Нямам фейсбук, нито снимки.
Мъж на 23 години съм. Нямам профил във фейсбук или друга "социална мрежа". Преди години имах, но го изтрих. Сега като се замислих дори нямам снимки. Ако ме снимат някъде, примерно на море, не ги пазя. Оставям ги на лаптопа и след време изчезват някъде или аз ги трия. Нямам навик да си пазя снимките, а и рядко се снимам. Нормално ли е това? Няма да тръгна да се снимам всеки ден и да си правя профили ако ми кажете, че не е нормално, просто питам. Едно момиче веднъж ми каза, че никога няма да си хвана приятелка ако нямам фейсбук. Нищо не отговорих, просто се изсмях и си тръгнах.

Коментари

1.   Пич, ти си щастливец. Не се бъзикам, наистина си щастливец!!!

2.   Снимките са спомен - пази ги. Но фейсбук и тем подобни не ти трябват, супер негативизъм възлагат в живота без да го осъзнаваш и ставаш обсебен от социалните мрежи. Много си си добре без тях.

3.   Аз съм жена и моето гадже има фейсбук само, за да си пише с приятели и има точно 3 снимки. Нямам никакъв проблем с това.

5.   Майна, вече всеки прави по хиляда снимки и после почти не ги гледа. Аз съм на 32 години и от моите набори доста нямаме профили в социални мрежи. Да не говорим, че баш Фачето е доста демоде вече. За намиране "приятелка" Тиндър прави чудеса. Ама трябва да се пазиш.

6.   В днешно време ако човек няма профил в социална мрежа сякаш не съществува... А и това е мястото сякаш хората да се определят вече. Много гадно взе да копира живота. Което не ме кефи.

А ти действително имаш ли си гадже? Имал ли си някога и кал комуникираш с хората сега?

7.   В днешно време социалните мрежи се смятат за нормален метод на комуникация. Уви, не съм съгласна, но това се получава на практика. Леко клониш от "стадото", това те поставя в неизгодна изолация от обществото и е напълно възможно да си неразбран. Можеш да си хванеш приятелка и без профил във фейсбук, огледай се, много двойки са доказателство за това. Е, вие ще говорите по телефона и ще се срещате очи в очи, вместо да си пращате целувки с емотиконки. Не е чак такава трагедия и не виждам причина да се чувстваш зле. Всъщност, имам приятели без профили в социалните мрежи, смятам, че ги познавам добре и имам представа какъв живот имат, макар и да гледам снимки на апартаментите им, вечерята им или колите им онлайн. А'бе, близки са ми толкова, колкото и приятелите ми с профили във фейсбук.
Минало е времето, в което се е вярвало, че ако те снимат, душата ти остава в снимката, така че не виждам лошо да имаш албуми от пътувания у вас. Е, какво пък толкова. Различни хора сме, не си длъжен да си сантиментален. Просто казвам, че искам да съм много досадна баба, която занимава внуците със снимки от младините си и пази албумите си така, все едно са съкровище. Дядото може и да не е сантиментален, нали е мъж, да ги занимава с колекция камъни, ножове или каквото там го вълнува. Нищо ти няма, живей си живота и успех с жените.

8.   Дядо ти цял живот фейсбук е ползвал.

9.   В днешния свят фейсбук е като телефонен номер. Можеш да си направиш, но не си длъжен да споделяш всичко с приятелите си.

10.   Не виждам проблем. Аз съм мъж на 31 години. Ползвах Фейсбук осем години, реших да го спра за седмица и ми хареса. И вече половин година профилът ми е неактивен. Ако реша, ще го пусна, но нямам желание. Има много плюсове, но има и минуси и нека всеки си прецени. Познавам и други хора без Фексбук и не виждам да им пречи в любовта - имат си половинки, деца. С когото искам да поддържам контакт, разменяме телефони и си пишем по Вайбър.
Не знам, може да има откачени, а които като нямаш ФБ, нямаш живот, но това са по-скоро изключения. И аз като теб не обичам да правя снимки. Не съм против, но не ми се занимава. LinkedIn имам, трябва ми за работата.

11.   Социопатите на се харесвани и желани за връзка.

12.   'Едно момиче веднъж ми каза, че никога няма да си хвана приятелка ако нямам фейсбук. ' - стадото винаги е контра, най - често под формата на някаква 'градивна' критика както в твоя случай, когато някой за нещо откаже да върви по 'общоприетия' начин, нали стадния ;)

Само, ако знаеш на мен колко неща са ми казвали разни хора... Добре си ѝ реагирал на тази 'умница'. ж30

13.   хахаха, разсмях се от семплите думи на това момиче.

не е истина колко са прости българските жени, морална деградация отвсякъде.

14.   Е, странно е да. Ама чак никога да не си хванеш приятека е доста преувеличено. В крайна сметка не всички живеят само, за да постват и да се тагват във facebook и instagram.

15.   Не е нито нормално, нито ненормално. Човек може да си прави и да си пази снимките, може и да не ги пази.
А ако някоя, няма да е с теб, защото си нямал фейсбук, то по-добре, изобщо да не е с теб, дори и да имаш фейсбук.

16.   Фейсбук е един от най - големите и сериозни иструменти за масова манипулация и промиване на мозъци, който се ползва от милиони хора ежедневно в почти всяка страна, имаща достъп до Интернет. Малко са хората, които не се поддават на тази глупост. Остави овцете да си лайкват статусчета и снимки, щом не ти харесва, си дръж на мнението, за което аз лично ти правя евала. Има хиляди пъти по - добри, елегантни, удобни и незадължаващи messenger-и от Фейсбук простотиите, които можеш да ползваш. Приложения като What's app и Viber примерно са супер удобни и много по - добре реализирани, там можеш да пишеш точно с хората, които искаш, без да си част от някакви виртуални клюкарници като ФБ, където куцо, кьораво и сакато има достъп до профила ти, а и почти всеки вече има инсталирано поне едно от двете приложения. Това за момичето е пълна глупост - трябвало да станеш Фейсбук зомби, за да си намериш приятелка. Извинявай, но твоята приятелка не е с всичкия си. Много по - достоен като мъж си, ако говориш открито, а не се криеш зад някакви профили, пък за по - нататъшна комуникация, едно от двете по - горе споменати приложения, почти сигурно е, че въпросното момиче ще има инсталирано едно от двете.
Помисли хубаво - нужно ли е да ставаш зомбиран като останалите, заради стадния комплекс? Не! Ползвай нещо, ако лично на теб ти харесва и виждаш полза от него, вместо да ходиш по акъла на хората Поздрави!

17.   Странно е

18.   Аз също нямам профили в нито една социална мрежа и честно да ти кажа, чувствам се супер. Имам сериозен приятел и не сме се запознали, чрез мрежата и по-добре.

19.   Здрасти. Аз живях леко датворен живот, и нямах фб, но вече излизам от черупката и смятам да си направя. На 18год. съм. Адски красив съм, но лещите на камерите на мобилните телефони ми правят лицето несиметрично, а в реалния живот не е така - при мен това е причината да не харесвам да се снимам с непрофесионални камери и рядко се снимам. Днес хората не те приемат за нормален ако нямаш профил във фб, защото фб е част от ежедневието и се счита че всеки човек трябда да има фб. Ако нямаш фб, няваш приятели - това си мислят хората.

20.   Не е вярно това което ти е казала. Ти що не я пита в миналото как са се женили без фейсбук, хаха. Повечето хора се снимат , имат фейсбук , снапчат , инстаграм и т.н. , аз лично имам и трите и ми харесва защото обичам да се гледам на снимки , а и като гледам стари снимки с мен и други хора ми е приятно. Съветвам те поне да си пазиш снимките защото са спомени и след време като ги разглеждаш ще ти е хубаво , поне при мен е така. Ако искаш не си прави фейсбук , а само месинджър , знам едно момче което има само месинджър.

Лъвчето

21.   Авторът е.
11, не съм социопат понеже нямам фейсбук. Точно обратното е - тия с фейсбуците по цял ден са забили в телефона си и вече почнаха да забравят как се говори на живо. Вместо да се смеят си пращат емоджита и т. н.
13, недей да обиждаш всички български жени заради изказването на една тъпачка.

22.   Аз съм момиче на 18 и имам Фейсбук, който ползвам само по работа и да се свързвам с хора. Снимки там никога не съм имала, но и аз съм получавала подобни коментари като теб. Ама на... Имам си страхотен приятел, който в последствие се оказа, че дори няма фейсбук. Правете каквото ви прави щастливи. Ако искате фейсбук и обичате да се снимате - правете го, ако не искате- недейте. Който се бърка в живота ви, може мнението си да... Знаете

23.   Фейсбук ако искаш ползвай, но снимките си ги пази, че ще те е яд след време.

24.   И аз бях така, обаче като дойде мъж в живота ми, дойде дете и.... милиони снимки! :)
Един ден всичко си идва по местата. А фейса и другите места за губене на време остават на заден план.

25.   Аз съм момиче на 22 години и от 1 година и аз нямам никакви социални мрежи. Просто реших, че не ми трябват и ми губят времето.