Неговото семейство
Не си бях помисляла, че и аз ще напиша историята си тук! Историята ми е много дълга. На 18 години съм и имам приятел от година и половина. На 21 е. Той и неговото семейство са от ромски произход, но това никога не е било проблем за мен. Знаете как отначало всяка връзка е перфекна -такава беше и нашата. Излизахме, споделяхме си и говорехме на всякакви теми. Кога започнаха проблемите и аз не съм сигурна. В началото на връзката ни се запознах с неговите родители, а той с моите. И аз, и той бяхме очаровани от семействата си и всичко изглеждаше, че ще е наред. Единственото различно, което беше при него е, че той живее само с баба си и дядо си - майка му е в чужбина от 10 години, а баща си не е виждал. Те ме харесваха или поне така изглеждаше отначало. С времето връзката ни стана много емоционална и ние бяхме неразделни. Аз оставах да спя в тях, но той вкъщи не оставаше. Един ден, както стоях с баба му и си говорихме, тя ме попита колко време вече сме заедно с внука й. Тогава мисля, че бяха минали само 3 месеца. След като и казах колко, тя ми каза " Е, айде моето момиче, време ви е". Попитах я за какво ни е време и тя каза, че вече трябва да се женим, защото след като водим полов живот, аз може да забременея от някой друг и да кажа, че е негово. Ей, това ме закопа. Запазих самообладание и й казах, че още ни е рано. Тя нищо повече не каза. Приятелят ми дойде и излязохме някъде, а аз му разказах всичко. Той каза, че ще говори с нея и наистина го направи и тя ми се извини. Казах си, че всичко по тази тема е приключило вече. Мина се време и му казах, че ми е писнало само аз да ходя да спя в тях, а той вкъщи не. И той започна също да идва у дома. Така беше в продължение на един месец. Един ден след такава вечер, в който той е бил у дома, отидохме в тях и дядо му започна да ни крещи как това не може да се случва, защото това не е било по техните традиции, как не може мъжът да ходи в жената и някакви такива. Крещеше и използваше грозни епитети, а моят приятел мълчеше. Тогава си тръгнах и казах, че повече няма да се върна в тази къща. Така и направих. Прибрах се, исках да зарежа приятеля си, но той ми обещаваше, че всичко ще се промени и аз му вярвах. Не ходех в дома му. Не се чувах с техните, както преди. Но един ден точно дядо му ми звънна и ме помоли да извикам бърза помощ, защото бабата на приятеля ми е била много зле. Веднага помогнах, а по - късно отидох и в болницата при нея е се сдобрихме. Всеки ден бях в болницата при нея и й правех компания, а по късно отивах в приятеля си да помагам и там с женската работа. Изписаха баба му и всичко изглеждаше, че ще бъде наред. Минаваше се време и бяхме добре. Един ден, обаче приятелят ми също ми каза, че вече ни е било време да се женим. Казах му, че в близките години няма да ме види да бърша прах и да му готвя. Но реших също и да го попитам, ако някога се решим да пристъпим към тази по - сериозна крачка къде ще живеем. И той ми каза, че ще живеем у тях със семейството му. Тогава осъзнах, че той е залепен за тях и че просто няма как да стане. Каза ми, че не може да си помисли дори да ги остави сами, след като са на тази възраст и са га отгледали. А те, те са толкова хитри, че само му вменяват чувството за вина и му вземат парите всеки месец. Той не смееше дори тон да им повиши. Беше приключено с женитбата. Един ден го чаках да дойде вкъщи, а той ми каза, че баба му и дядо му искали да отидат в някакво село на гости и той трябвало да ги закара. Ядосах се малко, но нищо не казах. След три дни един наш общ приятел ми каза, че той е ходил в селото, за да искат момиче, което да се ожени за него. Това беше краят. Поне така си мислех. Зарязах го и не го потърсих цял месец, докато не чух, че бил в бърза помощ, защото бил шмъркал и аз го съжалих. Стана ми жал и му звъннах, а по - късно се и събрахме. Изглеждаше, че има промяна. Повишаваше тон на техните, идваше вкъщи, а аз в тях не, но още усещам бариерата, която те създават. Постоянно му говорят лоши неща за мен и все още му обясняват как аз трябва да ходя подир него, а не той след мен. Как трябва да се женим и т. н, защото такива били традициите. Все още ходя в тях, но виждам презрението и лицемерието зад усмивките им. Усещам и леките нападки. Защо съм с него? И аз не знам. Просто винаги съм вярвала, че във всеки има нещо добро. Вярвах, че и той ще се промени. Дори не търся съвет. Просто си изливам душата, защото усещам как се задушавам.

Коментари

1.   С циганин???? Родителите ти одобряват ли това?
Да не си от село, в което няма българи?

2.   Не трябва да си с някого за да го променяш. За мен не е нормално, да спите било у тях или у вас. Според мен трябва след като се ожените, не казвам че е рано за секс, но не бих пуснала дъщеря си, която още живее при мен да спи някъде си... Дъщеря ми е малка още, но както и да е... Според мен нямате бъдеще.

4.   На 18 си тръгнала циганска булка да ставаш, моля ти се... Какво ти става въобще? Момиче, добре пишеш, запиши образование, учи, пътувай, забавлявай се, зарежи го този мангал и си го остави на циганките... А вашите как са ОК с тази връзка?

5.   Зарежи го. Това е най-добрият съвет който мога да ти дам.

6.   Момиче, веднага се махни от тия цигани! Свършиха ли се българчетата, та си тръгнала с тия мазни м.... Самата ти преценяваш, че са кофти хора, но продължаваш да контактуваш с тях? ! А замисляш ли се кое българско момче ще те погледне, като знае с кого си била? Махай се, докато е време!

7.   А бе свършиха ли българските момчета, та си се хванала с циганин? Не, че е циганин е проблема, а в културните различия. На 18 години и вече искат да си му булка. А кога ще учиш? Осъзнавай се докато е време.

8.   както вече си разбрала, за успешна връзка не е достатъчно хората да се обичат. необходимо е и да гледат в една посока, да имат сходни разбирания за живота, да искат едни и същи неща в бъдеще. не е нужно човекът да е лош, гаден и агресивен, за да не е за теб, достатъчно е просто да бъде възпитан по различен начин.
приятелят ти искрено вярва, че е в реда на нещата да се жени на 21 (дори е закъснял според техните традиции), че след 2-3 месеца трябва да се събирате, че трябва да живеете при баба му и дядо му... представяш ли си дори сега имате разногласия, а ако живеете при тях, в техния дом?
той не се е променил, явно се разкъсва между теб и хората, които са го изгледали и възпитали и това му действа зле.
тази връзка няма бъдеще, освен ако и двамата не решите да живеете самостоятелно, далеч от родители и баби / дядовци. тогава би имало шанс да си стъпите на краката и заедно да градите бъдеще. готови ли сте на тази стъпка? в противен случай не мисля, че има начин да се получи нещо

9.   Важното е вашите дали ще ти създават проблеми. Изнасяте се двамата на квартира и забравяте проблемите.

10.   Пориш се с мангал ли ве? И какво се очаква от нас - да ти обясняваме що мангалите са мангали ли? Взимай се в ръце и или ставай циганска булка, както си му е редът, или си раздавай ануса на някой друг.

11.   За мен историята ти ми е гнусна. Ако знам, че някоя позната има нещо общо с цигани не бих я докоснал или дори погледнал.

12.   Между другото, който не е бил с циганка... Няма да продължа да снасям информация:)