Моята тъжна история!
Здравейте драги читатели! Аз съм момиче на 20г.
Както виждате в заглавието днес ще бъда напълно открита и ще ви разкажа една тъжна моя история! Вече все повече се чувствам отхвърлена смачкана като боклук! Преди 5г. нашите се разделиха майка ми замина и ме остави с баща ми и моят полу брат. Баща ми пиеше аз трябваше да се грижа за всичко буквално! За чистене, готвене, грижи за брат ми за баща ми, да ходя на училище тогава аз бях на 15г. бях дете, бях сестра, бях жена! Имам и сестра но тя си има семейство вече.
Баща ми само пиеше и не го интересуваше нищо. за 1 седмица свалих 8кг. бях много зле започнах да ходя всеки ден в болницата за да ми вливат някакви неща за да се оправя аз бях на ръба на живота буквално! Лека по лека се съвзех с
доста усилия не се отказах.. изпратих брат ми при майка ми аз останах в БГ. Намерих си работа започнах работя и учех едновременно. През всичките тези години до днес те продължават да ме мачкат по всякакъв начин! Аз от тогава съм едвам жива в момента съм 32кг. Сгодена съм живея в момента у моят годеник. Живеех до скоро при баща ми с него но знаете ли какво чух да споделя на моята баба че не ме понася и че иска да ме изгони но няма причина за какво да го направи.. точно поради това се изнесох от нас.. вече не ме търси.. Майка ми наскоро дори се чудеше дали да се прибира на дъщеря си за бала.... това е неуиписуемо. Всеки ме търси само за изгода никой от тях не ги интересува за мен, за моите чувства... Вече съм като кубче лед.. безразлична съм... през главата ми минават какви ли не мисли.. знаете ли баща ми какво беше казал на моят годеник да ме хване за косата да ме удря в гардероба за да стана човек, беше казал да ме остави защото съм нямала да мога да имам деца след време.... Сега ще имам бал но няма да го празнувам с моят клас знаете ли защо защото са събирали подписка за да не отида на бала.. не знам защо заклевам се нищо на никой не съм сторила а защо всичкото това го получавам не знам... Вие как бихте постъпили? Това ме тормози, изяждаме винаги съм била нечута и неразбрана от никой. Знаете ли какво е най страшното не това да почине родител то си е гадно и страшно но да е жив и да го чувстваш като починал, да се чувстваш като сираче... Съжелявам просто исках да споделя на някой. Благодаря ви за отделеното време! :) Ако имате въпроси и коментари пишете! Ще ми бъде приятно да разбера както мислите! Моля редакторите да качат историята ми!

Коментари

1.   Звучи ми чудовищно като го чета. Много съжалявам и ти съчувствам! Гледай да хапваш повече и се дистанцирай от негативните хора в живота си и не ги мисли повече.

2.   За съжаление никой не си избира семейството. Съчувствам ти, че си имала тежко детство и младини. Надявам се съпругът ти поне да се грижи за теб и да те обича. Дано някой ден на чисто започнете двамата и си създадете прекрасно семейство. А това може само да ви бъде за пример какви родители да не бъдете. Успех, дано всичко се подреди!

Ж, 22

3.   Здравей. Искам да ти кажа, че и аз нямах истинско детство и нямах щастливи мигове, в тийнейджърските си години. Нито някаква подкрепа, от родителите си. Баща ми е алкохолик, а майка ми работеше в Гърция.

На 19 години, се срещнах с едно добро момче и сега на 31 години, още сме заедно и имаме едно прекрасно дете. Отдавна не мисля, за празното си минало.

Преди да създам семейство, бях във вечна дупка. Изпадах в депресии, плачех всеки ден, не виждах смисъл в живота. Но нещата се променят.

Не обръщай внимание, какво се случва в момента. Имай вяра и си дай време. Сигурна съм, че живота ще ти даде не един шанс!

4.   Хъм тука виждам едно премълчаване на собствените грешки и показване недостатъците на другите. Няма никаква причина ей така бащицата ти да казва на приятеля ти да ди удря главата докато се оправиш. Очевидно има нещо, което си премълчала. Моя съвет от опит ти го казвам се опитай да промениш себе си и чак тогава изисквай от другите.

5.   Прегръщам те!

6.   Детството ти е минало, съучениците и тях можеш да прежалиш. Защо се косиш толкова? И според мен има неща, които не казваш. Ти беше писала друга тема за теглото си. Ако имаш психични проблеми, обърни се към ЛЛ да ти даде направление за психиатър, че тия 38 кила хич не ми изглеждат добре. И не бързай да забременяваш, да не стане от трън, та на глог. стабилизирай се, намери работа и тогава раждай. А не от собствени проблеми да се забодеш и в семейни.

7.   Номер 4 не няма нккакво премълчаване и никакви грешки нищо лошо не съм му сторила или каза той е такъв гледа да те смачка.

8.   Тъжна история, но послушай номер 3 когато човек има свое семейство може да да даде любовта която му е липсвала и миналото остава след спомен. Ако можеш не поддържай контакт с хората които те огорчават. И стоя далеч от пороците те съсипват човек и хората около него. Успех!

9.   В тази ситуация няма единно решение и е много трудно от човешка гледна точка да се даде отговор. Нещата ти според мен са наистина сериозни, но човек в такава ситуация трябва да се справи предимно сам, това включва и да потърси помощ от друг. Звучи трудно, всъщност дори невъзможно на повечето хора в твоето положение, но промяната на човек, според моя личен опит трябва да дойде най-вече отвътре. Това съвсем не изключва възможността за това да допринесе някой твой близък, годеникът ти и тн. Искаш ли да промениш положението си или не? Смяташ ли, че така ще остане цял живот и няма надежда? Защото, ако е второто трябва и мащабно да промениш мирогледа си. А как е положението с твоят годеник, любовта ти към него не ти ли дава достатъчно сила? Една истинска връзка между мъж и жена, семейно ориентирана с доверие и любов помежду си следва да е огромен стимул. Имаш нужда от вяра в Бог(не те агитирам за сектантски му там църковни глупости, далеч съм съм от някаква пропаганда, казвам го просто като християнин, смятащ вярата за нещо предимно лично) , семейната любов, а депресията в която си помни ми думата според мен е главното което те отдалечава от някаква форма на нормален живот, спокойствие и щастие и чак след това идва баща ти, другите хора и тн. Намери си хоби, ходи на разходки сред природата, рисувай там, гледай рибки, цветя, каквото ти е според силите и концентрацията. На човек му трябва малко за да е добре, това с бяснта кариерщина, перфектният секс и партньор, да си харесван от всички, и тн. са само глупости произтичащи от обществото и хора без или с частичен морал и ценностна система.