Квартал Въстанически - Пловдив
Здравейте,

Предстои ми да бъда тази есен студент в ПУ и ще трябва да си намеря квартира. Квартал Въстанически предлага добри цени, но за него чета доста смесени коментари. Та бихте ли ми дали вашето мнение за този квартал?

Поздрави.

Коментари

1.   Имам приятелка, живееща точно на бул. Южен и честно казано, хич не обичам да и ходя на гости и гледам да се виждаме в центъра. Ето причините:
1. Кварталът е в края на града.
2. Някъде в близост има кравеферма и през лятото вечер мирише толкова зле, че приятелката ми не си вади прането навън и спи на климатик.
3. Паркирането в квартала е МИСИЯ НЕВЪЗМОЖНА
4. След блоковете има едно блатисто поле и има много комари и всякакви буби.
Единственото предимство, е че си има редовен градски транспорт, но в Пловдив почти навсякъде транспортът е добре уреден.
Аз живея в Тракия, който също е краен квартал, но има супер добра инфраструктура. Широки булеварди, паркоместа, паркове, всичко (кина, заведения, търговски центрове, банки) в близост. До центъра има транспорт през 4мин. Но ако си в нова сграда като мен, е далече. Аз пътувам 30 мин., 40 и повече ако е час пик, с такси ми излиза 10лв.. Ако си в нова сграда гледай Каршияка, Гагарин, Мараша, Захарна фабрика (има доста цигани). Ако си в Ректората, но не можеш да си позволиш квартира в центъра не се притеснявай, има транспорт от всички квартали и за 10, 15 мин си там. Но ако можеш да си го позволиш поживей в кв. Капана, бохемската част на града. Там кипи културния живот. Всяка вечер ще можеш да ходиш на изложби, на постановки или на лайф, директно в някой от баровете из уличките. В Капана се подвизават арт средите и ако мислиш, че ще ти е готино да си общуваш с музиканти, художници и артисти, там ще ти е просто супер. Това е. Много зависи в коя сграда си и дали си с кола, защото със сигурност трябва да помислиш за паркирането, може да се окаже доста сложно и скъпо.

2.   До #1 - Бъркаш кв. Южен с кв. Кючук Париж!
Кв. Въстанически е точно в началото на кв. Кючук Париж, така че там няма как да мирише гадно, да има ферми за животни и т. н.

До автора - Най-обикновен квартал, няма нищо лошо в него, има достъпен градски траспорт, можеш и пеша да стигнеш до главната, ако си позитивен човек ще го харесаш, но ако си твърде претенциозен кусури винаги може да намериш.

3.   Всъщност номер 2 е прав, май. Но като написах в гугъл Въстанически, за да се ориентирам ми излезе точно бул. Южен. Сега чета, че вече нямало Кичук Париж, а район Южен състоящ се от кварталите „Белите брези“, „Събота пазар“, „Въстанически“ (ЖК „Христо Ботев-Север“ и ЖК „Христо Ботев-Юг“), „Борислав“, „Беломорски“, „Остромила“, „Южен“, Коматево.
Въпреки, че съм си от Пловдив нещо не се ориентирам кое, къде започва и свършва. Така или иначе, написаното се отнася конкретно за бул. Южен. А Въстанически е може би около районното, билата?

4.   Най-добре погледни за квартира в кв. "Христо Смирненски". Предимствата:
1. До ПУ ще стигаш с автобуси 26 или 29 (преди това минават и през Централна гара и автогара "Юг"). Откъм бул. "Пещерско шосе" има и други автобуси, но в момента не се сещам кои номера са;
2. Цените на квартирите са една идея по-достъпни;
3. Най-зеленият квартал в Пловдив е, идеален за разходки и спортуване. В северната му част се намират Гребната база и паркове и гори, а в източната - Младежкия хълм;
4. Най-добре развитата мрежа от велоалеи в града.