Лъжа гаджето си, че му имам доверие
Момиче на 17г. съм и накратко ще разкажа историята си. Приятелят ми излиза с негови приятели и други момичета в компания. Нямам проблем с това, нека има приятели. Но когато ме пита дали му имам доверие, защото се сърдя някой път, че излиза с тях, казвам че му имам. А не е така. След последните ми 2 връзки изгубих всякакви чувства и доверие към всичко живо. Признавам си, че ревнувам, но нямам чувства силни(никакви) и доверие също нямам. Какво да правя?

Коментари

1.   От опит знам, че в една връзка няма ли доверие, няма нищо. Съжалявам, но трябва да се научиш да отвориш сърцето си отново иначе връзката ви е обречена.

3.   Може би лъжеш себе си?
Защо си с някого, щом не му вярваш?

4.   Ако нямаш доверие тогава защо изобщо си във връзка? В голям процент от случаите хората, които не вярват на останалите, всъщност нямат доверие и на самите себе си/ Иначе казано - прехвърляш личните си проблеми и съмнения върху останалите вместо да се справиш с вътрешните си демони.

5.   Много мило от твоя страна да лъжеш себе си заради някой друг. Но това е от възрастта. На всеки нормален човек би му станало кофти, ако гаджето му излиза насаме с приятели. Тук не става въпрос да сме като нахални лепки, а нормалните излизания които включват често и теб. Нищо нередно в това двама млади и влюбени да прекарват свободното си време заедно. Нещата при вас стоят по друг начин и моят съвет е да си излизаш сама с приятели/приятелки, и да не се вглъбяваш във връзки още от сега.