Да му кажа ли?
Здравейте,
Момче на 16 години съм, уча в елитно училище, изкарвам си оценките, имам добри планове за бъдещето. Ще помоля да няма обидни коментари, тъй като цялата тема ще разказвам за влечението ми по едно друго момче. Забелязал съм, че България не е една от най-развитите държави, като става дума за такива теми, и винаги, когато поискам помощ (или някой друг) голяма част от коментарите са чист хейт. Така, нека кажем, че момчето се казва М. С него се познаваме още от 5 клас, учихме в едно училище и не бяхме толкова близки в началото. Приятели станахме чак втория срок на 7, защото бяхме в една компания, с която често излизахме навън след училище или уикендите, и горе-долу се сприятелихме - помагахме си, ако има нужда, давахме съвети, на лагерите бяхме в една стая и така. Мога да ви кажа, че М си е магнит за момичета - красив, физически надарен и богат, но аз не заради това го харесвам. Това, което е отвътре ме влече повече - има много добро възпитание, интелигентен, забавен, има хубав вкус за дрехи и музика, добър слушател и ми разбира проблемите. До момента е нямал гаджета, целувал се, но винаги не му е харесвало (с момичета). Постоянно говори за хомосексуални връзки и такива неща, което ме навежда към мисълта, че и той може да е гей, не знам. Въпросът ми е, да му разкрия ли влечението ми към него? Имам време до края на месеца, защото той цяло лято е на Южното черноморие, а аз заминавам за чужбина да уча. Чувал съм, че е по-добре сега, отколкото никога, но не искам да развалям приятелството си с М. Какво мислите?

Коментари

1.   Първо се увери, че и той има такива наклонности като теб. Ако харесва момчета тогава давай- кажи му, но не и преди да си сигурен дали е със същата сексуална ориентация като теб.
Успех!

2.   Действай, не губиш нищо! :)

3.   Брат виж сега аз също си падам по момчета - но имам гадже- момиче, просто не знам как да й кажа че харесвам мъже, предпочитам да го крия от нея. Дори наскоро се гледах с 1 момче на камерата пращахме си целувки абе хубаво ми стана и аз да бях щее да ми е хубаво да бъдем заедно, но съм на 25 години и се притеснявам а ти си само на 16 и имаш още много успехи да жънеш

4.   По-добре му кажи. Да кажеш на човек, че го харесваш, е нещо прекрасно. Независимо дали сте от един пол. Ако не го направиш сега, после ще съжаляваш - няма по-лошо чувство от това да знаеш, че си можел да направиш нещо, а си безйдествал. Късмет!

5.   Уауу... Не очаквах такъв развой. Чета си тривиалните неща иизведнъж изстрелваш нещо по-различно. Ти сигурен ли си, че си гей? На 16 ми се струва малко рано да се ограничаваш толкова. Може да не си попаднал на правилните жени и затова да не ги харесваш. Ако си убеден, потърси момчето, което искаш и не чакай.

6.   Аз бих разкрила, че съм хомо без да споделям, че имам влечение към него. Той ще ти сподели, ако и той е хомо, и ще усетиш дали трябва да му кажеш за чувствата си. Той може да говори за хомосексуални връзки само за да те предразположи да му споделиш, че си гей, не защото той е такъв. Аз имам приятели, които си мисля, че са хомо, но те не го споделят и вместо това се крият, а на мен ми е много мъчно, че са сами в това. Лично аз нямам нищо против гейовете и отвреме навреме се изказвам позитивно за тях, за да ми споделят, но те не го правят. В крайна сметка, и да решиш директно да му споделиш и той да не се окаже гей, поне няма да е неловко - после всеки по пътя си и това е :).