Непреодолим копнеж за щастие..
Здравейте, момиче съм на 19г. от Пловдив.
Пиша ви, за да разкажа случката, споменът за която няколко поредни нощи не ме оставя да спя...
Беше събота вечер. Решихме с 2 приятелки да излезем на бар... Там срещнахме наш приятел, които седеше заедно с още общи познати и ни покани при тях. Едно от момчетата беше човек, към когото винаги съм изпитвала симпатии и съм се шегувала с това, дори пред него ( и той, и аз сме срамежливи), но само до там, не сме поддържали никакви контакти, той никога не е показвал интерес към мен... дори и самата вечер, леки закачки, но не само с мен... Та.. същата вечер, след известно количество изпит алкохол и от двамата, започна да танцува с мен, целуна ме.. целуваше ме много, както и аз него, и напълно разбирах, че това е моментно и ще свърши там, а не ми се искаше вечерта да свършва.... Прибрахме се, писа ми.. и от тогава нататък абсолютно нищо... Не съм очаквала чудо! Разбирам, че не ме харесва, честно казано не разбирам на какво се надявах... може би, поне да ме потърси и да попита как съм.. поне веднъж, но не. Може би всичко е било под въздействието на алкохола от негова страна и вероятно сега съжалява, че това се е случило точно с мен... Срам ме е... че ще го видя и няма да знам как да се държа... срам ме е че това изобщо се случи, но аз исках, не го крия, въпреки, че знаех, че ще боли след това... но ще ми мине, все някога, сигурна съм...
Молбата ми е да ми дадете съвет как да постъпя и да си го избия от главата по-бързо, как да разбера дали всичко тогава е било заради алкохола и дали има поне капчица симпатия... и какво бихте направили вие?
Благодаря!

Коментари

1.   Бори се за него! Наистина в жените няма никаква логика! А алкохола позволява на мъжа да каже и направи онова което не би направил когато е трезвен, особено яко е срамежлив!

2.   Писа ти и от тогава нищо? Какъв използвач! Как смее! Той трябва да ти пише постоянно а ти да се правиш на недостъпна и да го "режеш" не знае ли как стават нещата?!! След много причинени му емоционални страдания и болка и след много време ти ще се смилиш над изстрадалата му душа и ще му дадеш утвърдителен знак, но само след като си го тествала многократно и си се уверила напълно в искреността и дълготрайността на чувствата му към теб и че е готов на всичко за теб. Така ти ще си преодоляла несигурността и подозренията си към него с течение на времето и ще имаш известна увереност да продължиш с него. Разбира се ти не му дължиш нищо дори тогава! Ти не си го окуражавала, напротив ти си го отблъсквала и отрязвала а той е настоявал, вината си е негова! А той сега те е потърсил само веднъж и си е представял, че ти ще му отговориш?!? Как смее!?!

3.   Ето ти възможност да изпиташ търпението си.

Чакай - нещата сами ще си проличат.

Инициативата е в него. Ако е достатъчно зрял ще може да определи, дали е било алкохола, или пък искрено чувство, подпомогнато от алкохола.

Ако случайно го срещнеш, дръж се все едно нищо не е станало.

Това е. Та ти самата не си наясно със себе си все още.

Изчакай, колкото е необходимо.

Агапе.

4.   Под въздействието на алкохол хората правят какво ли не- и се целуват, и се прегръщат, и секс правят и още куп неща! Недей да бъдеш толкова лекомислена, а се дръж по-сериозно, за да те вземе насериозно!
Ж, 20

5.   Авторката: Благодаря за различните и надявам се искрени мнения! Искам да доразясня неща, които може би в първоначалния текст не съм успяла. Въпросът ми е дали е възможно това, че имаме значителна разлика във възрастта (13г) да го смущава по някакъв начин? Гледната точка на моя приятелка е, че ако той също не е изпитвал симпатии към мен в трезво състояние (да не ме харесва попринцип) дори пиян не би поискал да ме целуне? Аз все смятам, че това, което стана между нас, не би станало без "помощта" на алкохола... Той е доста свит попринцип и нашия общ приятел ми каза, че според него алкохола се е оказал "помощно средство" за отпускане, което е довело и до горе написаното... Не знам какво да мисля наистина, иска ми се просто да знам дали и той има някакви симпатии или просто всичко е било алкохолно увлечение... За това ви моля да изкажете мнение по тези странични гледни точки... Благодаря!
(Аз лично за себе си твърдя, че ако явно НЕ харесвам някой, не бих го целунала дори да съм пияна)