Не знам какво да правя...
Хора, може би сте чели един милион такива истории тук, но... на 30 съм и не ми върви с жените... Имал съм и дълги връзки, две почти 4 години, една 2 години, други къси и тн... но и много разочарования. Не казвам, че бих искал да ми върви с всяка, но ми и писна от това да чувам само "Ами по-добре ми е да сме приятели, не те чувствам като моят човек, нямам чувства към теб и тн. ".

Много често мисля, че просто ще си остана сам, а това не мога да го приема, защото любовта е важна за мен! Предпочитам да ме няма на този свят, да не съм жив... така или иначе светът няма да свърши с мен, но все повече си мисля, че освен на родителите си, никому не съм нужен... Писна ми всяка връзка да е провал... приятели, съученици, колеги се изпожениха, вече имат и деца, а аз нищо... Стоя и мисля и това е... вече дори нямам желание да излизам с жена, особено след последната ми връзка... която продължи месеци, правих какво ли не и накрая едно голямо нищо...

Бих се радвал да получа съвет от вас, какъвто и да е...

Коментари

1.   Ще ти кажа само, че историята ми е абсолютно същата, че даже и годините и не намирам изход. Споко те и старите ергени са хора :)

2.   Ще следя тази тема, аз съм в същото положение, само където на мен ми се кълнеха всеки път в очите, че ме обичат, а на финала забременняваха от друг, ирония нали?
На път съм да се разочаровам крайно от жените и любовта и просто да ги чукам само докато мога. Копнея за семейство и човек до себе си, но явно това щастие няма да ме огрее никога.

3.   Трудно ми е да ти дам съвет. Само ще ти кажа, че ако си добър, точен и внимателен, тези неща няма да ти помогнат. Всички търсят такъв човек, ама накрая им е скучен. Няма я тръпката да си изневерил с най-добрата приятелка или да им праскаш два-три шамара профилактично. Кофти е, знам, в такъв свят живеем.

4.   А какво да кажат хората, които намират половинките си на по- късна възраст от теб? Я се стегни! Това, че си още сам е явен признак, че има още какво да научиш за себе си, да го приемеш и заобичаш. Не може да очакваш от някой друг да те обича, ако ти сам не го правиш.
Имаш още време, не се отчайвай!
Всичко ще се нареди.

Дарси

5.   И аз ще следя темата, тази година ставам на 30 год.
Мисля си че хората с морал и ценностна система на това време не се кутират. И на мен ми се иска да срещна човек с който да създам семейство и т. н., за мен семейството е най - важното нещо, но като гледам повечето жени около мен какви са и ми призлява... Мисли се само за пари, за работа, как да се издигнат по-нагоре, къде са тези момичета които искат да създадат едно здраво и сплотено семейство. Трябва някъде в провинцията да ходим да ги търсим, по-големите градове, само кариеристки. Ако не роди до 38г. може да си направи едно инвитро, ще си вземе един изкуствен член и закво и е тоя мъж...

6.   До номер 5, мисля че съдиш прекалено строго. Повечето жени, които не са създали семейство до 30 си имат причина, подобна на моята. Аз съм на 29 и все още нямам семейство понеже цял живот не съм попаднала на достатъчно отговорен партньор. Следствието винаги има причина. Стремежа на жените да имат стабилна кариера и да мислят за пари е защото се нагърбват с една типично мъжка задача от миналото, когато жената е имала спокойствието да гледа и възпитава децата, грижила се е за семейния уют, а мъжа е мислил за средствата.
За съжаление в наши дни го няма този ред. Няма никакъв ред и никой няма на кого да се опре и дори няма очаквания, че някой ще му предложи рамо.
Не бъди толкова строг, просто бъди добър и мил с някоя жена и и дай да разбере, че може да разчита на теб. Това е ключа, според мен.

Дарси