Срамувам се от връзката ни
Момиче на 19 съм и от няколко месеца ходя с момче на моите години. Въпросът е, че с него сме твърде различни. Аз съм нормално момиче, уча много и имам големи амбиции за бъдещето си. Той е от много по-различно семейство от моето. Говори на диалект, по-глупав е от мен, едва завършва средно, пък камо ли да учи висше. Има и проблеми със закона. Отделно е и по-нисък от мен. Срам ме е, че имаме връзка, не съм го запознала с никой от хората около мен, срамувам се да се държим за ръце по улиците. Чувствам се много виновна, защото не съм искрена в отношението си към това момче. Нямам идея защо въобще тръгнах с него в началото. Лошото е, че той притежава и много качества, държи се адски мило с мен и прави всичко, за да съм щастлива. Имам силни чувства към него, много сме близки, не се разделяме. С него ми е много хубаво и в момента изобщо не мога да си представя да не сме заедно. Когато се замисля обаче, осъзнавам, че въобще не сме един за друг и тази връзка няма бъдеще. Отделно той забелязва някои неща в поведението ми и го наранявам, което ме убива. Знам, че допуснах огромна грешка да му дам шанс в началото, но вече нещата са сериозни, привързана съм силно към него и не знам какво да правя. Да скъсам ли в него или да продължим заедно? Той е първото ми гадже и може би първият човек, към който имам такива чувства.

Коментари

1.   Според мен бъди честна с него и се разделете, защото така само го заблуждаваш. По-добре да боли зиевстно време, отколкото да се лъжете още години наред и на края пак да се разделите.

2.   виж сега довери се на сърцето си, това че е по-глупав не му пречи да те прави щаслива :) след това надали ако беше умен щеше да бъде с теб :)

3.   Щом нямате бъдеще все някога ще скъсате, по-добре го направи по-рано и намери човек с който се виждаш за напред.

4.   Все още не знам какво е да си с такъв рязличен човек, но се влюбих в глухонямо момче /не напълно/. Не знам как бих се чувствала, ако изляза с него.
Всмисъл ще че е срам сигурно повече от самият него, защото не се разбираме.
Ms Sadness

5.   От цялата история се разбира, че само едно нещо си харесала от него, вероятно това е набора му. Друго не остана, всички минуси си изложила, само това не си споменала!? Щом само на тайни места се чувстваш щастлива с него, само това е!

6.   Аз съм момче на 21. И искам да ти кажа, че ако търсиш богат, умен, красив и мил с теб, та камоли да те прави щастлива трудно ще го намериш, гаранция! Никой не си решава съдбата, затова го зарежи и се хвани с най-големия боклук, който ще използва тялото ти за негова изгода и ще те мачка, но пък какво от това, нали ще е красив и ще има парички? :)

7.   Здрасти.
Аз съм момче с доста опит във връзките. На 28 съм,ако е важно.
САМО исках да кажа,че на 19 човек трябва да е щастлив.
Доста по-късно се мисли за брак, семейство и т.н.
То е ясно,че няма да се ожените ( пък знае ли се) ,но щом те прави щастлива,защо подяволите го оставяш?

8.   Едно ще ти кажа - ще оцениш човека истински едва когато го загубиш.

9.   6 Не хубавите и богатите мачкат жените и ги използват ;) Това и баба го знае, та в такъв случай, до кога горките комплексирани ганьовци ще продължавате да си натрисате комплексите при положение, че практиката показва друго?! На бялото не може да се каже черно. ;)
ЖЕНА на 21

10.   Ах, борбата между здравия разум и чувствата... забележи, че не казвам "сърцето", защото то стои над чувствата и разума.

Мисля, че не си напълно влюбена, а "увлечена", според както се изразяваш, и че той те обича саможертвено. Това е първото, което следва да отчетеш. Може да се влюбиш по-надълбоко в бъдеще, но едва ли, дори тогава, червеят на съмнението ще престане да те гризе...

Може би най-доброто е да му кажеш, че не си сигурна, че желаете да продължите заедно, че му благодариш за всичко, но би желала да останеш известно време насаме. Пък после виж там... Но е статистически доказано, че големите разлики в една връзка - било във възраст, раса, манталитет, вяра и т. н. са силен фактор за разпадането на... брака. Защото, поне за мен, всяка връзка би следвало да води натам, иначе какъв е смисълът от цялото това предварително вложение.

Ако не сте спали заедно, това е чудесно!

Кураж!

Агапе.

12.   До коментар 9 от представител на "българските ганьовци": До кога ще ти четем злобата, която оставяш под всяка тема? Разбрахме, че мразиш българските мъже, не е нужно да го натрапваш повече. Ако искаш си го татуирай на челото, за да си/ни спестиш време в писане/четене на коментари. Само си подобри малко мисълта, съгласуването и правописа при писането на изречения, са тотал щета.