Полякиня, чехкиня или българка?
Здравейте,
От години се заглеждам предимно по чужденки.
Пишем си в чата, зарибяваме се.
Има в момента две по-специални момичета, с които си говорим много задълбочено - полякиня и чехкиня.
Само чатове, не сме се виждали.
Така като гледам, в много отношения сме си еднакви и като че ли към полякинята имам някакви по-особени симпатии - хубава е, разкрепостена е, кефи.
От друга страна пък има едно много хубаво и добро наше момиче, което харесвам от много дълго време, но така и не събирам смелост да опитам с нея, все стоя встрани.
Докато с тези момичета, дали че е онлайн, дали че някак не са ми толкова ангажиращи и близки, ми е по-лесно и нямам никакви проблеми.
Та мисълта ми е, авери, какво мислите?
Полякиня, чехкиня или българка бихте предпочели за връзка, за секс и за сериозни взаимоотношения?

М35

Коментари

1.   Въпросът ти всъщност разкрива, поне според моите представи, истинския ти проблем - страх от отхвърляне и страх от обвързване. Българката ти е под ръка, лесно достъпна и... към нея правиш най-малко стъпки. Доста познато, защото и аз го играех същото. С чужденки (украинки) най-лесно ми се получаваше - дали връзки, дали секс. Но сред българките тези, които ми харесваха, не ги гонех, защото не исках да ме отрежат. Но пък не исках и да стоя отстрани просто. Затова се получаваше едно странно положение - хем момето ми харесва, хем нищо по-сериозно не правя и се чудя и мая. Пък чужденката ако ме отреже - голям праз. Целият този комплекс от поведение тръгва от детството още и е типична част от т. нар. майчин комплекс. Всъщност трябва за всяка една жена, независимо дали чужденка или българка, отношението да е "голям праз", поне докато още няма сериозни отношения. Затова съветът ми е - тръгни към българката, ама първо се поосъзнай и си изясни приоритетите в живота, пък ако не стане - голям праз. Има други българки, има и други чужденки. А в крайна сметка си зависи от конкретната жена - има и кофти българки и кофти чужденки - такива, с които няма да си паснеш. Има и българки и чужденки, с които ще си паснеш. Тей че си е до жена цялото нещо, но ти понеже не си наясно със себе си и изпитваш страх (както масата от мъжете, които работят с такива широки критерии за жените) принизяваш избора си до националност.

2.   То пък щото има голяма разлика между чехкиня и българка... дори на външен вид си приличат.

3.   Що пък чехкиня? Полякиня РАЗБИРА СЕ! Култура, възпитание, обичаи, традиции, все още правят сватби по 300 човека и си уважават мъжете.
А за българката щом нямаш смелост, после да не й станеш роб.
Ама и ти баси дилемата имаш брат.... Тука хората идват след 4 брака и 3 деца от любовни четириъгълници, сълзи реват.... Да ти имам проблемите :)))

4.   Не националността, а характерът е важен. И в трите държави има различни хора, в частност жени и ти трябва да решиш, което от трите момичета ти допада най-много като характер. Обаче да знаеш, онлайн общуването е едно, да живееш с някого е съвсем друго. Така, че преди да правиш планове за сериозни отношения, гледай да опознаеш въпросното момиче на живо, а не само през екрана.

5.   Какво са ти виновни момичетата, че в чата си по-ларж? Моля, не занимавай нашето момиче с комплексарските си истории в нета. Продължи да си пишеш с каквито прецениш. Някои хора не знаят как да използват сайтовете за запознанства по предназначение и затова свършват сами на по 40 без нещо стойностно зад себе си, а често завличат и отсрещната страна.

6.   Чехкинята и полякината - от личен опит. ;)

7.   Органите са едни и същи, а пък всеки човек е индивидуален. Това си мисля аз.

8.   Как е възможно мъж на 35 години да предпочита да поддържа виртуална връзка с жена пред това да има реална с българка?
Какво да ти кажа, не избирай нито една от трите, защото не си влюбен, а просто заинтересован и ти е скучно да си сам.

9.   Пожелавам на всички господа като автора да не търсят нищо друго преди да са открили сърцето си. Чудя се къде ли са го изгубили...

11.   На такъв въпрос истинският мъж може да отговори само едно - ДА.

12.   Няма значение етноса, а характера.

13.   Запознай се и със словенка преди да решиш

14.   Щом си на 35 значи имаш добър опит с жените. До сега не можа ли да разбереш, че съвременните млади жени са прекалено надути кифли, имат големи очаквания от мъжете, а те какво предлагат освен секс. На тази ти възраст много ли ти се иска да се задомяваш? ! А и въобще защо трябва да мислиш за семейство в днешно време. Бих те посъветвал за секс да избереш и трите, а за сериозни отношения нито една от тях. Феминизма промени жените и те вече за съпруги не стават. Помисли си добре и внимавай.

15.   Сериозни взаимоотношения в чата? Невъзможно.

17.   Българското си е най-красиво!
Имай смелостта да се бориш за българското момиче, какво си се лепнал за някакви полякини и чехкини, които не знаеш по колко на ден ги минават.
Само един безполов може да бъде толкова задръстен (извинявай, ако те обиждам, пич)

18.   За сериозни взаимоотношения разбира се -БЪЛГАРКАТА.
Тия ебливи полякини и нахакани чехкини ще ти замаят главата, ще ти изпразнят джоба и ще офейкат
Не че българката не е способна, но поне ще зе чувстваш измамен по нашенски :)

21.   Полякините са много красиви, поддържани жени, пожелавам ти да направиш най-добрия избор :)
Така си мисля - М19

22.   Хахаха.... кое те кара да мислиш, че жена с която общуваш онлайн и не е намерила начин да се видите очи в очи до сега те харесва? Пробвай реални контакти и ще установиш че.... изборът ти е доста по ограничен;)

23.   Аз си харесвам българки.
Гнус ме е да съм с чужденки.
Не, че не са ми се натискали полякини (с чужд к*р не бих ги бутнал, както се вика).
Подмолни са и се възползват мнуого от имиджа, който им е създаден пред света.
А нашите момичета може да нямат световна слава на принципни, културни и трудни, но са всъщност в пъти по- стойностни от тях. Просто ние си ги подценяваме и все чуждото ни влече като цяло.
Роден съм българин и с българка ще създам семейство.
Ти прави каквото си искаш.

25.   Полякините са уникални, много са красиви и не са така студени като рускините...

26.   На 35 си уж, а разсъждаваш като хлапе. Какви връзки с някой онлайн, ако не сте си виждали очите даже? Да, има известна свобода, можеш да се правиш на всеки, но не е реално. Пък и откъде си сигурен колко другите са искрени и дали не си измислят и те, дали отсреща не стои мъж и не праща фалшиви снимки.
Моят съвет е просто момичето, българката, както все едно я принизи, просто да се пробваш с нея. Щом я харесваш от дълго време, значи има защо. Хем имаш смелост и желание да задяваш онлайн някакви на стотици километри, пък момичето под носа ти не можеш. Май просто не си търсиш нищо сериозно.

27.   Няма нищо лошо в чехкиня или полякиня, ако те бяха на мястото на момичето, в което се заглеждаш. Нейното предимство е, че не е поредната чат-измама. Ясно е какво те съветвам - това което можеш да имаш.

28.   От години живея в чужбина, българките не са стока. Освен пари и положение друго не ги интересува - казвам го на базата на това, че познавам над 300 жени/момичета . Нито 1 не е читава. Може би в България са малко по-добре нещата . Познавам много полякини и то свестни. Това, че по нашето черноморие преди години са идвали някви долни утайки не значи, че всички са такива. То утайки и сега има не малко в БГ пък тука ми ги хвалят.
Бил съм и с различни народности, винаги си зависи до човека, но имай в предвид, че има и по-добро от "нащо си" .

29.   КАТЕГОРИЧНО ПОЛЯКИНЯТА!