Баща ми е алкохолик
Здравейте, проблемът е много “дълбок”.
Баща ми е алкохолик. В истинския смисъл на думата, постоянно е пиян, ако не пие трепери, но почти няча такъв ден. Ден без алкохол имам предвид. Беше много разумен човек, не знам какво стана, с годините започна да зачестява с употребата на какъвто и да е вид алкохол. В началото разговаряхме, не се смяташе за алкохолик, 5 години по-късно все още го отрича. Причината за пиянството му не е ясна, питала съм го безброй пъти. В момента е много зле. Буквално е дъното. Провал, развалина, гонен е от работа хиляди пъти, не защото не разбира, а защото ходи пиян. Както казах, изключително разумен беше преди. Напоследък и страшно нервен, и си га изкарва на всички около него. Не знам какво се случва, но мисълта за клиника не е решение. И дума да не става, защото той самият смята, че няма проблем, а проблем има. Вчера се прибра мъртво пиян и искаше пари естествено за алкохол, и беше на път да ме удари, обаче осъзна на къде отиваше ситуацията. Почти го ударих аз, разревах се и се разтреперих. Не сме изпитвали такова нещо, и само семейството на алкохолик ще знае, за какво нещо става въпрос. В момента вкъщи сме на нокти. Не знам как ще се справя, аз съм непълнолетна, а майка ми е на ръба. Съсипахме си семайството. Вярвам, че има някакво решение да го откажа от алкохола или поне да не се държи по този начин. Не знам, дайте ми съвет, как да постъпя???

Коментари

1.   Ами лечение, какво друго? Накарайте го да се лекува. Майка ми от тази болест умря.

2.   Да, накарайте го да се лекува. Ако пък прекалено се инати нека се разведат с майка ти. Поне ще имате спокойствие. Моят баща също беше алкохолик. Почина доста млад... Всеки с такъв проблем не се ли лекува стига до гроба доста бързо.

3.   Единственото решение е да се посети психиатър , те се занимават с алкохолизма . Алкохолната абстиненция е многа тежка и във физически и психически план , предполагам ще се налага и хоспитализация . Не знам дали принудително въдворяване в клиника , важи и за случаи с алкохолизъм .
Друг начин няма
Ако все пак прояви разум и доброволно започне да спира алкохола , пак ще му е необходим лекар , заради абстиненцията
Може да отидеш да се консултираш с психиатър , какви ви са опциите - за доброволно и принудително лечение . И да се организирате с майка си и да действате .

4.   Привет! Зная как се чувстваш. Баща ми също беше алкохолик. Майка ми го убеди да отиде на лечение. Влезе за две седмици в болница и успя да заблуди лекаря, че няма проблем. Изписаха го и продължи да си пие. Започна да разпродава неща, за да изкара пари за алкохол. Бяхме всички на дъното с него: скандали, заплахи, криене на алкохол, оскотяване. Направи опит за самоубийство. Веднъж падна в пияно състояние толкова тежко, че се инвалидизира... Дълга история. Накратко, смятам, че има хора, които успяват да се излекуват ако имат мотивация, но повечето съсипват здравето си и живота на близките си.
Не се карайте с него. Това не води до нищо добро. Опитайте се да стигнете до разума му. Успех!

5.   В 21-ви век светът е пренаселен и никой няма интерес да споделя с широката публика лекове за най-масовите болести ( като алкохолизма). Печели се повече от проблема, отколкото от намиране на решение. За съжаление в България няма да излекуват нищо, дори и да запишете човека на т. нар. лечение. Алкохолизъм = началото на края.

6.   Както казах, той самият не се смята за болен, ако сам не иска аз не бих могла да го вкарам там на сила, защото законът не го позволява.

7.   Получава се следното-имаш проблем, не можеш да се справиш с този проблем и ставаш алкохолик.Гадна болест

8.   Аз това не мога да си го обесня и то е: защо тези хора, които са разумни стават такива? И моят баща е същата работа, беше разумен и умен човек, но алкохола го премени и стана алкохолик и глупак, и затъва с всеки изминал ден.
А по твоя проблем, ако той не осъзнае в каква развалина се е превърнал, за съжаление няма спасение. Жалко е и тъжно, но май всеки 2-ри български мъж е пропаднал алкохолик, защото накъдето и да се обърна все такива. Най-вече около възраст 40 години.

9.   алкохолизмът е личен избор, ако не можете да му повлияете - значи отдавна сте загубили връзка с него.

в тежките случаи работи само пълната промяна - местоживеене, месторабота, социална среда.

10.   Ако сам не поиска, няма вариант да се лекува. С караници ще стане по-зле. Ако продължи да пие така, тепърва ще става още по - лошо положението. Знам, че ще прозвучи егоистично, но отделете се от него. Повярвай ми, ако останете и това продължи ще страдате много. Може това да го накара да се осъзнае. И също така - за такова пиянство си има причина. Колкото и странно да звучи, нещо му се е случило и за това е така сега.