Аз ли сгреших в отношенията си с него?
Здравейте, от много години чета историите във вашия сайт и за първи път се осмелявам да пиша.
Преди 3 месеца приключих дългогодишна връзка. Ще ви разкажа накратко предисторията.
С него се запознах преди 20 години, малко преди абитуриентския ми бал. Той беше първия мъж в живота ми, връзката ми с него продължи около година. Приеха ме студентка, известно време се виждахме само почивните дни и впоследствие той ме заряза заради друга.
Аз завърших, омъжих се, започнах работа, роди ни се дете. В общи линии мислех, че съм щастлива и успяла жена на средна възраст. Докато не го видях случайно след почти 12 години от нашата раздяла. Той също имаше семейство и 3 деца... Разменихме имейли, телефони за да се чуваме от време на време и по празници. Да ама не. Поддържахме 6 годишна извънбрачна връзка, преди половинките ни да ни усетят. Както се досещате Той се разведе, аз се разведох и сега беше момента в който можехме да се насладим на любовта ни, без да се крием, да се обичаме, да се подкрепяме и тн и тн. Само да вметна, че преди мен е имал около 2 годишна също извънбрачна връзка с колежка. Но аз му вярвах и мислех, че все не случва на жени преди да се поява аз. Сега осъзнавам, колко влюбена и наивна съм била. Щастието МИ продължи твърде кратко. Покрай проблемите ми със развода, смяната на работа и други мои лични и здравословни проблеми, той човека се почуствал пренебрегнат и си хванал нова жертва да го утешава. Отново семейна с 2 деца, жадна за малко страст в скучния й семеен живот. Естествено, много бързо ги разкрих и хванах. Светът се срути под краката ми, не мога да ви опиша как се чуствах, сега аз бях от другата страна. Всичко ми се върна, плачех и страдах денонощно, той уж се разкайваше, обещания че няма да се повтори, и аз като най голямата глупачка му повярвах, простих и продължихме. До след няколко месеца когато без да искам, попаднах на негов чат със друга жена. Той използваше същите изрази, умилителни имена, пак се оплакваше, само че този път от мен, сега аз бях тази която не го разбира, не го оценява и той пак беше онеправдан и търсеше утеха. Показах му чата, поисках му обяснение и той ме изкара луда от ревност, параноя ме гонила, въобразявала съм си, измисляла съм си, нарушавала съм му личното пространство. Разделихме се за около 1 месец. През това време отново ме търсеше, молеше се да се върна при него, бил се подлъгал, увлякъл но всичко щяло да си остане само чат в интернет пространството. Аз отново му простих и се върнах, толкова много го обичах. Около година всичко вървеше гладко, разбирахме се, не се карахме, давах му свободата която толкова много иска. До момента в който не ми заяви, че иска да отиде на море в Испания с негови приятели. Уж покани и мен, но пътуването е в период когато във фирмата не ми разрешават отпуска, поради много то работа и естествено той това много добре го знае. Не е от вчера с мен, все пак сме 10 години вече заедно. Попитах го не може ли в началото на септември да го отложим, за да идем заедно. Той категорично отказа, защото въпросните приятели не можели тогава. Аз отново склоних и му казах Ок ОТИВАЙ, щом е толкова важно за теб. Плати се капаро към туристическата фирма, като през цялото време ми казваше, че ще ходят 2 двойки и той!!! Платил за самостоятелно ползване на стаята в хотела. Естествено, не ми даде да погледна нито договора към фирмата, нито резервацията, уж била правена от неговите приятели той нищо не знаел със подробности. Пак убеждения, че отивал да си почине от многото стрес в работата му, щял да се пече, почива и да си мисли за мен... Примирих се, само да е щастлив, но... добрите ми намерения отидоха по дяволите. На едно събиране по случай рожден ден, аз разбирам от трети човек, че мъжа на една от двойките с които ще ходи на море, също нямало да ходи, поради здравословни причини и това се знаело още в самото начало. Причерня ми, скарахме се, прибрах се, събрах си багажа и се изнесох от него. Отидох при една приятелка. В продължение на 10 дни той не ме потърси изобщо, като през това време е ходил даже на уикенд на вила с приятелите му. Изкара ме мен виновна, че съм му разваляла настроението, със непрекъснатите скандали от ревност. Поставих му условие, да избира мен или морето. Той ми отговори, че си отива на море и не го интересувало кой ще бъде сам или с мъжа си. Той отивал да си почива. Изкара мен, че си въобразявам постоянно разни неща и че съм го ограничавала. На мен обаче, ми беше писнало от всичко покрай него вече
Към днешна дата сме официално разделени от 3 месеца, като той ме търси само за да ми споделя за проблемите си. Иначе си излиза с приятели по заведения и си живее живота с две думи. Аз едвам свързвам двата края, работя на 2 места, за да си плащам квартирата и разходите, гледам си детето, емоционално и физически съм съсипана, от моята Голяма любов или по точно от моята голяма глупост.
Дано историята ми послужи за пример към всички жени, които казват няма я тръпката вече с мъжа ми.
Сега ако мога да върна времето назад, никога не бих допуснала тези грешки. Но не мога, пропилях 13 години в илюзията да съм обичана, от моята първа любов... Обърках целия си живот

Коментари

1.   Много Ви благодаря, и благодаря от името на всички, които ще прочетат тази изповед!

Много често се подлъгваме подир пустата "любов", след което следва спускане в пропастта.

Не може "любов" без разум, както и не може само разум без любов.

Прегръщам Ви и Ви подкрепям!

Агапе.

2.   Оххх, какво да ти кажа? В продължение на 4 години се завръщах постоянно към неподходящ за мен мъж. Ама на - любов, всесилна, всемогъща и т. н. Знам, че навярно рутината и скуката се намества в семейството; но ето какво е станало при теб в крайна сметка. Авторке, без да искам да те обидя, все пак и аз съм проявявала такава черта: това дали не е мазохизъм, стресът от който бъркаме с любов?

3.   Такива сте жените, имам си същата вкъщи. Трябва да минете по пътя на мъката за да се осъзнаете, но после е късно. Ти едвам свързваш двата края, но моля те кажи ми бившата на бившият ти как свързва двата края с три деца?

4.   Здравей, аз и преди съм писал, че в съвременните отношения не виждам някакъв смисъл, защото всеки си прави каквото иска, каквото чуВства и каквото му се прави и всичко е много хаотично. Логично е когато човек избира да се води от емоции и да действа безотговорно после самия той да види другата страна на монетата и да стане жертва на безотговорно поведение водено от емоции. Все пак никой не се ражда научен и е нормално да правим грешки. Мен ми се струва обаче, че съвета ти към "всички жени, които казват няма я тръпката вече с мъжа ми" ще попадне в глухи уши, защото повечето хора не обичат да се учат от историята а предпочитат самите те да го преживеят, защото "всичко е много индивидуално, не може да се обобщава".

"Той използваше същите изрази, умилителни имена". Стана ми интересно, какви изрази използва?

6.   Извинявай, но си го заслужаваш.. сега знаеш бившия ти съпруг и неговата съпруга как са се чувствали. Да бъдеш уж толкова зряла, а да правиш постъпките на една тийнейджърка не е много умно, просто защото изглеждаш лекомислена и лесна отстрани. Единствения съвет от който се нуждаеш е да си хванеш багажа и да се махнеш от тоя, а дали ще си сама или с някой друг си е твой избор, но очевидно ще е по-добре от колкото да си с този, ако очакваше друг съвет от сорта на "Поговори с него", просто не си заслужава, но ще го осъзнаеш един ден.

7.   Аз съм на 22г., определено нямам опита, който имаш ти, но много ми се иска да ти кажа, че никога не е късно да постъпиш правилно. 13 години са били твърде много за този човек. Много повече отколкого заслужава. Може и да има силни чувства към теб, но според мен е мъж, който просто не може да бъде с една жена и нищо не може да промени това... Най-добре е да прекратиш отношенията си с него. Имаш дете, работа, отдай се на тях, отдъхни си от тази токсична връзка, поучи се от грешките си и след това ще бъдеш готова за нова любов.

9.   Авторката съм :Благодаря на всички за съветите и подкрепата. Към номер 3 : Децата останаха да живеят при него, бившата му жена вече си има ново семейство и дете. Той е финансово добре със стабилна професия и сигурен доход. А със него сме окончателно разделени

10.   Авторката съм: Към номер 5 -използваше изрази като "само ти ме разбираш ", "на теб всичко мога да си кажа ", "никоя жена не ме е карала да се чуствам така " и тн.
Към номер 6 : аз наистина много обичах този човек, и още го обичам. Вярвах, че. той е моята половинка, може и лекомислено да изглежда, но той е моята половинка и аз бях безумно влюбена в него. Все пак го познавам от 20 години. Даже и сега, когато съм сама аз не мисля за други мъже. Те не ме интересуват. И заради никой друг не бих сш розвалила симийството. сси развила семейството

12.   Нали уж сменяше работа, а после той знаел, че в този период имате много работа във фирмата, защото сте били заедно от 10 години.
Чичо, почти се справи! Успех следващия път! :)
Ж30