Дали ми изневерява или просто съм във филма..
Здравейте!
С приятеля ми сме заедно от година и половина... Бяхме на имен ден за Гергьовден и видях, че си пише с някаква и дори си бяха пращали снимки (най-обикновени)...
Когато го попитах той каза, че тя е просто колежка и няма нищо между тях. Не била от града и просто и казал къде-какво има, дори каза въпросното момиче с кое момче излиза...
Аз като всяка друга жена се ядосах и си тръгнах от партито, а после той дойде до нас и ми обясняваше как наистина няма нищо, че държи на мен, че иска да е с мен, че ако съм искала дори щял да е махне от фб... Постоянно ми казва, че няма нищо и да не си мисля глупости, защото както той, така и аз имам колеги и трябва да има комуникация, а повечето му колежки са омъжени и с деца... Той ми каза, че въпросната колежка както и останалите знаят за мен, че дори го питат кога ще се прибирам в града...
Няколко дни подред се караме само защото говорим за случилото се и той ми казва наистина да престана да си мисля глупости защото няма друга, а аз се чувствам тъпо и съм тъжна до някаква степен (извинявам се ако съм се изразила неправилно)! Направи ми впечатление, че той качи наша снимка като ме отбеляза, което ме довежда на мисълта, че може наистина да няма нищо, за което да се бъхтя....
Изброи ми всички неща, които е направил за мен и допълни :Ако не исках да съм с теб нямаше да правя нищо...
Като се замисля, да много неща е правил, и много пъти е пренебрегвал дори семейството си заради мен... но сега от самата случка ми стана наистина кофти и вече гледам всеки детайл и виждам всичко под съмнение... Не знам дали наистина не ме е обхванала някаква параноя..
Аз уча(студентка), а той работи, разликата ни е 3 години... просто не ми дава мира това дали има нещо или наистина съм прекалено ревнива и съм си вкарала филма....
Вие читатели какво мислите?

Коментари

1.   Може и да ти е изневерявал някога, но поне от тази история това не се доказва, докато при други е просто очебийно. Няма нещо твърде съмнително. Не казвам, че никога не ти е изневерявал (няма как да знам), но не мога да заключа и обратното.
Ако искаш да си с него, засега премини нататък, а то ще си покаже. Безсмислено е да продължаваш да ровиш.
ж

2.   Нищо лично, но си абсолютна филмарка. Слез на земята и повярвай на приятеля си. Ако той не ти е давал поводи до сега, няма какво да го мислиш толкова. И аз ревнувам приятеля си, нормално е това, но ако е в някакви граници. Опитай се да се поставиш и на негово място. Той сега си няма друга, но ти ако продължаваш да си толкова параноична нищо чудно и да те остави. Мъжете търпят до едно време да им се правят подобни номера, после ще ти бие шута щото в крайна сметка във всеки един момент ще се чуди какво ти минава през главата и това, което прави в даден момент дали те дразни и т. н. Затова приятелски съвет - вярвай на приятеля си, той те обича и е с теб.

3.   Сигурно много от тия дето ще коментират ще ти кажат, че си във филма. Аз обаче друго ще те посъветва-отваряй си очите, когато става дума за колежка. Уж нищо няма, уж са просто колеги, но сигурно знаеш, че 90% от изневерите стават точно на работното място. И в моето семейство така се случи-и то с жена, за която и клетвена декларация бих подписала, че мъжът ми не би я докоснал. Факт е, че се случи. На работа хората се сближават, сприятеляват се, а то така се започва. Нямам разбира се за цел да те плаша, просто ти заострям вниманието -че тия работи хич не са приятни, повярвай ми...

4.   Мисля, че никой мъж няма нищо против да поебне нещо допълнително.
Поначало, мога да повърна от мъже, тип женска чесалка, дето са приятелки/уж/ с всичките си познати мацки. Мъжете не се интересуват от жени, които не са сексуални обекти. Така, че или той се интересува от въпросната колежка или тя. Слава богу, в днешното техническо време, всичко може да се разбере много лесно.

5.   Според мен си се вкарала във филм, но е нормална реакция. Не се притеснявай, опитай се да не го премисляш толкова. Все пак той е с теб, правил е и прави очевидно много неща за теб, качва ваши снимки.. показва те на цял свят

6.   ,,...Аз като всяка друга жена се ядосах и си тръгнах от партито...,,...моля???!!! Жена съм, ама заради такива като теб се чудя къде да се скрия понякога, извинявай! Радвай се, че още не те е разкарал, ако искаш ти го освободи, нека си намери нормално момиче! Никой човек не заслужава подобно собственическо отношение. Съмнявай се в себе си, не в него. Успех!

7.   Не си се вкарала във филма. Имам няколко колеги, които ми пишат. Двама са обвързани. Единият ме сънувал с еротично бельо / аз никога не съм обличала такова дори заради мъж/. Друг му се прави секс в два през нощта и ми пише като луд. Аз се бъзикам с него като му пращам чужди голи снимки, но той иска мои аз да не съм луда че му дам. Трети си има приятелка, а искал мен да гушка, целува... аз се забавлявам с тях. Не бих обърнала специално внимание на нито един.
Така че според мен приятеля ти му е доскучало и търси разнообразие другаде. Друг е въпроса дали момичето не го е харесала и чатът върви към изневяра, уговорки за срещи.

8.   Здравейте, пише ви авторката.. За съжаление от много близки до тях хора разбрах, че всъщност той я търси понеже тя излизала с негов приятел... Но не е просто търсене, пише й къде е, какво прави, уж е базикал, че си мислел, че тя е влюбена в него.... Каза ми, че не си пишат, а всъщност всеки ден и пишел, но не кой знае какви неща... пращал снимки на нея като били обикновени било то как работи или нещо от сорта, за които аз не знам....
Пред мен казва колко държи на мен, че ме обича и иска да се видим.... Не знам какво да правя дали да го оставя или просто да поговорим и да видим какво е стане....

9.   само от чат с най-обикновен разговор и обикновени снимки да се карате няколко дни не е нормално. правиш от мухата слон.
разбирам да си пишат двусмислени или провокативни постове, че да се ядосаш. ако няма други признаци за изневяра, ще кажа, че прекаляваш

10.   Човек понякога изпушва и от най-малкото изпада в див ужас. Това не е съсвсем нормално, но се случва понякога. Аз, например, както си живях спокойно, изведнъж изревнувах от жена, която е на 2000км от нас и то заради едно изпратено сърце от нея и някаква молба да ѝ се пратят прегръдки, защото била тъжна и имала нужда. Да кажем, че в един момент решаваш, че територията ти е застрашена и ревнуваш без особен смисъл. Гледай да не се задълбаваш в размисли по тази тема и изобщо не говори с приятеля ти повече, ако единственият резултат е кавга. Помоли го да си пише с нея само по работа, да не си пращат снимки и да не изпадат в лични самопризнания. Струва ми се съвсем разумен компромис, още повече, че той сам е предложил да я махне от приятели. За момента нямаш някаква адекватна причина, изненадала си се от този чат, ядосала си се (съвсем първично, което е нормално предвид шока) и си започнала да си набиваш филма. Случва се, само не изпадай в по-големи мелодрами и не позволявай на такова нещо да ти провали връзката. Отваряй си очите, но мисли разумно и не скачай от най-малкото. При една изневяра винаги остават следи, но не е редно да изпадаш в бурна ревност заради един чат без сексуални мотиви в него.

11.   Щом си пише с колежки, най-вероятно има нещо? ! Колежката му най-вероятно знае за теб, но това не и пречи да поиска приятеля ти, дори просто за секс.

12.   Да не общува с жени ли?

13.   Ако на мен ми я направи тая сцена "моята приятелка", щеше да изхвърчи от живота ми много бързо. Изобщо нямаше да се обяснявам изневерявал ли съм не съм ли изневерявал.
Теб така като те чета обаче, по-скоро ти е изневерил.

14.   Аз с колеги в извънработно време не си пиша, нито снимки си пращаме, а особено ако съм някъде с мъжа си. Има много нагли курви, а на мъжете им е слаб ангелът. Но ако постояннно го мислиш това и се тормозиш, само на себе си вредиш. На него му е през оная работа най - вероятно. Ако е шавлив, няма да го промениш с времето -или приемаш, че е такъв, какъвто е, или.... има и други мъже.

15.   Не мисля, че ти изневерява. С колегите ми в отдела работим заедно вече 13 години. С шефа ни се познаваме от 20 години и винаги сме били близки приятели. Познаваме си семействата, преживели сме раждания, раздводи, болести, споделяме си най-лични неща, имаме си традиционни купони, ходили сме на почивки заедно. Т. е. целият екип от 7 души сме нещо като комуна, което само помага на работата, защото никой не тегли чергата към себе си. За нас е напълно нормално някой да звънне на жената на другия да я попита как се прави заливка за мусака. Или пък да помоля колега да помогне на съпруга ми да поправят нещо в къщи. Или пък моят мъж да отиде спешно да внесат новите мебели и т. н. Така че на този фон изпращането на някакви снимки, особено от някое весело събитие, си е напълно в реда на нещата, така или иначе - в понеделник ще бъде обсъдсено най-подробно. Но! Аз разказвам за отношенията в моята работа. Не зная как е прието в колектива, в който работи твоят приятел. За мен - ситуацията при теб е напълно нормална. Но същевременно зная, че има офиси, в които колегите едва ли не си говорят на Вие и всякакви контакти извън служебната среда се смятат за навлизане в личното пространство на другия и се избягват. Ти прецени.

16.   Просто сте болна от една древна болест - ревността. Душа да му е яка на вашия любим.

Не знам какво да Ви посъветвам, тъй като това са духовни неща и се лекуват само духовно (с молитва). В противен случай най-вероятно наистина да Ви изневери - ей-тъй, от досада и напук.

Агапе.

17.   Това за писането всеки ден е доста тревожен знак... Имате известни основания да се безпокоите. Какво може да си пише с други жени, които да не споделя с Вас? Дори да са глупости... От "глупостите" лесно се преминава в по-задълбочени неща, когато основата на общуването е поставена вече, и има изграден навик.

Също е червена лампичка това, че Ви е казал, че не си пише с нея, а се е оказало обратното. Няма дребни и благовидни лъжи.

Писах горните два коментара, без да съм прочел Вашето допълнение. Простете.