Тя ми каза да го зарежа и сега е с него..
Здравейте. Аз съм момиче на 20 години и ще ви помоля за съвет. Наскоро попаднах в ситуация, в каквато никога не съм очаквала, че ще попадна. Студентка съм вече втори курс. Като отидох в университета се сформирахме една компания от две момичета и няколко момчета. С момичето си станах много близка, много я харесвах като човек и всичко, абе доверявах й се напълно. Запознах се с едно момче от нейния град и започнахме да си пишем и зарибяване, при което реших да я разпитам нещо да ми сподели за него какъв човек е едно друго ( само да отбележа, че не са от голям град следователно шансът да го познава е голям още повече имат общи познати). Тя тогава ми каза че не го познава само го знае и аз ест й повярвах. След известно време пак я питах за него и тя пак нищо не каза. При което ние излязохме два три пъти и той реши да качи моя снимка ( фотограф е и обича да заснема хора). След като видя снимката тя веднага ми писа и ми каза “че трябва да ми сподели нещо”. Говорихме и ми обясни как той се занимавал с нейната най-добра приятелка паралелно с мен и аз ест избеснях. Тя започна да ми казва как ги познава тия “фъкбойс” че не трябва да се занимавам с него и много наблягаше на това “да не му казвам че тя ми е казала, не искала драми”. Аз съм малко краен човек в такива ситуации и направо го блокирах отвсякъде не исках да му слушам оправданият нямаше смисъл за мен всичко беше “ясно”. Той се опита да ми звъни, да говори с мен, но аз така и не го изслушах. След като спрях контакт с него тя няколко пъти ме пита дали още ми пише и аз й казах не. Беше я питал още като го блокирах защо се държа така и тя ми прати хронология от разговорът им при което видях че и преди са си писали ( а нали не го познаваше? ), но както и да е не обърнах внимание тогава. След един месец тя стана супер потайна започна да си крие телефона като си пише с някого, веднага го заключваше като й пишат, но аз нямам навик да гледам в чуждите телефони и си мислех, че го прави заради момчетата. При което един месец по-късно видях тя ми шише трябва да ти кажа нещо но искам да говорим на живо. Минаха няколко дни тя не говори с мен, а ми пише на съобщение, как нямала възможност да остане с мен насаме да поговорим затова на чат ще ми съобщи ситуацията. ( при което изниква въпрос в мен толкова ли е трудно да ме дръпне настрани за 10 Мин в уни и да ми го каже). В съпобщението пишеше че тя уж се е занимавал с много добър приятел на момчето с което се занимавах аз, но той ( момчето с което се занимавах ) не я оставял намира и те излезли да се разберат да я остави намира, при което я е целунал и сега са заедно... Случайно ли са станали нещата според вас или тя още от самото начало го е харесвала и всичко е било схема да го оставя? Филмирам ли се излишно или съм в правото си?

Коментари

1.   Според мен основната ти грешка е била, че си блокирала момчето. Отблъснала си го и какво очакваш? Без да имаш основание си го разкарала. Да видим причините ти: получила си информация, че той си пишел и се занасял и с друга.
Първо - потвърдена ли ти е информацията? Твоята приятелка ти казала, че той се занасял с нейната приятелка... последният да затвори вратата. Информацията минава през три източника и може да е изкривена - неволно или не.
Второ дори да е вярно - с това момче заедно ли сте били? Имали ли сте връзка? Доколкото разбирам, дори секс не сте правили, камо ли да сте двойка. Естествено, че е нормално да си пише и с други жени. Както и ти. Какво, да те чака да ти дойде кефът ли?
Не знам дали твоята приятелка го е направила умишлено а и това не е важно според мен. Не можеш да ѝ повлияеш, можеш само да осмислиш своите грешки и да не ги повтаряш. Успех!

2.   Ситуацията е ясна. Ти обаче не си била достатъчно зряла, за да го заслужаваш. Но тя го лъже. Разкажи му това, покажи му съобщенията ви. Той има право да знае!
Ж30

3.   Намери си нова приятелка и започни да отбягваш тази, нито пък да й споделяш. Не ти е приятелка и рискуваш да ти направи още много мизерии, ако я допускаш до себе си. Най-вероятно и се съревновава с теб.

4.   Здрасти мисля, че ти сама си си виновна за създалото се положение. Ето някои неща и постъпки които намирам за нередни и глупави. Първо ти се доверяваш повече на "приятелката" си отколкото на човека с когото си. Това означава, че ти не го цениш, не му вярваш, подозираш го и си готова във всеки момент да го нараниш и зарежеш поради някаква причина която както в случая е дори измислена. Сега искам да се поставиш в обратната ситуация и да си представиш как той ти няма никакво доверие, постоянно разпитва за теб други хора и е готов само ако чуе някаква лоша дума за теб да те зареже без обяснения и да те блокира отвсякъде без дори да ти даде възможност да обясниш. Как би се чувствала при такова отношение? А това е отношението което ти даваш. Нормално, тя го е харесала от самото начало, но се е прикрила и като е видяла, че ти не го цениш и си подозрителна и недоверчива ти е напълнила главата с тези глупости, ти веднага си повярвала в най-лошото за него, защото явно имаш проблеми с доверието към мъжете и си готова веднага да повярваш в най-лошото за тях и ти го е отмъкнала. Хитруша :-) Сега ти си прецаканата а тя е с желаното момче. Кой е виновен? Най-вече ти поради крайната ти, нелогична и абсурдна подозрителност и факта, че вярваш, споделяш и си по близка с други хора отколкото с приятеля ти. После тя, защото е била двулична, предала те е и се е възползвала от приятелството ви, но това нямаше да бъде възможно ако ти вярваше и споделяше с приятеля си вместо с нея. Най-малка вина има приятеля ти, който е станал жертва на целия този сценарий и дори не си му дала възможност да ти обясни, че няма нищо такова. Представи си отново как той смята, че всичко е наред между вас и в следващия момент е захвърлен и блокиран без никакво обяснение от теб, защото на теб като типичната жена "всичко и е ясно" за мъжете и "женската и интуиция" никога не я подвежда. Представи си как би се почувствала на негово място. Никак добре нали? През това време "приятелката" ти го е обработила, наговорила му е куп глупости за теб, както на теб за него, утешила го е и си го е откраднала. Край на историята? Ти какво очакваше, някаква женска солидарност базирана на феминизма ли? Сестринството срещу лошите мъже ли? Когато става въпрос за желан мъж женската солидарност се стопява като сняг в пустиня. Тя те е подхлъзнала и се е възползвала, но пак ще повторя, че вината за това носиш ти заради твоята прекомерна и неоснователна подозрителност, недоверие и липса на споделяне с приятеля ти.

5.   Благодаря много на всичко за откровеното мнение , доста ми отворихте очите за поведението ми и наистина най-вече сама съм си виновна. А относно това да му разкажа не виждам смисъл те имат връзка и него едва ли го интересувам аз. :)

6.   “Приятелката” ти е долна интригантка и по-добре да спреш всякаква комуникация с нея.
Относно момчето, аз на твое място бих го отблокирала и обяснила какво се е случило. Поискай среща с него, за да му покажеш чатовете и смс-ите от приятелката ти. Обясни, че осъзнаваш, че си направила грешка да допускаш трето лице във веъзката ви и това няма да се повтори. Ако решите да сте заедно, биете и шута на тая и това е.
Относно теб, доста незряло и наивно говориш. Порастни малко и осъзнай, че мъжът до теб от тук нататък ще е май-важният човек. С партньора градим дом, семейство, деца. Този съюз е свят и трети лица нямат чясто в него. И освен това винаги проверявай подобни клевети. Аз също съм краен човек, но да си краен не озмачава да си импулсивен и да не проверяваш нещата.

7.   Един съвет: не се доверявай на приятелки, особено за мъже. Пази си личните неща за себе си. Да споделяш не винаги е най-умното.

8.   Мило момиче, във връзка между теб и мъж никога, никога не допускай приятелка. Шанса да посегне на него е огромен. За трети човек място в леглото и живота ти няма, за това подбирай компанията си, не пускай приятелки да влияят на теб, да „помагат” в такива ситуации. Приятели в живота почти няма, всеки гледа себе си. Твоята приятелка е отмъкнала момчето и те е оставила с пръст в уста.
От моя опит в такива ситуации даже бих те посъветвала дори да не излизаш в тройки, т. е ти, момчето, което харесваш и приятелка. Почти сигурно е, че ще го огледа и ще го поиска за себе си. Не споделяй всичко, жените завиждат, ще стане любопитна някоя друга приятелка и ще провери колко точно е добър приятеля ти в леглото.
Излиза се само по двойки, ти и друга близка двойка по заведения, дискотеки и т. н Точно това е истината в живота. Пази се от „приятелки”. Успех и на твое място бих се конфронтирала с лъжливата приятелка, нека знае, че не си глупава!

9.   Към коментара на авторката - определено има смисъл да споделиш на момчето. Ти си неговия избор и може да го прави даже, за да ти отмъсти за това как си го изритала без обяснение. Не я оставяй тази ненаказана. Успех ;).

10.   Боже, каква неграмотност!

12.   Въпросната приятелката не ти е никаква приятелка! Имала си е точна стратегия не просто да ви раздели ами да направи така, че ти да го зарежеш... А и ако ти беше приятелка дори и да го харесваше нямаше така да те прецаква и лъже. Всичко е била нейна схема, това е.