Да се откажа ли от него?
Много ще се радвам ако историята ми бъде публикувана и предварително се извинявам ако съм допускана някоя грешка в правописа...
Така аз съм жена на 20 години и преди 3 години излизах с един 28 годишен мъж но се разделихме. Той ми беше първият.
Но бяхме заедно година и нещо и се разделихме. Просто много се карахме.. разделяхме се и пак се събирахме и просто нямаше смисъл на продължаваме.
Е да ама не... след него исках още един приятел но винаги съм си обичала първия ми... не мога да го забравя просто... аз го търсех от време на време само за чат и той ме блокираше.. и преди няколко седмици ми каза че се чувствал ужасно.. след мен не е бил с друга и съм го била наранила много. И каза че като се чувства по-добре ще ме потърси. Въпроса ми е заслужава ли си? Не е богат за да съм се лепнала за него... просто ми е много хубаво с него и се чувствам като че ли защитена... явно след като изгубиш нещо осъзнаваш какво си имал... та има ли смисъл да го "чакам". Той може и след 3 години да не ме потърси...

Коментари

1.   Е, ние не знаем кога ще те потърси. Аз предполагам, скоро. въпросът е, че вие не сте се разбирали. Има такива връзки-заедно не могат и един без друг -пак. Според мен, няма да можете да мелите. Няма смисъл, но по тази причина.

2.   Ти си решаваш но най-добре си намери човек дето ще умира за теб а не да чакаш някакъв си да те потърси.. и то я те потърсил я не?

3.   Когато има чувства, няма отлагане и няма - "някой ден". Най - вероятно, има нужда, чисто физически от секс. Но тъй, като не е намерил подходяща за целта, си оставя вратичка, с теб.

4.   Преживял съм такава връзка... Баща ми казва: "Веднъж колата тръгне ли надолу, няма спиране. " Според мен не бива да се самозалъгвате - той е объркан и не може да бъде адекватен във връзката. Бих препоръчал да се заредите с търпение и да се приготвите да чакате това, което ще Ви поднесе живота - дали ще се върне при Вас след много време, но вече поне частично променен (това е трудно, но поне частично е възможно), или пътят Ви да се пресече с някой, който да Ви уважава, или пък да останете самотна... Това третото е лошо, но пък и не можете да са хванете с първия срещнат само и само, за да не бъдете самотна или за да забравите първия (няма да го забравите). Това е - щастлив е човекът не който постига желаното, а който умее да приема житейските си обстоятелства с мирно сърце.

Кураж и търпение!

Агапе.