Събудих се друг човек
Здравейте на всички читатели. От 3 месеца съм щастлива влюбен в най-прекрасното момиче. Цялата ни епопея се разви ултра бързо. Познавахме се от сравнително отдавна, но бяхме просто на "здравей-здрасти". Но преди 3 месеца, случайно се заприказвахме и две седмици по-късно, вече си признахме чувствата. Всичко беше направо невероятно и се разви със скоростта на светлината. Просто отношенията ни са такива, все едно сме заедно от 2-3 години. Още на първият месец започнахме да правим планове да заживяваме заедно и тн. И двамата сме заети, графиците ни се разминават и нямаме възможност да се виждаме всеки ден, но за сметка на това може би разговаряме по 3-4 часа по телефона на ден. Просто всяка свободна секунда говорим по телефона. За този период коренно се промених. Зарязах всичките си приятели, семейство, ангажименти, планове, хобита, абсолютно ВСИЧКО. Само тя ми е в главата и не мога да се концентрирам и за секунда в работата си. Знам, че отстрани изглежда, все едно сме 12 годишни, но това, което се случва направо не е за вярване.
Уви обаче, като станах тази сутрин и си измих очите, тотално се видях като друг човек. За първи път не изпитвах нужда да я чуя, видя или да мисля за нея. Хвана ме е яд, като се замислих, как зарязах досегашният си живот заради нея. Просто не знам какво се случи. Все пак не след дълго, като станах тя се обади и просто аз не се стърпях и държах тон, както никога до сега и най-вероятно тя се стресна. Просто бях се превърнал в мекотело, което е под всякакъв чехъл заради нея. Наистина не мога да повярвам, какво се е случило, че да прозра някой неща за една вечер. Сега като не гледам през розови очила, направо ме потриса как съм могъл да се влюбя в такова момиче. Преди да ни се задълбочат отношенията съм си казвал, че просто е няма начин да тръгна с момиче с подобен характер и черти, но уви...
Просто в момента не знам какво да правя...

Коментари

1.   Нормален период. Ако го преминете заедно, влюбването ще даде път на любовта. Ако не - всеки по пътя си. Не се стряскай, но не си го изкарвай и на нея. Почети за хронологичното развитие на връзката. Късмет!
Ж30

2.   Просто си дай време и се осъзнай.
Ж30

3.   Не си под чехъл, просто си влюбен. Нормално всичко останало да е на втори план. Вместо да си мислиш глупости, се отдай на емоцията. С времето нещата ще дойдат на мястото си, може да заживеете заедно, да си изградите навици и режим, да излизате поотделно и т н. Ние с мъжа ми пък даже не искаме да излизаме разделени и да, семейството и приятелите са на втори план. Това е нормално :). Птичето един път каца на рамото, не го изпускай заради някакви си твои измислици.

4.   Просто си задай въпроса - влюбен ли си или не? Ако не си, изхода е ясен.

5.   Чувствата ти не са издържали проверката на времето и слагаш край.

6.   Не спомена какъв е проблема?

7.   Стига си се превземал и не разваляй нещата.

8.   Връзката не може да обсебва живота ти. И какви са тези 3 часови разговори по телефона. Това съсипва връзката, губи ти времето. Такива връзки само с партньора не са нещо добро. Тя трябва да е част, а не обсебваща живота. И какво държиш тон, като сам си вътре с поведението ти.

9.   Аз пък не схващам как така си се събудил с такава различна нагласа, непровокирана от нищо.

10.   Случвало ми се е същото, впрягаш се прекалено много, стараеш се, сам си налагаш ограниченията и в един момент ти идва прекалено много. Нищо страшно няма, дори бих казал, че е нормално в даден период на връзката да има такъв момент. При мен мога да кажа и трудния характер на момичето имаше значение, някак си в един момент все едно ти падат розовите очила и почваш да виждаш недостатъците на любимия си. Е преодоляхме го с цената на много драми и нерви от двете страни, но връзката ни оцеля и още я обичам след почти 10 години. Така, че не се шашкай, ами опитай се до изясниш чувствата си спокойно и каквото стане.

11.   Бързо си се влюбил, бързо си я разлюбил :)

12.   И на мен ми се е случвало, и то на два пъти. Не става въпрос, как ти се отразява връзката, какво правиш за нея или в какво се е превърнал живота ти. Трудно е да се опише, но най-общо казано започваш да се чудиш какво точно обичаш в нея. Противно на коментарите до тук, ще ти кажа, че и в двата случая не беше напълно безпричинно. Няма да навлизам в подробности, но почти всичко се оказа и се случи точно както предполагах. И после се чувствах доста тъпо, като знаех, че можеше да сложа точката много по-рано. Но какво да правиш, любовта през розовите очила взима превес над реалността. :D
На думи е лесно, но най-разумното, което можеш да направиш да се поотдръпнеш леко и да се държиш малко по-неутрално за известен период. Просто наблюдавай цялата ситуация отстрани. Дали нещата, които те притесняват ще се потвърдят, обикновено стават едно след друго. Гледай и как ще се отрази това на поведението и, там ще се убедиш за характера. Но в никакъв случай не прекалявай с времето за това.. И като дойде момента, взимаш решение и го правиш без да се затормозяваш с излишни въпроси и да отлагаш. Успех!

13.   За да не стане така втори път се научете да правите разлика между сексуално привличане и влюбване. При първото виждате само положителните неща в жената, при второто приемате негативите и продължавате заедно.