Голяма каша
Аз съм младо момиче.. Живея с приятеля си от около 3 години.. отношенията ни са сериозни..
Преди няколко месеца започнах нова работа и там се запознах с много нови и интересни хора.. измежду които и едно момче.
Много си допаднахме като хора, говорехме си, споделяхме си.. станахме много близки приятели. Но по някое време осъзнах, че ме привлича физически.. Бях объркана, защото в никакъв случай не го исках за гадже или нещо такова, а и обичах приятеля си.. Не знаех какво да правя.. и казах и на двамата за това, което чувствам..
Приятелят ми беше потресен.. Скарахме се.. но в крайна сметка решихме да останем заедно.. засега.
Не знам какво да правя.. той е невероятен човек и все си мисля че той заалужава нещо по-добро от мен..
Ще съм благодарна на всякакви съвети и мнения.. ж

Коментари

1.   На колко години си? Как реагира другият на признанието ти?

2.   Жените са като маймуните, не се пускат от клона на който са, но искат да скочат на другият. От два стола, накрая падаш на пода. По добре се разделете с "приятелят", с тези възгледи няма да сте щастливи.

3.   А реакцията на другия каква беше?

4.   Считай, че си сринала всичко, което сте съградили. И си права, че заслужава нещо по-добро.

5.   Според мен не е станало нищо ЧАК толкова фатално, след като не си спала с другото момче. Помоли приятеля си да си изясните нещата, а не да се цупите като малки деца, защото така само се ранявате. Постъпката ти е много истинска и не заслужаваш грубо поведение, само защото си решила да не лъжеш целия свят.

6.   На всеки човек може да се случи да се почувства привлечен от някой друг, докато е във връзка. Това не е нещо, което зависи от теб и е абсолютно ненужно да се тормозиш.

Когато попадаш в подобна ситуация не бързай да разказваш на приятеля си, защото реално абсолютно нищо не се е случило, а само ще го нараниш и ще се скарате (както и се е случило). Не си мисли, че и приятелят ти понякога не е привлечен от друга. Това не е нищо! Обаче като тръгнеш да разказваш е друго - изглежда сякаш е нещо сериозно за теб.
А дали е така наистина? Помисли си дали имаш чувства към другия или е просто физическо привличане.

Съветвам те следващия път да премислиш това, да решиш с кого искаш да си (без разбира се да изневеряваш междувременно) и ако сметнеш, че не искаш да си с приятеля си, да му споделиш. Така е най-честно и никой не страда излишно.
И пак казвам, не се тормози въобще заради това, че си привлечена от трети човек. Нищо лошо не си направила - не си изневерила, нито нищо. Съвсем човешко е. Ти имаш контрол само върху действията си, а е видно, че си честен човек.
Дишай спокойно!

Колкото до настоящата ситуация - помисли с кого искаш да бъдеш и ако това е приятеля ти, обмисли смяна на работното място, защото при наличната информация, той ще се чувства неприятно като знае, че работиш с другия. Имай си и едно наум за връзка с колега, избягвай да смесваш работа и личен живот.

Ж29