение го зарязвай и се опитай да спасиш брака си.
3. Ако се разведе и заживеете заедно значи действително изпитва чувства към теб. Запомни обаче, че розовите сънища бърза свършват. Налягат ви два пъти повече грижи и проблеми. Той ще трябва да работи, ако има и деца два пъти повече. Бившата му ще ревнува. Твоето дете как ще приеме пастрока си? А той готов ли е да гледа чуждо дете?
Проблемите не са един или два, но за да се решат трябва решителност!
Ж45

4.   На първо място, мисля че сте направили грешка да живеете при вашите. С това мачкане от тяхна и твоя страна, даже се учудвам, че мъжът ти не се е изнесал, а само ви игнорира. Скопили сте го. Не е много зряло да слушаш мама и тате, да ги оставяш да говорят лошо на твоя мъж и баща на детето, че и да му повтаряш чужди думи от първо лице. Мама и тате няма да се зарадват и на 12 години по-голям, нали знаеш? Ти си прецени дали е тяхна работа да дават оценки на мъжа ти и да се месят в брака ти (явно са разрушили първия). Аз бих избрала любовта. Сподели на любпвника, но поправи грешките от първия брак и дръж далеч родителите си от него. Успех ;)

5.   Преди години бях пред твоята дилема. Избрах да остана със семейството и мъжа си и сега не съжалявам. След време забравих за другия и преоткрих мъжа си. Дори не мога да си представя каква глупост щях да направя и как щях да си разбия семейството.

Ж34

6.   Не казваш, че има друг. Казваш че връзката е изчерпана. Разделите се поживей сама и тогава реши. Просто му кажи, че искаш да се разделите на няколко месеца.

10.   Би било глупаво да не дадеш шанс на семейството си. Любовта идва и си отива и пак идва и пак си отива. Семейството е нещо много ценно, което много хора осъзнават, чак след като го загубят. Жена съм на 51 години, патила и препатила. Преди години избрах "любовта". От тогава живота ми тръгна на долу. Единия ми син е наркоман, а другия в затвора. Цял живот страдание и нищета за мен. Мъжа ми не беше лош човек, но просто се влюбих в друг и разруших всичко. Другия ме заряза само след 2 години, а аз останах завинаги разведената с деца зад гърба си.

11.   Виж как ще е животът с него, когато не са наблизо родителите ти. Според мен са ти промили мозъка, а не им е работа да оценяват те мъжът ти. Да не си лягат те с него?

12.   Мъжа ти не се е чувствал щастлив в дома на вашите, самочувствието му е смачкано от подмятания, че за нищо не става. В новата къща ще се оправят нещата. Изчакай да се преместите. Ти също опитвай да се сближите, извини му се ако трябва, почнете наново. Нова къща нов късмет са казали хората. Ако до година не оправите отношенията си, тогава мисли за развод.

13.   Номер 10, съжалявам много за теб, представям си през какво си преминала. Не знам дали проблемите със синовете ти са следствие от развода. Не се знае дали мъжа ти е щял да остане с теб след всички тези проблеми, не се обвинявай за избора си. Съчувствам ти, търси подкрепа в организации за наркомани

14.   Благодаря ви за коментарите, бяхте ми много полезни благодаря